Menu

HOTEL****HORIZONT je dominantou Pece pod Sněžkou. Pokud si dovolenou chcete opravdu užít a starosti nechat na jiných, vyrazte právě sem. Nezáleží přitom, zda sami nebo s dětmi. Hotel je držitelem zlatého certifikátu Baby friendly, který zaručuje, že si pobyt v něm budou užívat jak děti, tak i rodiče. Horizont má 149 moderně vybavených pokojů, z toho 127 dvoulůžkových (některé s možností přistýlky), 5 superior a 3 apartmá. Na přání lze některé pokoje propojit. V sousedství hotelu je ještě 14 rodinných APARTMÁNŮ***FIRN. Hotel je držitelem certifikátu Czech Specials a místní kuchařský um si hosté mohou vychutnat hned ve třech restauracích a dvou barech. Podávají se zde nezvykle pestré bufetové snídaně a večeře, oběd pak lze vybírat z moderního jídelního lístku hotelového café & restaurantu, kde nechybějí ani regionální speciality, dezerty z vlastní cukrárny či pokrmy pro celiaky. Gastronomickou třešničkou na dortu je pak SKY CLUB 18 v nejvyšším patře hotelu. Relaxaci si hosté užívají v hotelovém bazénu, vířivce, sauně i v posilovně, kam mají neomezený vstup. Sport a wellness centrum nabízí také oblíbené masáže, koupele, zábaly, ale i fyzioterapii a za nepříznivého počasí přijdou vhod dva ricochetové kurty, squash, kuželky a stolní tenis. Tým hotelu Horizont je ale rovněž specialistou na firemní akce, zejména pak aktivní teambuildingy. Pro konference lze využít velký sál s kapacitou až 220 osob a čtyři salónky.

HOTEL****PORT je perlou, jediným hotelem přímo na břehu Máchova jezera. Držitel certifikátu Baby friendly má k dispozici 62 moderně vybavených pokojů, z toho 2 apartmá, 1 junior suite a 1 bezbariérový. Některé z pokojů lze propojit, většina má vlastní balkón nebo terasu s krásným výhledem na jezero a ten nepostrádá ani restaurace a kavárna s přilehlou terasou, kde si můžete vychutnat místní kulinářské speciality. Samozřejmostí je nejen certifikace Czech Specials, výběr dietních a bezlepkových jídel, ale opět i důraz na využívání regionálních dodavatelů. Hoteloví hosté mají volný vstup do vnitřního bazénu, vířivky, páry nebo fitness. Moderní sport a wellness centrum nabízí také bowling, stolní tenis, badminton a rozličné masáže. Hotel obklopuje rozsáhlý lesopark s vlastní pláží a přístavním molem. Zahrát si zde můžete plážový volejbal, minigolf, tenis či kuželky. V letních měsících lze plavat nejen v jezeře, ale i ve venkovním vyhřívaném bazénu. Hotelová půjčovna sportovních potřeb disponuje výběrem jízdních kol, lodiček, šlapadel, katamaránů a surfů, v zimě pak bruslí a běžek. Za příznivých klimatických podmínek se totiž jezero v zimních měsících mění na 282 hektarů přírodního kluziště. Port je také velmi oblíbeným místem pro konání firemních akcí. Disponuje velkým multifunkčním sálem KOMODOR s kapacitou až 200 osob a třemi salonky. Pro teambuildingy je pak využíván i vlastní lesopark přímo na břehu jezera či výletní lodě.

Hotel na horách a hotel u vody

27. 10. 2014

Zajímavý koncept dvou vzájemně se doplňujících hotelů provozuje již mnoho let ryze česká společnost Regata Čechy, a. s., vlastnící hotel Horizont v Peci pod Sněžkou a hotel Port u Máchova jezera. Filozofie obou podniků je de facto shodná: zaměření na kvalitu, péči, příjemnou atmosféru a soustředění nejžádanějších služeb ve čtyřhvězdičkové kvalitě. Cílem je, aby se host cítil dobře, věděl, co může očekávat a na co se těšit. Oba hotely oslovují shodnou cílovou skupinu, ale jejich hlavní sezóny jsou odlišné. Zatímco Horizont je horský hotel s těžištěm hlavní sezóny v zimním, lyžařském období, Port je specialistou na letní dovolenou v krásném prostředí Máchova jezera. Není divu, že stejní lidé využívají služeb obou hotelů v různém ročním období. I díky tomu se oba pyšní vysokým podílem loajálních hostů. Individuální klientela, převážně rodiny s dětmi, převládá v hlavních sezónách. Mimosezónu pak pomáhají vykrýt zejména firemní a MICE akce. Nároky na kvalitu se neustále zvyšují a oběma hotelům se daří na ně úspěšně reagovat. Firemní a kongresové akce, rodinné oslavy či svatby zabezpečují klientům přímo na míru. Cílem je, aby každý host odjížděl s pocitem, že za své peníze dostal víc, než očekával.

V rámci otevřené filozofie oba hotely k uspokojování potřeb hostů využívají služeb stálých externích partnerů z nejrůznějších oborů a hlavně synergických efektů vnitrofiremní spolupráce. V případě Horizontu je to třeba Bistro Sněžka, které hotel Horizont provozuje v horní stanici lanovky na nejvyšší horu České republiky. Bistro Sněžka je úspěšně využíváno jako součást programů firemních akcí, zejména teambuildingů. Nelze však opomenout jeden důležitý fakt, a tím je destinace. Sebelepší hotel by totiž málokdo navštívil, pokud bude umístěn v neatraktivní lokalitě. Výhodou Pece pod Sněžkou je nejen krásné místo, ale i pohodová atmosféra, po níž je stále silnější poptávka. Zdejší SkiResort ČERNÁ HORA – PEC každý rok vylepšuje a rozšiřuje služby, a tak i ta letošní zimní sezóna bude v Peci opět o něco zajímavější. A nová lanovka na Sněžku? Ta je velkým lákadlem.

V případě hotelu Port je jedním z klíčových domácích partnerů Regata Máchovo jezero, a. s., majitel a provozovatel lodní dopravy na Máchově jezeře. Místní flotila čítá čtyři výletní lodě. Největší Máj nedávno prošel generální opravou a na vodu byl slavnostně spuštěn na jaře letošního roku. Jeho kapacita je až 250 pasažérů a díky čerstvé rekonstrukci se stal nejžádanějším plavidlem na Máchově jezeře, a to jak turisty, tak při firemních akcích. Samostatnou kapitolou jsou však svatby, na něž je hotel Port specialistou. I při nich jsou místní výletní lodě velmi často využívány. Propojení aktivit v hotelu Port či v jeho atraktivním okolí, jehož součástí je i přístaviště pro lodní dopravu, nabízí koktejl zážitků pro všechny cílové skupiny.

V současné době oba hotely dokončují nový věrnostní program, který by měl procento loajálních a spokojených hostů ještě zvýšit.


 

OBJEVTE SVŮJ HORIZONT…

VÁŠ NOVÝ PŘÍSTAV HOTEL PORT…

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt