Menu

Když ženy vládnou proslulému hotelu

01. 12. 2011

Ing. Andrea Pfeffer-Ferklová

Podstatnou zásluhu na tom, že je Grandhotel Pupp tak oblíbený, má personál. Abychom si tuto výsadu udrželi, organizujeme pro jednotlivé profese specializované tréninky. Své lidi vysíláme na odborné semináře, účastní se oborových soutěží apod. Všichni jsme hrdi na to, že pracujeme v nejproslulejším českém hotelu.

S generální ředitelkou Grandhotelu Pupp Ing. Andreou Pfeffer-Ferklovou se potkáváme 27. října 2011, krátce před výroční konferencí Asociace hotelů a restaurací ČR.
Paní ředitelko, nejen díky nepřetržitému víc než třísetletému fungování je váš hotel ikonou českého hotelnictví. Asi není proslulejšího českého hotelu ve světě, než je Grandhotel Pupp.
Něco na tom bude. Ale na jeho světovosti je třeba trvale pracovat. Naší povinností proto je, abychom Grandhotel Pupp, z něhož generace před námi udělaly pojem, udrželi na výsluní. A aby na něm zůstal i poté, až tady nebudeme.

Velmi často konstatuji, že hotely jsou podmínkou, nikoliv důvodem, aby turisté do té které země či daného místa jezdili. V případě Grandhotelu Pupp, a to i díky úspěšným americkým filmům, které se u vás natáčely, je tomu tak, že hotel je sám o sobě velkým magnetem.
Opravdu, bondovka – Casino Royal je dosud velkým tahákem. Od roku 2006, kdy se u nás natáčela, už do České republiky, Karlových Varů, a samozřejmě Grandhotelu Pupp, přivedla tisíce hostů. A stále má své příznivce, kteří nás v rámci svých putování po stopách agenta 007 navštěvují. Kteří chtějí vidět a poznat místa, kde se tento kultovní film natáčel.

No a co úspěšný snímek, který u vás hollywoodští filmaři točili rok předtím, „Poslední prázdniny“, kde figurují zaměstnanci Grandhotelu Pupp, v němž se neworleanská kuchařka vydala na vysněnou dovolenou do Evropy, do Karlových Varů do Grandhotelu Pupp. Mimo jiné, aby se v něm skamarádila s francouzským kolegou, „vaším“ šéfkuchařem Gérardem Depardieu?
Film „Poslední prázdniny“ je takovou novodobější obdobou „Pretty woman“. Je obrovskou reklamou pro Grandhotel Pupp. Hrajeme v něm sami sebe. Málokterému hotelu se podaří tak husarský kousek, aby o něm, jeho kuchyni a vnitřnímu chodu vůbec, byl natočen celovečerní hollywoodský film. Ve filmovém ději figuruje jméno našeho hotelu „Grandhotel Pupp“, a ještě se prezentuje lokace. Tzn. Česká republika a Karlovy Vary a Letiště Karlovy Vary. A ačkoliv tento film šel do distribuce před cca pěti lety, jsou „Poslední prázdniny“ pořád in.

Organizace je největším zázrakem vesmíru. To, proč něco funguje, je proto, že to má řád, tj. respektuje fyzikální aj. zákony. Jakékoliv systémy, včetně sociálních (tedy i pracovní týmy), fungují do té míry úspěšně, do jaké je jejich chod správně řízen. To, že se Grandhotelu Pupp daří, je tedy dáno i kvalitním managementem.
Nejen. Hodně je to popularitou Karlových Varů. Navíc i tím, že zaměstnanci Grandhotelem Pupp žijí. Pracovat v hotelu je v určitém smyslu posláním. Já mám to štěstí, že na postech šéfkuchařky, F&B, housekeepingu, techniků, obchodu atd. jsou lidé, kteří svou práci a hotel milují a přenášejí to dál. Také díky tomu se Grandhotelu Pupp daří. Rozhodně to není pouze osobou generálního ředitele a top managementu, ale všemi dalšími skvělými, profesně zdatnými lidmi.

Do Karlových Varů vždy rádi zajížděli vládci naší země. Ostatně po jednom takovém se jmenují Karlovy. Grandhotel Pupp dodnes navštěvují hlavy států…
I další celebrity. Už jen v rámci Karlovarského filmového festivalu. A našich služeb využívají nejen při festivalu. V průběhu roku tu máme spoustu státních a dalších významných návštěv. Mnohým dalším pak stojí za to bydlet v hotelu, kde spaly hvězdy či známé osobnosti. Navštívit restauraci, kde jedly. Takovéto zážitky vyhledává i řada českých návštěvníků Karlových Varů.

V souvislosti s hospodářskou recesí mnohé z firem vydaly směrnici, že se jejich firemní akce a ubytování zaměstnanců smí nakupovat v hotelích do čtyř hvězd. Neubližuje vám to?
Grandhotel Pupp si už (za ta tři staletí) klientela našla a ráda se k nám vrací. Služeb Puppu účastníci firemních a kongresových akcí využívají i ve sféře svého volného času v rámci rodinných a dalších pobytů v Karlových Varech. To, zdali nám ubližují interní nařízení firem využívat služeb maximálně čtyřhvězdičkových hotelů, je vždycky otázka nabídky a poptávky. A jak je zřejmé, Grandhotel Pupp je firemní klientelou trvale oblíben. Už proto, že tu máme velké stylové kongresové zázemí se spoustou salonků a sálů, restauračních prostor. Chcete-li mít vynikající odezvu na firemní akci, kongres či konferenci, Karlovy Vary jsou výbornou destinací. Dají se zde spojit pracovní záležitosti včetně nápaditých incentiv s poznáváním a relaxací. Pupp je objektem, který sice září luxusem, ale přitom zůstává finančně dostupný. Hotel není jenom přespání. Je i o atmosféře. Máme skvělou gastronomii. Spousta významných lidí z celého světa už ví, včetně zmiňovaného Gérarda Depardieu, že u nás pracuje jedna z mála šéfkuchařek mezinárodních pětihvězdičkových hotelů. Asi jediná v Česku. A i na ni k nám hosté jezdí. Přesvědčit se, jaké to je, když ženy vládnou proslulému hotelu.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo