Menu

Excalibur City

11. 07. 2019

Nákupní a zábavní centrum Excalibur City pro celou rodinu se nachází na česko-rakouských hranicích v Hatích u Znojma. Otevřeno je 365 dní v roce a naleznete zde free shop s nabídkou ušlechtilých destilátů, vín a sektů z celého světa; parfumerii, walk-in humidor, spoustu butiků, obchodů, zvířecí centrum, zážitkové restaurace, Asia bazar, wellness & beauty centrum, dětský zábavní park Merlin’s Kinderwelt a největší muzeum jukeboxů a pinballů Terra Technica. Nově se můžete ubytovat v mobilheimové vesničce Merlin’s Camp.

Merlin’s Kinder­welt

Merlinův dětský svět
přináší zábavu, která nezná hranic. Na malé i velké návštěvníky, děti každého věku, ale i jejich[PZ1] rodiče, čeká přes 200 atrakcí na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou Vstup je zdarma!

Nezapomenutelné zážitky
Návštěvníky láká i lanové centrum Sky Trail umístěné více než dvacet metrů nad zemí, z jehož vrcholu se otevírá nezapomenutelný výhled na areál Excalibur City a okolí. Děti zabaví i pohádky promítané v prostorách multifunkčního kina, kde lze uspořádat narozeninovou oslavu s balonky, klaunem, malováním na obličej a jinými překvapeními.

Adrenalin i vzdělání
Malí závodníci si mohou v Merlinově dětském světě ověřit znalosti silničního provozu na dopravním hřišti, vyřádí se na motokárách a čtyřkolkách. Merlinův dětský svět také pořádá speciální programy pro ZŠ a MŠ v podobě výletů a Merlinových her. V rámci nich si mohou školáci v průběhu roku poměřit své síly a zažijí chvíle plné pohybu.

Terra Technica

Světově největší muzeum hudby a techniky
se věnuje tématu každodenní kultury. Jukeboxy a pinbally zde vystavené dříve sloužily k zábavě, rozptýlení a uspokojení herních instinktů. Dnes se jedná o relikty zapomenuté doby, kterou Terra Technica oživuje. Na ploše více než 8 500 m2 je k vidění na 700 jukeboxů, 250 pinballů, stovky videoher a dalších kuriozit ze světa hudby od roku 1880 až po současnost.

Automobilové unikáty
Muzeum je rozděleno do šesti sektorů, které jsou věnovány konkrétním epochám. Kromě jukeboxů a pinballů lze při prohlídce spatřit také unikátní automobily. Prvním z unikátů hned u vstupu je viktoriánská svatební drožka z roku 1880. Návštěvník strne úžasem i při pohledu na první automobil z pásové výroby Ford Model T, přezdívaný Tin Lizzie (plechová Líza), či jeho nástupce Ford Model A. Spatřit lze i Chrysler Windsor C 38 W Limousine – poslední vůz vlastněný světově proslulým americkým komikem Stanem Laurelem (1890–1965). Ten vytvořil spolu se svým kamarádem Oliverem Hardym satirické duo Dick & Doof. A právě v muzeu Terra Technica hosté naleznou spoustu věcí z jejich pozůstalosti.
Dalším unikátem je Cadillac De Ville Limousine, legendární automobil z 50. a 60. let minulého století s „ocasními ploutvemi“, kterým mimo jiné jezdili Marilyn Monroe nebo Elvis Presley. Nejfotografova­nějším exponátem muzea Terra Technica je ale originální Batmobile z filmů Batman a Batman se vrací režiséra Tima Burtona.
Specialitou celého muzea je skutečnost, že všechny exponáty jsou plně funkční a lidé si je
mohou vyzkoušet. Nechají si tak z jukeboxu zahrát svou oblíbenou písničku či zkusí štěstí na
pinballových automatech.

Sound & Vision
O historii zvukového záznamu se mnohem více mohou návštěvníci dozvědět na výstavě Sound & Vision. Od papírových válců, které sloužily jako hudební nosiče ve flašinetech, přes děrované plechové desky, šelakové a vinylové desky, fonografy a gramofony, magnetické pásky až po moderní MP3 přehrávače či smartphony. Pomyslnou třešničku na dortu pak tvoří funkční replika nahrávacího studia z 60. let 20. století.
Návrat do mladých let si vyzkouší i fanoušci videoher díky expozici Pixel World. V jedinečném výstavním prostoru zde vídeňský sběratel Andranik Ghalustians prezentuje část své sbírky čítající přes 50 tisíc unikátních kousků. Od klasické hry Pong ze 70. let přes Pac-Mana, „Space Invanders“ až po moderní konzole s virtuální realitou. Mnoho z nich si můžete zahrát nebo jen obdivovat technologický pokrok. Nechybí zde ani moderní konzole jako X-Box. Oči se vám rozzáří i při pohledu na modely počítačů značek Atari, Philips, Colecovision, Intellivision, Vectrex, Nes, Commodore, Amiga, Sega, IBM a mnoho dalších.
Návštěvníci mohou svou návštěvu muzea Terra Technica zakončit ve stylovém Vinyl Baru a pochutnat si na tematickém občerstvení v prostředí inspirovaném americkou kulturou 50. a 60. let.

Merlin’s Camp

Mobilheimová vesnička
v nákupním a zábavním centru Excalibur City umožňuje návštěvníkům strávit poklidný pobyt v moderně zařízeném kempu. Nově vybudovaná vesnička nabízí 140 míst k ubytování v 28 mobilheimech s kompletním servisem: kuchyň, klimatizace, koupelna s vlastní toaletou, televize, wifi, pohodlné postele včetně lůžkovin. U kempu nechybí ani parkoviště. Mobilheimy jsou rozesety v parčíku plném zeleně, vodních prvků či dětských prolézaček. Odtud je to jen krůček k objevování rozsáhlého areálu Excalibur City nebo k prozkoumávání krás Znojemska a příhraniční oblasti Weinviertel.[PZ1]De facto se tato věta opakuje dvakrát.

Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 04/2019
04/2019 číst aktuální číslo
Czech specials new
Restaurace Novoměstský pivovar