Menu

Obora a honitba Sherwood
se nachází v těsné blízkosti chráněné krajinné oblasti Kokořínsko nedaleko Mělníku. Nabízí poplatkový lov srnce obecného, daňka skvrnitého, muflona, jelena Dybowského a černé zvěře. Lov může probíhat jak individuálně, tak naháňkou na černou zvěř pro uzavřenou skupinu do 15 lovců se slíděním, kdy honci se psy procházejí leče a lovci loví z vyvýšených posedů, z nichž jeden je bezbariérový. Individuální lov je možný s doprovodem jak šouláním, tak čekanou na některém z mnoha krytých posedů a kazatelen. Ubytování poskytuje honitební penzion Diana, jenž je k dispozici i doprovodu lovců. Doprava na lov je zajištěna terénními vozy. Lovecký pobyt lze zpestřit plejádou doprovodných programů a výletů.

Lovecký penzion Diana v Hostíně
disponuje 28 lůžky v 7 pokojích s vlastním sociálním zařízením. Jeho součástí je lovecká klubovna s jídelnou. K penzionu patří rozlehlá zahrada vhodná pro garden party. V místě je k dispozici sportovní areál, tenisový kurt, volejbalové či nohejbalové hřiště a Myslivecké muzeum.

Hájovna u Hostínu
na samotě v lese má dva dvoulůžkové pokoje a společenskou místnost s krbem.

Bažantnice Hluboká
a odchovna Vltava a Borek o celkové rozloze 601 ha leží v typicky jihočeské krajině rybníků a malebných zákoutí, v nichž jsou jednotlivé lovecké leče. Je v bezprostřední blízkosti zámku Hluboká nad Vltavou, jehož krásu lze obdivovat při lovu pernaté zvěře. Ubytování je možné zajistit v některém z hotelů v Hluboké nad Vltavou. Lovečtí hosté a jejich doprovod si mohou vybrat z široké nabídky zážitkových programů, výletů, společenských a sportovních aktivit. Hrát golf, jezdit na koni, navštívit zámek Hluboká nad Vltavou, lovecký zámeček Ohrada s rybářskou a mysliveckou expozicí a zoologickou zahradu. Spoustu zážitků skýtá i návštěva nedaleké jihočeské metropole, Českých Budějovic.

Hostům jsme schopni splnit snad všechny lovecké sny

03. 11. 2015

S vrchním lovčím a statutárním ředitelem společnosti Agrofinance CZ, a. s., Janem Vozábem se potkáváme na hospodářské usedlosti Maxmilián v malebné obci Hostín u Byšic 17. září 2015. Součástí tohoto areálu jsou kromě administrativní budovy také ohrady a stáje pro skot a ovce. Je zde špičkově vybavený závod na zpracování zvěřiny.
Pane řediteli, společnost Agrofinance zabezpečuje vedle poplatkového lovu řadu aktivit MICE (meetings, incentives, congresses & exhibitions industry). Poskytuje zázemí a servis nejen zahraničním a domácím lovcům, ale i firemní klientele a – obdobně jako třeba jiná destinace Středočeského kraje, Březové Hory, resp. Hornické muzeum Příbram – také předškolním a školním výpravám. Působíte ve třech krajích. Kromě Středočeského ještě v Ústeckém a Jihočeském.
Ano, tady v Hostíně máme oboru a honitbu Sherwood a hlavní základnu. Na farmě pak plemenné stádo původního českého chovu tura domácího, České červinky, které je součástí geofondu České republiky, a máme tu i zmiňované ovce. V Hluboké nad Vltavou zase nádhernou bažantnici s mnohasetletou loveckou tradicí. Velkou oboru vlastníme i mezi Rakovníkem a Žatcem nedaleko od Kounova, proslulého kamennými řadami čtvrt tisíce balvanů, z nichž největší, v přírodním parku Džbán, na náhorní plošině Rovina, váží přes šest tun.

Jste zpracovateli a dodavateli bezpečné zvěřiny, kterou od vás berou i nejrenomovanější hotely a restauranty.
Náš závod Maxmilián je v rámci České republiky nejmodernější, špičkovými technologiemi vybavený komplex na zpracování masa ulovené zvěře. Zpracovává zvěřinu pouze z naší honitby, což zaručuje nejen kvalitu, ale především její původ, a je tedy zárukou bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti. Do půlhodiny od ulovení zvěře už ji zpracovává náš řezník. Garantujeme striktní hygienu, i to, že zvěřina prochází všemi veterinárními kontrolami.

Vaše firma zabezpečuje lovecký servis.
Nejen. I transfery, stravování, ubytování a doprovodné programy včetně návštěv památek, kulturních a sportovních událostí, exkurzí do výrobních závodů a nepřebernou plejádu volnočasových aktivit. Vzhledem k zálibě lovců řada jimi volených cílů a památek souvisí s lovem, s historií a tradicemi mys­livosti. Hostům jsme schopni splnit snad všechny lovecké sny, co se týče lovné zvěře v české kotlině. Z drobné zvěře jsou nejžádanější bažanti, které lovíme v Hluboké nad Vltavou. U Kounova pak mufloní a dančí zvěř. Na Hostínsku se loví černá zvěř, dančí, mufloní, jelen Dybowského.

Mezi loveckými hosty navštěvujícími Česko mají výsostné postavení Rusové a Slováci.
I pro nás je ruská klientela tou nejvýznamnější. Jako Slované k sobě totiž máme hodně blízko. Kromě ruských hostů k nám jezdí i lovci z dalších zemí včetně zámořských. Zejména ale z Maďarska, Německa, Rakouska. Nejvíce klientů opravdu přijíždí ze zemí Společenství nezávislých států, zejména z Ruska, a pak ze Slovenska, s nimiž si nejvíc rozumíme. Tato klientela se k nám ráda vrací, a to nejen kvůli špičkovému servisu, na nějž si hodně potrpí. Bažantnice v Hluboké nad Vltavou je v České republice opravdu tou nejkrásnější. Scenérie, jimiž lovci procházejí, se natolik zaryjí do jejich srdcí, že se tam rádi vracejí.

V sousedství loveckého penzionu Diana v Hostíně je park jako stvořený pro zahradní slavnosti a další venkovní akce.
Tento areál jsme opravdu koncipovali pro pořádání takových setkání, jako jsou barbecue, lovecké či svatební hostiny pod širým nebem apod. V sousedství statku Maxmilián jsme od obce Hostín koupili pozemky, kde jsme vybudovali další dvě farmy. Mezi nimi vede naučná stezka. Začíná u místního hřiště. Agrofinance se na tomto projektu mj. podílely i výsadbou zeleně. Vybudovali jsme rybníček. Díky stezce mohou návštěvníci pozorovat zvířata. Je tam i pikniková vyhlídka, oblíbené místo pořádání rodinných pikniků. V sousedství penzionu Diana pak máme Myslivecké muzeum s exponáty lovné zvěře z celé naší planety. Je muzeem oficiálně uznaným Ministerstvem kultury České republiky. Vzhledem k jeho atraktivní, neokoukané atmosféře a kvalitnímu cateringovému zázemí bývá i místem pracovních a společenských setkání. Navštívit jej lze na vyžádání. Jak jste zmínil, obdobně jako do Březových Hor i k nám přijíždějí školní výpravy. Děti přicházejí nejen kvůli Mysliveckému muzeu a preparovaným exotickým exponátům, ale i za živými divokými i hospodářskými zvířaty. Ať za poznáním, nebo v rámci terapeutických programů, kdy jejich životem prostupuje každodenní realita naší vesnice.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba