Menu

Holiday World 2015

04. 04. 2015

24. ročník středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World se uskutečnil ve dnech 19. až 22. února 2015 v Praze. Na jeho billboardech už řadu let figuruje logo ESO travel. Jeho patrový stánek pokaždé najdete při vstupu do střední haly Průmyslového paláce.
Předsedu představenstva ESO travel, a. s., Ing. Tomáše Cikána, MBA, jsem oslovil s tím, že tu ze všech vystavovatelů na Holiday World prezentují nejkomplexnější nabídku exotických destinací a produktů.
ESO travel nabízí 136 zemí a všech šest kontinentů, tedy i destinaci Antarktida. Jako jediní v tak širokém rozpětí exotik nenabízíme pouze poznávací zájezdy. Sice máme širokou paletu poznávacích, jejichž počet v naší nabídce převažuje, ale máme i pobytové zájezdy. Nejen plážové, ale také do exotických zimních destinací. Zajišťujeme incentivní programy, servis pro kongresové účasti a další oblasti MICE. V posledních dvou letech jsme se rozhodli, že omezíme účast ESO travel na veletrzích. Jediný veletrh cestovního ruchu, který jsme neopustili, je Holiday World, který vnímáme jako svátek cestování.

S radním pro cestovní ruch Ústeckého kraje Janem Szántó se potkáváme na velkoryse pojaté expozici, které dominuje panorama Českého středohoří.
Pražský veletrh je pro nás jedním z nejzásadnějších. Potvrzuje to i fakt, že jsme tu představili náš nový stánek. Rozhodli jsme se pro koncept vzdušnosti, otevřenosti a pro velkoformátové fotografie, které o Ústeckém kraji dobře vypovídají. Reakce návštěvníků na naše nabídky tu vždy byla a je dobrá.

Starosty České Třebové Jaroslava Zedníka jsem se zeptal, jak je spokojen s veletrhem.
Česká Třebová je jeho tradičním účastníkem. Pokaždé se samostatnou expozicí. Nabízíme zde jak obvyklé turistické cíle, tak možnosti vyžití, pro něž naše město v minulých letech vybudovalo kvalitní infrastrukturní zázemí (viz článek ve Všudybylu „Česká Třebová, město kultury, sportu a turistiky“, www.e-Vsudybyl.cz). Samozřejmě jsme součástí regionu, takže prezentujeme i to, že náš region je pro cestovní ruch velice atraktivní. Nejen pro české turisty, ale i pro ty zahraniční.

Wolfgang Quilitz, manager for Central Europe NOVASOL Group, účast Novasolu na veletrhu komentoval:
Už první den veletrhu byl z hlediska návštěvnosti velmi dobrý. Očekáváme, že tomu tak bude i v sobotu a v neděli. Novasol každým rokem přichází s něčím novým. Letos zejména s destinacemi a novými ubytovacími kapacitami v soukromí v Portugalsku a v Albánii. Klienti mohou v soukromí našich chat, chalup a apartmá trávit své dovolené, rybářské safari či najít zázemí poskytující maximum soukromí pro pracovní pobyty téměř po celé Evropě.

Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism, převzala na Holiday World při jeho oficiálním zahájení výroční cenu Osobnost cestovního ruchu.
Je to pro mne ocenění celé mé profesní kariéry, mnohaleté činnosti v oblasti cestovního ruchu. Těší mne, že se na nominaci shodlo tolik profesionálů a veřejnost.

S designérkou Štěpánkou Tóth Kurfiřtovou z firmy Stefany – autorské šperky z přírodních kamenů jsem se poprvé setkal, když otevírali showroom v Praze. Podruhé na letošním Holiday World.
Holiday World je pro nás zdrojem zajímavých kontaktů. Jsme tady, abychom partnerům, cestovním kancelářím a agenturám představili naše produkty. Krom toho, že jsme šperkaři, jsme i brusiči kamenů. Svoji práci umíme přiblížit široké veřejnosti, mj. českým a zahraničním turistům, aby si z naší země mohli odvézt přímý fyzický zážitek. Umíme je posadit za hladinový brus, dát jim do rukou nedoleštěný český achátek, aby si ho mohli vlastními silami doleštit. Naši provozovnu najdou v centru Prahy v Benediktské ulici 5. Druhý obchůdek budeme mít v letní sezoně na Hrubé Skále.

Pohádkový kancléř a jednatel Turistického a mapového centra jižní Čechy Marcel Goetz se na veletrhu prezentoval i jako organizátor soutěží a výstav.
Expozice Jižní Čechy pohádkové prezentuje 18. ročník turistické pohlednice České republiky, jejíž výsledky jsme spolu z vítězi vyhlásili na letošním Regiontouru v Brně. Vernisáž výstavy pohlednic proběhla hned první den veletrhu Holiday World. Zároveň jsme udělali 2. ročník soutěže kapesních kalendáříků, protože mezi turisty jsou jejich sběratelé, a 1. ročník turistických vizitek. Ty na Holiday World vystavujeme poprvé.

Ředitel Parkhotelu Tosch Kašperské Hory Jaroslav Fischer na veletrh přišel s novinkou.
Ano, s Šumavskými bylinnými lázněmi. Jsou založeny na přírodních produktech: bylinkách, rašelině, jílech, na vodě, která prochází zlatorudnými vrstvami a vyvěrá v naší přírodní jeskyni pod hotelem. V lázních, zejména pak v jeskyni, silně vyzařuje pozitivní zemská energie.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka