Menu

Hotel U města Vídně,
místo setkání v Českém Krumlově

24. 11. 2006

Hotel U Města Vídně,
jihočeská adresa pro fine dining
a místo setkání v Českém Krumlově 

Hotel U Města Vídně****
disponující 140 lůžky v 66 pokojích včetně apartmánů vznikl citlivou adaptací původně měšťanských domů v historické zóně UNESCO v Českém Krumlově. První dochovaný písemný záznam o tomto místě se datuje do roku 1561. Od června 2002 byl tento památkově chráněný skvost středověké architektury po důkladné renovaci otevřen jako Hotel U Města Vídně. Úrovní hotelových a kongresových služeb i gastronomií patří k předním hotelům v Jihočeském kraji. Je zde útulný snídaňový restaurant Heritage s možností posezení na romantické letní terase – atriu. Pro hosty je k dispozici hotelová sauna a na pokojích je možné se připojit na internet. V létě 2004 byla dokončena rekonstrukce objektu Residence Latrán, čímž vznikl unikátní komplex s konferenčním centrem, Gourmet Restaurantem a velkoryse pojatými apartmány „Executive Floor“.

Residence Latrán,
honosný rokokový měšťanský dům, spolu s čelní fasádou hlavní budovy dotváří průčelí hotelového objektu. Pod jednou střechou zde figuruje symbióza hotelového, gastronomického a konferenčního provozu. Tři oddělené konferenční prostory, vybavené nejmodernější kongresovou technikou, tvoří precizní zázemí pro pořádání širokého spektra incentivních, firemních a společenských událostí. Executive Floor v rámci Residence Latrán je tvořen exkluzivními, individuálně řešenými apartmá s důrazem na vysokou míru komfortu.

Restaurant „Zahrada Vídně“
s vinným sklepem a zahradními terasami staví na moderních gastronomických trendech. Příjemné stylové prostředí a profesionální péče personálu umocňuje gastronomické zážitky hostů, a vychází tak vstříc návštěvníkům Českého Krumlova, kteří v Hotelu U Města Vídně nacházejí místo relaxace spojené s neformální atmosférou a nabídkou vysoce kvalitních pokrmů a ušlechtilých nápojů. Součástí gastronomických služeb hotelu je cateringová divize.

Když loňské deváté vydání Všudybylu informovalo o Hotelu U Města Vídně, článek o něm začínal: „Koncentrace energií, všudypřítomný genius loci, romantický nádech a mnohá další spojení jsou opisnými výrazy pro to, co v Českém Krumlově pocítí snad každý, kdo do něj zavítá.“ Nedávno jsem byl v Krumlově znovu a mohu potvrdit, že „duch místa“ na mne zapůsobil ještě intenzivněji než kdy předtím. Jeho ředitelky paní Lucie Zemanové jsem se zeptal na záměry hotelu do budoucna.
Rozhodně hodláme náš hotel prezentovat jako jeden z nejlepších v Českém Krumlově, a proto také neustále pracujeme na zvyšování standardu poskytovaných služeb. Záměrem je povýšit stávající kategorii na čtyři hvězdy plus. A tak v blízké budoucnosti mohou naši hosté očekávat změny např. v designu recepce nebo lobby baru. Mimo jiné neustále pracujeme na upevnění pozice Hotelu U Města Vídně jako místa firemních, kongresových a volnočasových aktivit. Velmi pozitivně se zde projevuje osvícená komunální politika představitelů města Český Krumlov, ze kterého se v průběhu porevolučních let stala atraktivní turistická, kongresová a festivalová destinace.
Pokud se mne ptáte na naše záměry do budoucna, nelze nezmínit Gourmet Restaurant Zahrada Vídně, který se již dnes řadí mezi nejkvalitnější restaurace v jižních Čechách. Moderní gastronomie je pro nás výzva, a proto jsme se rozhodli navázat spolupráci s předními evropskými šéfkuchaři, specialisty na fine dining, čímž chceme zařadit restaurant mezi českou i evropskou gastronomickou špičku.

