Menu

Hotel STEP sportovní a kongresový

31. 10. 2004

Čím temnější nebe,
tím světleji vyvstanou hvězdy.
Leonardo da Vinci 1425 –1519 

Hotel STEP***
disponuje bezbariérovým přístupem a celkem 160 pokoji v členění 144 dvoulůžkových pokojů, 8 jednolůžkových pokojů a 8 apartmá. Všechny jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchou a WC, satelitní TV a telefonem s přímou volbou. Snídaně (v ceně pokoje) jsou nabízeny formou bufetu v hotelové restauraci, která má 140 míst k sezení. Restaurace je hostům k dispozici i během dne a nabízí široký výběr z jídel české i mezinárodní kuchyně. Hotel disponuje konferenčním zázemím, kongresovou halou, sály a salonky včetně kongresové techniky a banketových služeb. Největší prostor pojme v divadelní úpravě 350 lidí. U hotelu se nachází vlastní parkoviště s možností hlídaného parkování pro osobní vozidla i autobusy. Hotel zajišťuje služby směnárny, čistírny, prádelny, průvodce pro skupiny i individuální klientelu, hotelové taxi, vstupenky do divadel i na jiné kulturní a sportovní akce. Dále nabízí 3 bowlingové dráhy v příjemném bowlingovém baru, který má kapacitu 45 míst. Fitness centrum se saunou, whirpoolem, masážemi a posilovnou. Vstup do posilovny je pro hotelové hosty zdarma. V hotelovém areálu se nachází krytá tenisová a squashová sportoviště. 

Své první interview s Ludmilou Koutskou zveřejněné ve Všudybylu v září 2001 jsem uvedl citátem Leonarda da Vinci: „Čím temnější nebe, tím světleji vyvstanou hvězdy“. A protože mám maturitu z trumpety a slečna Koutská z houslí, sám rozhovor tehdy začal muzikantskou (nejen) anekdotou o tom, že se potkali dva muzikanti a nikoho nepomlouvali. Tehdejší úvodní sentenci jsem ukončil řečnickou parafrází: „Znáte ten vtip: potkají se dva hoteliéři…?“ Minulý Všudybyl pak přinesl krátkou zprávu, že 21. září hotel STEP uvedl do provozu velký kongresový sál a novou moderně vybavenou sportovní halu se třemi tenisovými a třemi plně klimatizovanými squashovými kurty, a že jeho novou ředitelkou je top manažerka a dvojnásobná držitelka prestižního ocenění Lady Pro České republiky Ludmila Koutská, kterou jsem nyní opět požádal o rozhovor.
Paní ředitelko, v letošním roce jste se rozhodla pro změnu a přijala angažmá v hotelu STEP. Nepochybuji o tom, že jste měla řadu nabídek včetně zahraničních. Ostatně kdysi jsme hovořili o Německu. Proč jste zůstala v Česku?

Zvažovala jsem nabídky jak z tuzemska tak i ze zahraničí. Docela mne lákalo vyjet opět ven, ale do Německa ne, tam už bych se nevracela. Mezi zahraničními nabídkami figurova1y i přímořské jižní státy, což jsem velmi zvažovala, protože se mi teplé krajiny líbí a mohla bych spojit příjemné s užitečným. Nakonec jsem se rozhodla zůstat v Čechách a pro hotel STEP. Mimo jiné také proto, že má obrovský růstový potenciál, a to je to, co mne baví. Jsem akční člověk.

V září jste za účasti ministra pro místní rozvoj Jiřího Paroubka společně s jednateli společnosti STEP Ing. Luďkem Ingalou a Ing. Jiřím Čápem v hotelovém komplexu STEP slavnostně zahajovali provoz nového kongresového sálu a nové moderně vybavené sportovní haly.
Jedná se o realizaci nového projektu, kterým chceme oslovit především kongresovou klientelu. Kapacita kongresového sálu je 350 míst. Sál je vybaven špičkovou audiovizuální technikou a je možné jej přepažit na několik menších. Společně s ním jsme otevřeli nová sportoviště, podstatně rozšířili hotelová parkoviště a přidali nová. Znalci říkají, že naše sportovní hala je jednou z nejlepších v Praze. Již záhy po uvedení do provozu je velmi vytížená a také ona nám do hotelu STEP přivádí další a další zájemce o pořádání firemních a kongresových akcí. Firemní i kongresová klientela totiž zpravidla ráda po pracovním programu relaxuje a sportuje. Navíc pozvání obchodních partnerů na squash,tenis či bowling se zázemím fitness a relaxcentra bývá vítanou příležitostí k neformálním setkáním.

Jaká jsou vaše očekávání, co se týče letošní sezony a let příštích?
Hotelový byznys v Praze, a nejen v českém hlavním městě, je na vzestupu. To je věc, kterou zřejmě víme všichni. Příliv obchodní, kongresové, ale i turistické klientely stoupá. Domnívám se, že je to dáno zejména třemi faktory. Kvalitou služeb včetně hotelové infrastruktury, vstupem Česka do Evropské unie a lepšími obchodními podmínkami oproti zahraniční konkurenci. Přistoupením do unie se Česku otevřely nové možnosti. Obchodníci více cestují. Na tyto trendy reaguje i koncepce rozvoje hotelu STEP svou výraznější orientací na kongresovou a obchodní klientelu. Internetové stránky hotelu STEP (www.hotelstep.cz) vedle úředního jazyka přinášejí informace i v čínštině, ruštině, němčině a angličtině.

Nicméně i u zahraničních hostů a budování si jejich přízně platí, že láska prochází žaludkem…
No právě. Takže i to je jedním z důvodů, proč k nám jezdí klientela téměř z celého světa. Co se týká naší gastronomie, je na slušné úrovni. V hotelu STEP pracují šikovní kuchaři. Navíc, na letošní zimu v této oblasti plánujeme realizaci dalších velkých investic nejen do technologií, ale i do rozšíření kuchyňského zázemí také proto, abychom cateringové služby mohli standardně realizovat i mimo hotel.

Jaké jsou priority manažerky roku a dvojnásobné Lady Pro České republiky?
Nejen udržet hotel STEP na špičkové úrovni,ale ještě pozvednout jeho kredit. Ukázat, že na to máme.www.hotelstep.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo