Menu

Hybridní květinové dekorace Dynamic Home

25. 07. 2019

Hybridní květinové dekorace společnosti Dynamic Home byly tématem Party Ligy pro cestovní ruchu, která se uskutečnila 17. června v hotelu NH Prague. Jejího jednatele Tomáše Skořepu jsem se při té příležitosti zeptal na historii firmy.
Dynamic Home jsem založil po dvaceti letech podnikání s firmou Orchid Flowers, která je jako jediná v Česku specialistou na zpracování řezaných květin pro segment potravinových řetězců. Právě od činnosti Orchid Flowers se odvinula tato má druhá podnikatelská aktivita, zaměřená na hybridní květinové dekorace a interiérový design, což byl pro mne svého času hlavně koníček.

Řezané květiny jsou ale stále žádaným artiklem.
Jsou. Orchid Flowers květiny vykupuje přímo z farem. Mnohé z květin se do Česka přepravují letecky z Afriky, která je největším exportérem růží. Spolupracujeme i s farmáři v Holandsku. Přeprava probíhá vždy v patřičném teplotním režimu co nejrychleji. Konkurenci co do rychlosti, servisu a poměru cena/kvalita na českém trhu nemáme. V Česku to nikdo nedělá rychleji než my.

Bývalý areál Jitony ve Spáleném Poříčí, kde se nachází váš showroom, jste koupil v roce 2016. Dnes je v něm krom chlazených hal a chystaného resortu penzionu vaše vzorková prodejna. Má 120 metrů čtverečních a prezentujete v ní i velkoformátové objekty.
Designové objekty do velkých prostor jsou další specializací Dynamic Home. Léta vládl trend sázet do hal vzrostlé stromy, které tam zpravidla živořily. Alternativou jsou velkoformátové hybridní designové kompozice. Používáme velké vypískované dřeviny z Kalifornie. Kombinujeme je nejen s bezúdržbovými květinami a dalším rostlinstvem. Součástí těchto aranží je spousta přírodních materiálů. Používáme například mumifikované mechy, které bez údržby vydrží až 15 let. Živé rostliny upravujeme tak, že jsou stále zelené, nevyžadují vodu, světlo a další údržbu. Vzhled hybridních dekorací je takový, že hosté nemají pocit, že se jedná o něco neživého.

Tak tomu bylo i u mě při návštěvě vašeho showroomu, kde mne ohromilo neskutečné množství kvetoucích orchidejí a dalších nádherných dekorací, které jsem doposud nikde za svou letitou kariéru nepotkal. Kdybyste mne neupozornil, byl bych přesvědčen, že jsou všechny živé.
Nejste jediný, kdo na ně takhle reaguje. Už proto, že špičková úroveň umělých rostlin je něco, co je v Česku – kde je zakořeněn mýtus, že umělá květina je něco podřadného nebo funerální prvek – v plínkách. Pokrok v technologiích a světový trend je ale posunuly jinam. Umělé květiny jsou in. Jsou na tak špičkové výši, že zákazník nepozná, jedná-li se o živou, nebo o umělou rostlinu. To je zajímavé pro veřejné prostory, wellness provozy, hotely, penziony, restaurace. Zatížení v těchto provozech, kde v řadě případů není denní světlo, bývá hodně velké, takže ne všude lze mít živé květiny. Máme tak spoustu úspěšných instalací v prostorách, kde by živé rostliny strádaly.
Navíc, údržba živých květin stojí spoustu času a peněz. Znamená to vyčlenit pracovníky, kteří se o ně starají. Během dvaceti let praxe jsme zaregistrovali spoustu problémů, které s tím souvisejí. Díky bezúdržbovým květinám tyto komplikace odpadají. Instalujeme hybridní dekoraci, která vám bude dělat parádu. Z naší strany čas od času provedeme její údržbu. Zejména pokud je umístěna v prostorách, kudy procházejí tisíce turistů, jako jsou například ty, na jejichž výzdobě jsme se podíleli po rekonstrukci Staroměstské radnice v Praze.


Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 05/2019
05/2019 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new