Naposledy jsem o vašem hotelu psal v souvislosti s 25. výroční konferencí mezinárodní asociace IMTA pro Evropu, Afriku a Blízký Východ, nad níž převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník a jejímž oficiálním partnerem byl právě Hotel U Města Vídně. Paní ředitelko, co se týče skupinových akcí, převažují firemní nebo kongresové?
Ačkoliv se u nás koná řada akcí kongresového charakteru, Hotel U Města Vídně bych charakterizovala spíš jako „business-class“ hotel. Ale jinak je vaše otázka na místě. Tím, že v rámci Jihočeského kraje dokážeme poskytovat kompletní konferenční i kongresové služby, se odlišujeme od řady dalších jihočeských hotelů. V malebných historických objektech se skrývá opravdu velice moderní hotel. Klíčovou roli v zajištění firemních i kongresových akcí bezesporu hraje i kvalitní catering. Již zmíněnou úrovní našeho Restaurantu Zahrada Vídně je navíc zaručeno, že i tyto služby jsou poskytovány v té nejvyšší kvalitě. V té souvislosti bych ráda zmínila v listopadu konané mistrovství Evropy ženských a mužských tenisových družstev, na jehož závěrečné party v Egon Schiele Art Centru jsme právě catering zajišťovali.

V Českém Krumlově jsem díky spolumajiteli pražských hotelů Step a Aramis panu Luďku Ingalovi absolvoval voroplavbu přes českokrumlovské jezy (viz 9. vydání Všudybylu 2006).
Je všeobecně známo, že Český Krumlov je plný turistických cílů a atraktivit. Mezi prvořadé určitě patří státní hrad a zámek a zámecká zahrada s otáčivým hledištěm. Ano, spolu s kulturními akcemi včetně festivalů (ostatně o jednom takovém, Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov, Všudybyl přinesl obsáhlou informaci) se úspěšně prosadila i zmiňovaná voroplavba. Mohu potvrdit, že v Českém Krumlově zajišťujeme několik opravdu zajímavých doplňkových služeb pro turisty, mezi nimiž bych zmínila nádherný pohled na město z ptačí perspektivy. Mám na mysli vyhlídkové lety, které standardně zprostředkováváme ve spolupráci s našimi partnery. Ráda bych zmínila i příznivou geografickou polohu hotelu pro milovníky golfu. V snadno dosažitelné vzdálenosti jsou golfové resorty s osmnáctijamkovými hřišti v Hluboké nad Vltavou a u obce Lipno nad Vltavou.

Český Krumlov o sobě dává výrazně vědět na domácích a zahraničních veletrzích…
S Městem Český Krumlov spolupracujeme velmi rádi. Je nemyslitelné propagovat Hotel U Města Vídně bez toho, aniž bychom propagovali destinaci Český Krumlov. Český Krumlov cílevědomě zhodnocuje obrovský dar, kterého se mu dostalo od předchozích generací. A právě i tímto přístupem si zasloužil být na Seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Z hlediska turistické atraktivity je to nesmírně důležité. Díky Seznamu UNESCO se naše město objevuje v renomovaných průvodcích zaměřených na střední Evropu po celém světě a je druhým nejnavštěvovanějším městem v České republice. Aktivity Českokrumlovského rozvojového fondu, Destinačního managementu, přístup krumlovské radnice, ale i většiny českokrumlovských podnikatelských subjektů proměnily Český Krumlov na místo setkání podnikatelů i turistů z celého světa. Láká je sem nenapodobitelná atmosféra historického centra v kombinaci s kvalitními službami.

Zmínila jste, že historické centrum Českého Krumlova je zapsáno v Seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Tento fakt určitě výrazně ovlivňuje možnosti dopravní obslužnosti. Co když k vám do Hotelu U Města Vídně míří skupinový zájezd. Kam až se dostane autobusem?
V blízkosti Hotelu U města Vídně se nachází hned několik hlídaných parkovacích ploch. Naši hosté nejčastěji parkují na hlídaném parkovišti v areálu místního pivovaru, který je od nás vzdálen asi dvě stě padesát metrů a umožňuje parkování jak osobních vozů, tak autobusů. Dále je zde dobře značený městský parkovací systém, jehož jedno z větších parkovišť je od hotelu vzdáleno pouhých sto padesát metrů. Náš portýr je pochopitelně připraven hostům pomoci se zavazadly z parkoviště až na pokoj. Zmíním i fakt, že se Hotel U Města Vídně nachází na samém okraji pěší zóny, což znamená, že naši hosté mají možnost zajet přímo před hotel a vyložit či naložit si zde svá zavazadla. I tak je zajištěna maximální míra komfortu pro všechny naše hosty.www.hmv.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka