Menu

Kam nemůže čert…

21. 12. 2000

S paní Michaelou Drahoňovskou se potkáváme zpravidla na akcích British Airways. Ta předvánoční, o níž se zmiňuji, se udála 12. prosince v Národním technického muzeu v Praze. Dokonce přišli i tři andělsky zpívající andělé, zato Mefistoteles ani jeden. Ihned mne napadlo rčení: „Kam čert nemůže …“ Tak, paní ředitelko, jaký byl pro Vás rok 2000?
Jako ředitelce zastoupení velké letecké společnosti mi proletěl. Loni jsem se vrátila z téměř tříletého působení v Sofii. Je paradoxem, že na soukromý život mám v Praze ještě méně času, než v Bulharsku. Hodně práce. To je ale samozřejmě dobře.

Změnil se díky ředitelování v zahraničí Váš pohled na Česko?
Bezesporu. Stačil již krátký pobyt, abych Českou republiku viděla jinak. V Bulharsku nedokázali pochopit, že v čele zastoupení britských aerolinií není Brit, ale Češka. Říkali: „Buď se Britové úplně zbláznili nebo jste strašně dobrá.“ Doufám, že v době, kdy jsem odjížděla, si to již přebrali. Linka do Sofie je pro British Airways jednou z nejprofitabil­nějších z celé Evropy. Díky Bulharsku jsem ještě víc hrdá na to, že jsem Češka. Vždy jsem měla v očích slzy, když jsem při svých návštěvách přistávala na Ruzyni.

Zdá se, že jste přistála na delší dobu. Jak nyní, z Česka, vidíte společnost British Airways?
Zpátky doma jsem od 1. května loňského roku. Od té doby jsme zvládli spoustu věcí a určitě se změnila k lepšímu obchodní politika British Airways vůči českému trhu. Pocítili to zejména cestovní kanceláře. Co se týče mateřské společnosti, jsem přesvědčena, že šestisetmilionové (mluvím v librách) investice, které vložila do nových produktů, nás vůči konkurenci posunuly tak, že můžeme s hrdostí konstatovat, že do 21. století vstupujeme ve velkoryse luxusním, dokonalém stylu a o několik mílových kroku vpředu. Věřím, že budeme udávat tón a tvořit styl cestování 21. století. To je British Airways.

Ano, Britové ví, v které fázi a kam nakráčet. Poddaní Jejího veličenstva zpravidla nastupují už do vybudovaných a strategicky udržitelných pozic. Neindikuje Vaše instalace na místo ředitelky pražského zastoupení British Airways, že ještě nenastala vhodná doba, aby sem z hrdého Albionu či alespoň ze Skotska nakráčel někdo rodilý?
Bez komentáře. Doufám, že lidé i obchodní partneři ocení, že zde British Airways dělá změny k lepšímu.

Co přejete British Airways do třetího tisíciletí?
Určitě bezpečnost všech letů a maximální spokojenost zákazníků. Aby na všech trzích, na nichž British Airways působí nebo chce expandovat, ekonomika vzrůstala a aby vládl mír. To není klišé. Když to tak není, pro veškerý mírový byznys, nejenom pro letecké společnosti, končí slunná léta. Čtenářům Všudybylu pak přeji, aby dostávali objektivní a srozumitelné informace psané krásnou češtinou. Určitě jim do nového tisíciletí přeji hodně zdraví a také tu nutnou trochu štěstí. Na Titaniku prý byli všichni zdraví, ale chybělo jim štěstí…
S Michaelou Drahoňovskou rozprávěl Jaromír Kainc.


Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 05/2019
05/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new