Menu

Horské lázně Karlova Studánka

06. 06. 2015

Horské lázně Karlova Studánka jsou nejvýše položenými klimatickými lázněmi v Česku. S vedoucí jejich klientského centra Soňou Köhlerovou se potkáváme 19. května 2015.
Paní vedoucí, proslulost vašich lázní, umocněná léčebnými pobyty prezidenta Havla, je dána i tím, že zde máte nejzdravější klima.
Těch faktorů je víc. Proto k nám rádi jezdí nejen pacienti, kterým zdejší vzduch, minerální voda, přírodní prostředí a léčebné kúry pomáhají v uzdravování či zvyšování odolnosti imunitního systému, ale i sportovci, rekreanti a firemní klientela, pro něž tu máme pobytové balíčky s regeneračními, relaxačními a léčebněpreven­tivními programy. Horský terén, deset kilometrů od druhé nejvyšší hory Česka, Pradědu, láká lázeňskými okruhy. Za to, že jsme oblíbeným místem incentiv, konferencí, školení, prezentací, ale i svateb, plesů a společenských setkání, mohou všichni zdejší zaměstnanci, zejména proslulé rauty šéfkuchaře Michala Tomáška. Pracují zde špičkoví lékaři a fyzioterapeuti. Firemní klientela využívá zázemí historických lázeňských domů i ke komornějším setkáním. Akce pro vyšší počty účastníků se odehrávají ve stylovém památkově chráněném hudebním pavilonu, který má v divadelní úpravě kapacitu sto padesát míst. V lázeňském domě Libuše máme sál pro zhruba padesát osob a ve velké jídelně, v níž každoročně pořádáme Reprezentační ples Karlovy Studánky, zhruba tři sta míst.

Studujete na Ostravské univerzitě.
Rekreologii jsem začala dělat proto, že záměrem našich lázní je vedle léčby (už kvůli psychosomatické podstatě téměř každého onemocnění) poskytovat pacientům a rekreantům zajímavý kulturní a sportovní program. Mají tu řadu možností, jak trávit čas v rámci akcí a aktivit, které pro ně na každý den připravujeme. Patří mezi ně komentované vycházky, lukostřelba, pétanque, základy horolezeckého jištění a lezení, nordic walking, túry po neznačených stezkách s horským vůdcem, přednášky, dílny rozvíjející rukodělnou zručnost, divadelní a hudební vystoupení, taneční společenské večery aj. Směrování a úspěšnost programů je dána i osobností ředitele MUDr. Radomíra Maráčka a jeho akčním sportovním přístupem. Ilustruje to i skutečnost, že do zaměstnání jezdí na kole. Z Frýdku-Místku! Nějakých 110 km s velkým převýšením. Je nejen zdatný cyklista, výborný horolezec a dobrovolný člen Horské služby ČR, ale i manažer. Nicméně programy „pouze“ přispívají ke spokojenosti hostů. Rozhodující podíl na ní má celková péče a zejména vysoká léčebná efektivita pobytů v Horských lázní Karlova Studánka jako takových.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka