Menu

GO a Regiontour 2019

28. 02. 2019

Veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour 2019 se zúčastnilo na osm set vystavujících firem z dvaceti zemí, prezentovaly se všechny kraje Česka a sedm krajů Slovenska. Na veletrhu byly rovněž vyhlášeny výsledky 12. ročníku Velké ceny cestovního ruchu. Nejúspěšnější byla Jihočeská centrála cestovního ruchu, bodovaly také východní Morava a východní Čechy.

Ráda se těchto veletrhů každoročně zúčastňuji. Je to jedna z nejzásadnějších veletržních akcí, která zahajuje výstavní sezonu a kde se všichni potkáme. Můžeme tady projednat spoustu aktivit. Lámeme rekordy: za tři čtvrtletí roku 2018 se u nás ubytovalo na 17 milionů turistů a devizové příjmy dosáhly 125 mld. korun, takže cestovní ruch jde správnou cestou.
Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj ČR

Je to poprvé, kdy Ministerstvo kultury ČR zaštítilo všechny své příspěvkové organizace a připravilo jejich kompletní prezentaci. Jsem rád, že Česko patří k bezpečným zemím a že to jsou právě památky, ať už hmotné, či nehmotné kultury, které jsou častým důvodem turistů navštěvovat Česko.
Antonín Staněk, ministr kultury ČR

Jsem ráda, že se tu prezentují všechny kraje. Cestovní ruch je pro rozvoj krajů klíčovou oblastí. Regiony mají důležitou úlohu lákat turisty na své pamětihodnosti a v tom jim mohou pomoci právě veletrhy i další aktivity, za které bych chtěla poděkovat paní ministryni pro místní rozvoj. Těší mne, že se ve všech krajích v minulém roce zvýšil počet turistů.
Jana Mračková Vildumetzová, předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kra­je

Náš stánek poukazuje na to, že se naše kraje spojily a vytvořily jednotnou propagační značku Jeseníky oslovující turisty mířící do těchto hor. Není to jen o marketingové propagaci, která by měla být stejná v Moravskoslezském i Olomouckém kraji, ale také o tvorbě jednotných produktů a společných investičních projektech.
Oba naše kraje se rovněž budou zabývat strategickými věcmi, jako je například jednotná mobilní aplikace běžkařských tras. Sjednotili jsme mapové materiály pro lyžaře a vydali informační publikaci Jeseníky popisující významné lokality masivu Jeseníků na území obou krajských samosprávných celků, jako jsou Dlouhé stráně, Slezská Harta, Velké Losiny, Muzeum Bruntál aj.
Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezské­ho kraje

Mezinárodní veletrhy GO a Regiontour tradičně otevírají výstavní sezonu. Každoročně do Brna přivádějí velké množství lidí z řad odborníků i laické veřejnosti. Město Brno si uvědomuje význam tržní platformy cestovního ruchu pro české hospodářství a pro rozvoj v českých, moravských a slezských regionech.
Markéta Vaňková, primátorka statutárního města Brna

Veletrhy nejsou jen o samotné nabídce, ale i o schopnosti zaujmout, což se nám letos s „Ahoj na Vltavě“ podařilo. Chceme posílit vnímání naší značky a jižních Čech jako regionu, který má co nabídnout a je trochu jiný než ostatní.
Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu


 

Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 03/2019
03/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar