Menu

Kamenný most

02. 11. 2003

Restaurant
„Kamenný most“ (80 míst) není jen kulinářský požitek. Je šancí vychutnat si atmosféru renesančních sklepení v samotném srdci staré Prahy. „Kamenný most“ nabízí tradiční i moderní českou kuchyni i výběr z mezinárodní – čerstvé saláty, těstoviny a rizota, šťavnaté steaky a čerstvé ryby. Pokrmy se připravují z nejkvalitnějších surovin.
Music bar
Atmosféra music baru (100 míst) i rytmy hudby se vryjí do paměti. Celý večer je možné bavit se při tanci tanečnic, barman fire show a DJ's. Vše doplňuje pozorná obsluha s osvěžujícími koktejly, míchanými drinky či pohárem výtečně ošetřeného krušovického piva.
Terasa
Příjemné celoroční posezení na plovoucí terase (130 míst) zasklené zimní zahrady, s netradiční expozicí Prahy z vodní hladiny včetně průhledů posledním dochovaným mostním obloukem Juditina mostu a druhým obloukem Karlova mostu, podkreslené neopakovatelnou melodií tekoucí Vltavy.
Lodní taxi
Při návštěvě restaurant & music baru „Kamenný most“ je možné zaparkovat své auto u Právnické fakulty a nechat se od Čechova mostu, ale také od mola na Kampě, odvézt lodí na letní terasu. Tato služba je na telefonické zavolání 602 224 223.
Projížďky lodí
Další nabídkou jsou projížďky luxusním motorovým člunem s kapacitou 5 osob. Trasa vede historickým centrem – pod klenbami Karlova a Juditina mostu, podél Dvořákova nábřeží s Rudolfinem, nábřeží Na Františku a zpět. Plavba umožňuje jedinečný výhled na panoráma Pražského hradu. 

S Martinem Tulpou si povídáme v atraktivním prostředí restaurant & music baru „Kamenný most“. Pane Tulpo, váš podnik se nachází v pasáži Karlových lázní na staroměstské straně Karlova mostu. Interiéry vašeho podniku mají nejen cosi z genia loci staré Prahy, ale samotný restaurant strategickou polohu na nejexponovanější turistické trase v Česku. Ještě nedávno se váš podnik jmenoval „U Kamenného mostu“, proč nový název?
Ano, ale to bylo před povodněmi v srpnu 2002. S rekon­strukcí přišel nový interiér, filozofie a s nimi i nové jméno, ačkoli ne úplně. Kamenný most je dům plný pohody, kde potkáte své známé, to je moto našeho podniku. „Kamenný most“ proto, protože první z oblouků Karlova mostu je zabudován do tělesa domu a je součástí interiéru podniku – velkého sálu music baru. Zmínil jste genius loci místa. Z naší plovoucí terasy se díváte na panoráma Hradčan, na staroměstskou mosteckou věž, a to z boku z úrovně vodní hladiny, a třeba i na dochované klenutí prvního oblouku Juditina mostu.

Jak řešíte dopravu těch, kteří zrovna nepřicházejí po Královské cestě?
Z naší plovoucí terasy odjíždějí a k ní přijíždějí lodě. Provozujeme osobní lodní dopravu. Nejen na vyjížďky. Děláme i lodní transfery. Vzhledem k tomu, že se u Karlových lázní nedá zaparkovat, svážíme hosty, včetně skupin z řad organizovaného cestovního ruchu, lodí. Tato služba je velmi oblíbená.

Velkou část vašich hostů tvoří česká klientela.
Vítáme ji a maximálně se jí věnujeme. Hodně českých firem už ví, že jsme příhodným místem na pořádání společenských akcí. Na raut či koktejl se k nám vejde až 400 lidí. Díky dimenzím podniku jsme schopni nabídnout klidné prostředí pro jednu část hostů, pro druhou prostředí music baru a pro další atraktivní prostředí venkovní terasy, kterou chystáme zasklít a provozovat celoročně.

Jak jste se dostal k provozování vlastní restaurace?
Už od dětství jsem měl vztah k oboru. Vyučil jsem se v oboru číšník – kuchař. Měl jsem dobré učitele, kteří mi dali kvalitní základ. Podnikat jsem začal v roce 1992, nejdříve v oblasti provozování restaurantu a později poradenství. Stavěli jsme restaurace na klíč. Od úprav a uzpůsobení interiérů, pokladních systémů, kuchyni až po to, jak se má personál chovat k zákazníkům. V roce 1996 jsme pak otevřeli restauraci „U Kamenného mostu“, dnes restaurant music bar „Kamenný most“. Druhým naším podnikem pak je cafe restaurant „Rezavá kotva“ na Dětském ostrově. Každý podnik je jiný a v obou se snažíme hostům poskytovat nadstandardní služby v příjemném prostředí.







Restaurant Kamenný most

Smetanovo nábřeží 195, pasáž mezi Karlovým mostem a Novotného lávkou

Praha 1 – Staré Město

tel.: 224 097 100

mobil: 777 336 116

lodní taxi: 602 224 223

e-mail: rezervace@kamennymost.cz

www.kamennymost.cz
www.rezavakotva.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba