Menu

Lázně Františkovy Lázně a. s., patří k největším lázeňským společnostem v Česku. Jejich hosté mají k dispozici na patnáct set lůžek. Kromě léčebných pobytů zaměřených na léčbu nemocí srdce, krevního oběhu, pohybového ústrojí, gynekologických nemocí včetně neplodnosti a na následnou onkologickou péči nabízí širokou škálu regeneračních pobytů. Město Františkovy Lázně disponuje širokou nabídkou programů, kavárnami, cukrárnami a restauracemi. Sportovní vyžití skýtá minigolf, tenisové kurty, nordic-walking, fotbalové hřiště, nedaleké osmnáctijamkové golfové hřiště a zejména nejvyhlášenější dominanta společnosti – Aquaforum – svět vody a relaxace a Fitforum – fitness a wellness centrum.

Františkovy Lázně, aby si podrželi vysokou výkonnost

08. 06. 2014

Svou účast na slavnostním otevření 221. lázeňské sezony Františkových Lázní jsem ihned poté, co jsem vystoupil z vlaku na železniční stanici Aquaforum, zahájil několika lázeňskými pohárky Solného pramene. 16. května 2014 jsem se ve Františkových Lázních potkal nejen se starostou Ivo Mlátilíkem a generálním ředitelem národního podniku Budvar Ing. Jiřím Bočkem a dalšími osobnostmi, ale i s generálním ředitelem společnosti Lázně Františkovy Lázně, a. s., Ing. Josefem Ciglanským.
Pane řediteli, Jan Mühlfeit v tomto vydání říká, že státy s vysokou produktivitou práce jsou ty, jejichž obyvatelé pečují o svoji fyzickou a psychickou kondici v úzkém sepětí s přírodou.
Také našich služeb v posledních letech čím dál častěji přijíždějí využívat lidé, které rozhodně nelze označit za typické hosty – pacienty včetně hodně exponovaných manažerů. Zvykli si k nám jezdit odpočívat, nabírat energii a upevňovat svoji duševní rovnováhu, aby si podrželi vysokou výkonnost. Pokud někdo v lázních, byť po kratší dobu, čerpá procedury, nejde „pouze“ o to, že jej koupeme v minerální vodě či balíme do léčebné slatiny, ale především o to, že intenzivně odpočívá, zvolní tempo a změní životní rytmus. V odpoledních hodinách navštěvuje kulturní akce, které tu pořádáme, nebo se jde projít či projet na kole. Při tom může využít naši půjčovnu bicyklů. Nově v ní máme i elektrokola, což je zajímavé zejména pro lidi v rekonvalescenci, kteří na nich mohou poznávat zajímavé okolí Františkových Lázní a ujet i několik desítek kilometrů za den.

Apetitu k vám jezdit výrazně přispívá existence Aquafora a Fitfora.
Bezesporu jsou výrazným specifikem našich lázní. K návštěvnosti Aquafora přispívá i stejnojmenná železniční stanice, která byla u jeho areálu vybudována.

Předcházení nemocem je pro stát daleko levnější než jejich léčení. Jenomže zkracování komplexní lázeňské péče a vůbec přístup k českému léčebnému lázeňství dokládá, že stát měl jiné priority a že chce poroučet přírodě.
Ano, máme za sebou těžký loňský rok, ve kterém české lázeňství postihl silný pokles hostů přijíždějících na komplexní lázeňskou péči. U naší společnosti to v tržbách reprezentovalo pokles v objemu zhruba padesát milionů korun. Na druhé straně se nám podařilo získat novou domácí a zahraniční samopláteckou klientelu, která přinesla tržby zhruba třicet milionů korun. Letošní sezona se jeví úspěšněji – jak z pohledu tuzemské, tak zahraniční samoplátecké klientely. Zvýšil se dokonce i počet hostů přijíždějících na komplexní lázeňskou péči, v této kategorii jsme mírně nad úrovní loňského roku. Velkou měrou k tomu přispělo vyjednávání Svazu léčebných lázní ČR v čele s prezidentem MUDr. Bláhou, který se několikrát sešel s ministrem zdravotnictví a přesvědčil ho o tom, že léčebné lázeňství v České republice je nesmírně důležité a že výrazně přispívá k zlepšení zdraví obyvatelstva. Obchodní politiku naší společnosti totiž důsledně stavíme na lázeňské léčbě s využitím místních přírodních léčivých zdrojů.

V lednu letošního roku jste v Císařských lázních nově uvedli do provozu slatinné koupele.
Ano, to je nové pracoviště. A zainvestovali jsme i do balneoprovozu v lázeňském hotelu Adler, kde máme vše pod jednou střechou tak, jak je to v současné době standardem. Naši hosté zde mohou dostat kompletní balíček suchých i mokrých procedur. Momentálně pracujeme na dokončení kompletního balneoprovozu v lázeňském hotelu Belvedere, kde bychom začátkem těchto prázdnin mohli přivítat první hosty.

Jedním z výrazných cílů pro výlety do okolí vašeho města je národní přírodní rezervace Soos, kde mne krom čistě přírodních úžasností fascinuje úzkokolejná železniční trať, po níž se k té normálněrozchodné vozívala slatina. Malebnost míst, kudy je vedena, by si zasloužila provozování výletního vlaku.
Soos je prvořadou atraktivitou České republiky, tedy nejen Karlovarského kraje a našeho přeshraničního euroregionu. Slatina už se tam dávno netěží. Tu naši, kterou upravujeme a používáme k léčebným kúrám, těžíme nedaleko centra Františkových Lázní. Myšlenka výletního vláčku je dobrá. Určitě by ještě víc umocnil přitažlivost Františkových Lázní a četnost relaxačních a poznávacích pobytů na území města. Beru to jako námět, o kterém možná budeme jednat se Správou národní přírodní rezervace.

Lázeňskou sezonu jste zahajoval spolu se starostou Františkových Lázní panem Ivo Mlátilíkem.
Spolupráce s městem Františkovy Lázně se drží na dobré úrovni. Reprezentace města si je vědoma strategického významu léčebného lázeňství pro hospodářský a společenský rozvoj města a významným způsobem podporuje i marketing Františkových Lázní coby lázeňské destinace.


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt