Menu

Finlandia Junior Cup

21. 12. 2000

V Hotelové škole v Mariánských Lázních proběhlo 7. listopadu večer vyhlášení výsledků soutěže mladých barmanů. Míru barmanského fortele mělo prokázat 40 zástupců škol a učilišť z Čech a Moravy. Bodovala se technika míchání u soutěžního stolu, chuť nápoje, jeho vůně, barva a vzhled, dekorace hotového nápoje ve sklence a také profesionalita vzhledu a chování soutěžících. Každý připravil v časovém limitu dvě porce aperitivního Short drinku s maximálním obsahem 10 cl a pak Long drinku s maximálním obsahem 30 cl. Nápoje Finlandia měli soutěžící k dispozici zdarma. Všechny ingredience musely být konzumovatelné. Po šestihodinovém klání ve zcela zaplněné školní restauraci zvítězila Magdalena Malíková před Janem Branišem a Václavem Vognarem – všichni z Prahy. Ocenění za nejlepší dekoraci obdržela Radka Trinhová za nápoj Siňorita. S cenou za obchodně nejzajímavější název „Sob Pepa“ odcházel Jan Skripala a nejlepší dojem na publikum udělala Jiřina Filipová. V divácky působivé kategorii Free Style excelovali na Bohuslav Zelenka (1.), Miloslav Žáček (2.) a Robert Brácha (3.) Zvláštní cenu za atraktivitu si odvezl Radek Pinďák z Kroměříže.

Při příležitosti slavnostního vyhlášení výsledků Finlandia Junior Cup jsem požádal Ing. Otakara Šťovíčka, generálního ředitele firmy Alkometa s.r.o., která je výhradním dovozcem vodky Finlandia do České republiky, o krátké vyjádření. Čím jsou pro Vás Mariánské Lázně?
Více než jenom lázněmi. Pro mne jsou především místem, kde sídlí Hotelová škola, s níž přes sedm let spolupracujeme a s níž máme velmi dobré zkušenosti.. Náš vztah je velmi hluboký. Mariánské lázně jsou proto pro mne hlavně místem konání Finlandia Junior Cupu. Společnost Alkometa se nezabývá jen prodejem, ale klade též velký důraz na své image. S tím souvisí i vysvětlování, jakým způsobem se naše prémiové značky mísí. Jak k nim přistupovat. Jak s nimi zacházet. A komu ? Samozřejmě především profesionálům a jejich dorostu.Jako každoročně i letos jsem kvitoval obrovskou snahu,vzrůstající úroveň a zájem všech zúčastněných. A to nejen soutěžících, ale i publika.

Ředitel hotelové školy pan Jiří Chum pak v souvislosti s úspěchy české reprezentace na 100. Světové kuchařské olympiádě IKA 2000 v Erfurtu uvedl:
V roce 1937 jsme v německém Frankfurtu vyhráli gastronomickou soutěž. Vítězem se tehdy stal profesor naší školy pan Spadoni. Po 63 letech, opět v Německu, ale tentokrát v Erfurtu, jsme uspěli i my. Hotelová škola v Mariánských Lázních určitě udělala kus dobré práce. Jsou zde dobří lidé a mám je rád. Atmosféra na Finlandia Junior Cup je báječná. Rád bych ještě moc a moc poděkoval společnosti Alkometa – hlavnímu protagonistovi soutěže Finlandia Junior Cup – za to, že již sedmým rokem umožňuje mnoha mladým lidem z celé republiky absolvovat vrcholové klání ve všestranně náročných barmanských disciplínách právě u nás v Mariánských Lázních.
-ABU-


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo