Menu

Grandhotel Jihlava

02. 11. 2003

Grandhotel Jihlava se nachází poblíž Masarykova náměstí v klidné zóně v centru města. Disponuje 33 pokoji kategorie HOTEL*** s kapacitou 61 lůžek. Pokoje jsou zařízeny klasickým nábytkem, vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchou, WC, barevným televizorem se satelitním příjmem, ledničkou s minibarem a telefonem s přímou volbou. Tři pokoje „SUPERIOR“ jsou zařízeny luxusním stylovým mobiliářem, navíc mají trezor na cenné předměty, žehlicí desku na kalhoty a v koupelně fén na vlasy. Jsou vhodné pro náročnější klientelu. Hotel dále nabízí ubytování ve čtyřech pokojích zařazených do kategorie HOTEL **, které jsou vybaveny jednoduchým nábytkem, barevným televizorem a telefonem. Sociální zařízení je na chodbě. V hotelu je restaurace se 70 místy u stolu, vinárna Sandra má 46 míst. Vinárna nabízí příjemné posezení při reprodukované hudbě s bohatou nabídkou vín, dobré kávy, míchaných koktejlů a dalšího zajímavého sortimentu. Konferenční sál (80 míst) a salonky (10 –50 míst) jsou vhodné pro pořádání menších konferencí, rautů, aktivů, školení, ale i rodinných oslav, svateb a různých společenských setkání. Útulný interiér hotelu doplňuje výtečná kuchyně se specialitami domácími i ze zahraničí. Snídaně se podávají formou švédského stolu a jsou zahrnuty v ceně ubytování. Hotel zajišťuje směnárenské a informační služby, prodej upomínkových předmětů, hygienických potřeb, broušeného skla, cigaret a denního tisku. Parkoviště pro hotelové hosty je vyhrazeno před hotelem a na uzamykatelném dvoře. Ve vinárně Sandra mohou hosté zhlédnout pravidelně se měnící výstavky obrazů a výtvarných děl předních umělců a výtvarníků, a to nejen z Jihlavského regionu.

Rozhovor s paní Marií Nečasovou, ředitelkou Grandhotelu Jihlava, jsem zahájil konstatováním, že jejich hotel patří k nejvýznamnějším secesním architektonickým památkám v Jihlavě.
Ano, náš hotel je hodnocen jako nejpozoruhodnější secesní objekt v Jihlavě. Může se chlubit okrasnou základní strukturou a kvalitním detailem. Původní dům byl dvoupatrový. Přízemní přístavbou do Husovy ulice disponoval již v roce 1835. Průčelí byla v jádru renesanční, nad nadokenními římsami byly osazeny barokní supraporty s bohatou reliéfní štukovou dekorací z druhé poloviny 18. století. Na třípatrový secesní palác jej přestavěl místní stavitel Vincenc Zeizinger roku 1904. Od roku 1992 patří společnosti SEVAS, spol. s r .o. se sídlem v Brně.

Jak se vám podniká v Jihlavě?
Začátky byly velmi dobré. Jakmile ale byla v roce 1993 nastavena nerovná daň z přidané hodnoty – snížená pětiprocentní u vstupů a dvaadvacetipro­centní u výstupů, rapidně se to zhoršilo. Sedmnáct procent, jimiž byli trestáni plátci DPH podnikající v ubytování a pohostinství, bylo znát. Přesto jsme si i v té době zachovali úroveň velmi slušného tříhvězdičkového hotelu.

Grandhotel Jihlava byl v minulosti i čtyřhvězdičkovým.
Byl, jenomže zde nemáme možnost vybudovat fitcentrum a zajišťovat některé další nadstandardní služby. Není tu prostor pro radikální stavební zásahy. Objekt je chráněn památkovým úřadem a musí zůstat v té podobě, v jaké je. Kategorizace ubytování sice není závazná, ale klientela, naše i zahraniční, se orientuje podle počtu hvězdiček. Řekli jsme si: „Lépe poskytovat kvalitní služby v tříhvězdičkovém hotelu, než aby se nám něco nedostávalo ke čtyřem hvězdám.“
Grandhotel Jihlava je městským hotelem. Dominantně se orientujeme na obchodní klientelu. V létě, v době dovolených, pak převažují skupiny cestovních kanceláří a částečně i jednotliví turisté. V loňském roce jsme rozšířili ubytovací kapacitu o pět pokojů a adaptovali pro náročnou klientelu tři nadstandardně vybavené pokoje „superior“, zařízené stylovým secesním nábytkem.

Ano, vaše „superiory“ zdobí řemeslně perfektní rukopis Dřevozpracujícího výrobního družstva z nedalekých Jaroměřic nad Rokytnou, obdobně jako je tomu např. u impozantního mobiliáře Jurkovičova domu v Luhačovicích. Opravdu stojí za to to vidět. Moc se mi líbí. A jak vám se, paní ředitelko, líbí v Jihlavě?
Jihlavu jsem si oblíbila nejenom jako město plné pamětihodností, ale i společenského dění. Postupně jsme tu získali řadu přátel a obchodních partnerů. Jsem zde dvanáctým rokem a v podvědomí se musím začít smiřovat s tím, že odtud jednou odejdu a že mi bude chybět nejen práce v kolektivu spolupracovníků, ale i kontakt s přáteli a řadou obchodních partnerů, zkrátka, že mi bude smutno.
SEVAS, spol. s r.o.

Grandhotel Jihlava, Husova 1

587 52 Jihlava

tel.: 567303 541–2

fax: 567310199

e-mail: info@grandiihlava.cz
www.grandjihlava.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba