Menu

ESO travel v Českých 100 nejlepších

27. 12. 2005

Ředitele a spolumajitele cestovní kanceláře ESO travel Ing. Tomáše Cikána jsem požádal o krátký rozhovor záhy poté, co 25. listopadu 2005 ve Španělském sále Pražského hradu převzal ocenění v oborové kategorii „Cestovní ruch“ v rámci vyhlášení „Českých 100 nejlepších“.
Když jsme s manželkou v roce 1994 zakládali cestovní kancelář ESO travel, ani se nám nesnilo, že se během jedenácti let vypracuje do absolutní špičky v tomto konkurenčně velmi tvrdém oboru. ESO travel se přece jen zabývá velice malým segmentem trhu, exotickými zájezdy do vzdálených mimoevropských destinací. Z Česka na dovolenou do exotických destinací (především pak do jihovýchodní Asie, Karibiku, na oba americké subkontinenty, do Austrálie či Indického oceánu atd.) každoročně cestuje maximálně osmdesát tisíc českých turistů. Nabídka ESO travelu je tedy určena méně než jednomu procentu české populace. O to více si vážíme ocenění a zařazení naší společnosti mezi 100 nejlepších podnikatelských subjektů České republiky.

Co je, spolu s designem, nového v katalozích ESO travel 2005/2006?
Loni jsme nabízeli zájezdy do 86 mimoevropských destinací. Bohužel, svět nám již nedává moc velký prostor k dalšímu rozšiřování počtu destinací a nová pobytová místa se hledají jen velmi těžko. Přesto jsme nabídku ESO travel rozšířili i v letošní sezoně, a to na 94 mimoevropských destinací. Jako novinku jsme například zařadili zájezd do oblasti Melanésie. Jedná se o putování po Západní Samoi, Království Tonga, Fidži a Vanuatu. Další perličkou v nabídce ESO travel je zcela originální zájezd, který se celosvětově jede pouze jednou za rok, a to na největším ledoborci Ruské federace „Jamal“. Jedná se o čtrnáctidenní zájezd na severní pól. Ledoborec vyplouvá počátkem července z ruského přístavu Murmaňsk a v roce 2006 pojede teprve potřetí. První dvě plavby se podařily a „Jamal“ se vždy prolámal až na točnu. Nicméně touroperátor dobytí severního pólu negarantuje. Může totiž přijít větší ochlazení a s ním silnější vrstva ledu, popř. řada jiných nepředvídatelných komplikací meteorologického rázu. Tento zájezd není pro každého. Jeho cena začíná na částce vyšší než půl milionu korun, a to podle kategorie zvolené kajuty. Další novinkou ESO travel je nabídka určená pro léto. Drtivá většina lidí míří do evropských prázdninových letovisek nebo k Rudému moři. V omezené míře se v létě cestuje do jihovýchodní Asie a do Karibiku. My však navíc nabízíme lyžování v nejkrásnějších horských střediscích Argentiny, Chile či Austrálie (kde se v červenci a srpnu připravují lyžaři na start Světového poháru). Takže i takovéto – pro většinu populace nepředstavitelné – cesty ESO travel nabízí.
Samozřejmě, základ a pětadevadesát procent naší práce spočívá ve standardních exotických destinacích. V letošní zimní sezoně z Prahy opět létáme do oblíbených charterových pobytových míst, tj. do Thajska, Brazílie, na Kubu či do Dominikánské republiky. Nově jsme zařadili přímé lety do Keni a na Zanzibar. Do těchto charterových destinací s námi ročně létá mnoho tisíc klientů. A ony zmíněné perličky, jako je severní točna ledoborcem, Antarktida, lyžování v Andách apod.? To jsou nabídky, které v ESO travel děláme pro radost. Zejména pro naše stálé klienty, kteří si zaslouží tu nejvyšší možnou péči, protože už s námi byli již téměř všude.

www.esotravel.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001