Menu

Excalibur City

25. 07. 2019

Nákupní a zábavní centrum Excalibur City pro celou rodinu se nachází na česko-rakouských hranicích v Hatích u Znojma. Otevřeno je 365 dní v roce a naleznete zde free shop s nabídkou ušlechtilých destilátů, vín a sektů z celého světa; parfumerii, walk-in humidor, spoustu butiků, obchodů, zvířecí centrum, zážitkové restaurace, Asia bazar, wellness & beauty centrum, dětský zábavní park Merlin’s Kinderwelt a největší muzeum jukeboxů a pinballů Terra Technica. Nově se můžete ubytovat v mobilheimové vesničce Merlin’s Camp.

Merlin’s Kinder­welt

Merlinův dětský svět
přináší zábavu, která nezná hranic. Na malé i velké návštěvníky, děti každého věku, ale i jejich rodiče, čeká přes 200 atrakcí na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou Vstup je zdarma!

Nezapomenutelné zážitky
Návštěvníky láká i lanové centrum Sky Trail umístěné více než dvacet metrů nad zemí, z jehož vrcholu se otevírá nezapomenutelný výhled na areál Excalibur City a okolí. Děti zabaví i pohádky promítané v prostorách multifunkčního kina, kde lze uspořádat narozeninovou oslavu s balonky, klaunem, malováním na obličej a jinými překvapeními.

Adrenalin i vzdělání
Malí závodníci si mohou v Merlinově dětském světě ověřit znalosti silničního provozu na dopravním hřišti, vyřádí se na motokárách a čtyřkolkách. Merlinův dětský svět také pořádá speciální programy pro ZŠ a MŠ v podobě výletů a Merlinových her. V rámci nich si mohou školáci v průběhu roku poměřit své síly a zažijí chvíle plné pohybu.

Terra Technica

Světově největší muzeum hudby a techniky
se věnuje tématu každodenní kultury. Jukeboxy a pinbally zde vystavené dříve sloužily k zábavě, rozptýlení a uspokojení herních instinktů. Dnes se jedná o relikty zapomenuté doby, kterou Terra Technica oživuje. Na ploše více než 8 500 m2 je k vidění na 700 jukeboxů, 250 pinballů, stovky videoher a dalších kuriozit ze světa hudby od roku 1880 až po současnost.

Automobilové unikáty
Muzeum je rozděleno do šesti sektorů, které jsou věnovány konkrétním epochám. Kromě jukeboxů a pinballů lze při prohlídce spatřit také unikátní automobily. Prvním z unikátů hned u vstupu je viktoriánská svatební drožka z roku 1880. Návštěvník strne úžasem i při pohledu na první automobil z pásové výroby Ford Model T, přezdívaný Tin Lizzie (plechová Líza), či jeho nástupce Ford Model A. Spatřit lze i Chrysler Windsor C 38 W Limousine – poslední vůz vlastněný světově proslulým americkým komikem Stanem Laurelem (1890–1965). Ten vytvořil spolu se svým kamarádem Oliverem Hardym satirické duo Dick & Doof. A právě v muzeu Terra Technica hosté naleznou spoustu věcí z jejich pozůstalosti.
Dalším unikátem je Cadillac De Ville Limousine, legendární automobil z 50. a 60. let minulého století s „ocasními ploutvemi“, kterým mimo jiné jezdili Marilyn Monroe nebo Elvis Presley. Nejfotografova­nějším exponátem muzea Terra Technica je ale originální Batmobile z filmů Batman a Batman se vrací režiséra Tima Burtona.
Specialitou celého muzea je skutečnost, že všechny exponáty jsou plně funkční a lidé si je
mohou vyzkoušet. Nechají si tak z jukeboxu zahrát svou oblíbenou písničku či zkusí štěstí na
pinballových automatech.

Sound & Vision
O historii zvukového záznamu se mnohem více mohou návštěvníci dozvědět na výstavě Sound & Vision. Od papírových válců, které sloužily jako hudební nosiče ve flašinetech, přes děrované plechové desky, šelakové a vinylové desky, fonografy a gramofony, magnetické pásky až po moderní MP3 přehrávače či smartphony. Pomyslnou třešničku na dortu pak tvoří funkční replika nahrávacího studia z 60. let 20. století.
Návrat do mladých let si vyzkouší i fanoušci videoher díky expozici Pixel World. V jedinečném výstavním prostoru zde vídeňský sběratel Andranik Ghalustians prezentuje část své sbírky čítající přes 50 tisíc unikátních kousků. Od klasické hry Pong ze 70. let přes Pac-Mana, „Space Invanders“ až po moderní konzole s virtuální realitou. Mnoho z nich si můžete zahrát nebo jen obdivovat technologický pokrok. Nechybí zde ani moderní konzole jako X-Box. Oči se vám rozzáří i při pohledu na modely počítačů značek Atari, Philips, Colecovision, Intellivision, Vectrex, Nes, Commodore, Amiga, Sega, IBM a mnoho dalších.
Návštěvníci mohou svou návštěvu muzea Terra Technica zakončit ve stylovém Vinyl Baru a pochutnat si na tematickém občerstvení v prostředí inspirovaném americkou kulturou 50. a 60. let.

Merlin’s Camp

Mobilheimová vesnička
v nákupním a zábavním centru Excalibur City umožňuje návštěvníkům strávit poklidný pobyt v moderně zařízeném kempu. Nově vybudovaná vesnička nabízí 140 míst k ubytování v 28 mobilheimech s kompletním servisem: kuchyň, klimatizace, koupelna s vlastní toaletou, televize, wifi, pohodlné postele včetně lůžkovin. U kempu nechybí ani parkoviště. Mobilheimy jsou rozesety v parčíku plném zeleně, vodních prvků či dětských prolézaček. Odtud je to jen krůček k objevování rozsáhlého areálu Excalibur City nebo k prozkoumávání krás Znojemska a příhraniční oblasti Weinviertel.Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 05/2019
05/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar