Menu

Kam nemůže čert…

21. 12. 2000

S paní Michaelou Drahoňovskou se potkáváme zpravidla na akcích British Airways. Ta předvánoční, o níž se zmiňuji, se udála 12. prosince v Národním technického muzeu v Praze. Dokonce přišli i tři andělsky zpívající andělé, zato Mefistoteles ani jeden. Ihned mne napadlo rčení: „Kam čert nemůže …“ Tak, paní ředitelko, jaký byl pro Vás rok 2000?
Jako ředitelce zastoupení velké letecké společnosti mi proletěl. Loni jsem se vrátila z téměř tříletého působení v Sofii. Je paradoxem, že na soukromý život mám v Praze ještě méně času, než v Bulharsku. Hodně práce. To je ale samozřejmě dobře.

Změnil se díky ředitelování v zahraničí Váš pohled na Česko?
Bezesporu. Stačil již krátký pobyt, abych Českou republiku viděla jinak. V Bulharsku nedokázali pochopit, že v čele zastoupení britských aerolinií není Brit, ale Češka. Říkali: „Buď se Britové úplně zbláznili nebo jste strašně dobrá.“ Doufám, že v době, kdy jsem odjížděla, si to již přebrali. Linka do Sofie je pro British Airways jednou z nejprofitabil­nějších z celé Evropy. Díky Bulharsku jsem ještě víc hrdá na to, že jsem Češka. Vždy jsem měla v očích slzy, když jsem při svých návštěvách přistávala na Ruzyni.

Zdá se, že jste přistála na delší dobu. Jak nyní, z Česka, vidíte společnost British Airways?
Zpátky doma jsem od 1. května loňského roku. Od té doby jsme zvládli spoustu věcí a určitě se změnila k lepšímu obchodní politika British Airways vůči českému trhu. Pocítili to zejména cestovní kanceláře. Co se týče mateřské společnosti, jsem přesvědčena, že šestisetmilionové (mluvím v librách) investice, které vložila do nových produktů, nás vůči konkurenci posunuly tak, že můžeme s hrdostí konstatovat, že do 21. století vstupujeme ve velkoryse luxusním, dokonalém stylu a o několik mílových kroku vpředu. Věřím, že budeme udávat tón a tvořit styl cestování 21. století. To je British Airways.

Ano, Britové ví, v které fázi a kam nakráčet. Poddaní Jejího veličenstva zpravidla nastupují už do vybudovaných a strategicky udržitelných pozic. Neindikuje Vaše instalace na místo ředitelky pražského zastoupení British Airways, že ještě nenastala vhodná doba, aby sem z hrdého Albionu či alespoň ze Skotska nakráčel někdo rodilý?
Bez komentáře. Doufám, že lidé i obchodní partneři ocení, že zde British Airways dělá změny k lepšímu.

Co přejete British Airways do třetího tisíciletí?
Určitě bezpečnost všech letů a maximální spokojenost zákazníků. Aby na všech trzích, na nichž British Airways působí nebo chce expandovat, ekonomika vzrůstala a aby vládl mír. To není klišé. Když to tak není, pro veškerý mírový byznys, nejenom pro letecké společnosti, končí slunná léta. Čtenářům Všudybylu pak přeji, aby dostávali objektivní a srozumitelné informace psané krásnou češtinou. Určitě jim do nového tisíciletí přeji hodně zdraví a také tu nutnou trochu štěstí. Na Titaniku prý byli všichni zdraví, ale chybělo jim štěstí…
S Michaelou Drahoňovskou rozprávěl Jaromír Kainc.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo