Menu

Equitana Hotel Resort

22. 05. 2005

Resort Hotel Equitana


se nachází v příjemném venkovském prostředí na Příbramsku nedaleko Březnice. Disponuje kvalitní ubytovací kapacitou, restaurací s letní terasou a barem, kongresovým sálem, bohatou sportovní a relaxační infrastrukturou. Pobyty v hotelu jsou nabízeny v široké škále od firemních akcí školicího, prezentačního či incentivního typu až po individuální dovolené, víkendové a kratší ubytování. Množství vnitřních prostor i velké venkovní plochy umožňují realizace programů ve všech ročních obdobích. Dostatečná kapacita parkoviště je přímo v areálu resortu. V okolí je velké množství turistických cílů a v rámci služeb resortu jsou nabízeny organizované výlety s průvodcem i bez něj. Okolní krajina je optimální pro outdoorové aktivity, regeneraci sil, houbaření, pěší turistiku a cykloturistiku.

Ubytování
Equitana nabízí klasickou i ne zcela běžnou formu hotelového pokoje. K dispozici je 10 mezonetových apartmánů se dvěma lůžky v oddělené ložnici a přistýlkou. 9 klasických dvoulůžkových pokojů, 1 rodinný vícelůžkový apartmán a 1 bussines apartmán. Celková kapacita je 55 lůžek. Vstup na pokoje je umožněn na čipovou kartu zajišťující vysokou bezpečnost hostů a jejich věcí v pokoji. Všechny pokoje mají sociální zařízení, satelitní TV, připojení na vysokorychlostní internet a telefon s přímou volbou. Apartmá jsou vybavena audio sestavou.

Kongresové zázemí
tvoří moderně vybavený kongresový sál až pro 100 osob, který lze rozdělit na dva menší s kapacitou 45 a 50 osob. Charakteristikou, polohou a vybavením je Equitana vhodným místem pro konání firemních akcí, pracovních zasedání a prezentačních akcí. Menším skupinám je k dispozici příjemný salonek Biliard Club. Z kongresové techniky jsou k dispozici např. flipcharty, promítací plátna, DVD a videorekordéry, bezdrátové mikrofony, všechny typy mediálního připojení, projekce s vysokým stupněm rozlišení atd.

Jezdecký sport
Pro ustájení je zřízeno 25 boxů s kvalitním servisem zahrnujícím solárium a mycí box přímo ve stájích. Krytá jezdecká hala má rozměry 72 × 32 metrů. Na ni navazuje venkovní pískové kolbiště o rozměrech 80 × 55 metrů, na němž lze použít lonžovací kruh, překážkový materiál, kolotoč a vedlejší navazující výběhy v krásném okolí resortu.

Péče o koně
Resort zajišťuje ustájení a krmení koní, u něhož lze sestavit individuální krmnou dávku včetně vitamínových doplňků. Poskytuje i běžné ošetřování a kování koní. K péči o svěřené koně patří jejich pohybování a trénování – rekreační i vrcholově sportovní. To vše pod vedením jednoho z nejzkušenějších jezdců a trenérů v České republice, dvojnásobného vítěze mistrovství ČR, pana Jaroslava Jindry. K dispozici jsou sedlovny a sociální zařízení pro hosty. Resort připravuje rozšíření těchto služeb o mobilní boxy pro pořádání závodů a zimních soustředění. Pro ty, kdo mají zájem o občasné projížďky na koních, jsou připraveni rekreační koně a pro děti poníci.

Z vlastní nabídky
3 motokrosové čtyřkolky
Bowling – 2 dráhy
Sauna pro 8 osob
Masáže
Biliard – 2 hrací stoly
Stolní tenis – 3 hrací stoly
Pétangue, badminton
Volejbal, nohejbal včetně míčů a sítí
Tenis – 2 antukové kurty, půjčovna raket
Půjčovna horských kol
Jezdectví – profesionální, pro amatéry
Minigolf – 18 drah
Rybolov ve vlastním rybářském revíru
Aquacentrum – bazén, solárium, sluneční terasa (od léta 2005)

Z externích zdrojů
paintball, paintballová střelnice
horolezecká stěna
střelba z kuše a luku
mobilní casino
módní přehlídky
kouzelnická a jiná umělecká vystoupení
hudební produkce
doprava standardními i luxusními autobusy a mikrobusy

S ředitelem areálu Equitana Hotel Resort panem Martinem Peckou se potkáváme v malebné obci Martinice nedaleko Březnice. Pane řediteli, proč Equitana?
Equs je latinsky kůň a Equitana má s tímto tématem jistě co do činění. Equitana je i název jezdeckého veletrhu v německém Essenu. Při hledání názvu jsme chtěli zvolit něco, co by mezinárodně srozumitelně vystihovalo charakter resortu. Původním záměrem majitele resortu, pana Bořka Bierhanzla, bylo vybudování menšího jezdeckého areálu s ustájením koní a krytou jízdárnou.

Ale jaksi se mu to vymklo z rukou, asi tak jako hraběti Zepelinovi v cimrmanovském opusu „Hospoda Na mýtince“, jehož výrobky se hodily toliko ku létání. Tedy, že ze záměru menšího je poněkud větší, v případě pana Bierhanzla, rekreační, sportovní a kongresový resort.
Tak nějak. Přišla totiž spousta přátel a známých, kteří mu říkali: „Dodělej tohle, dodělej tamto…“ A když byl postaven penzion, vydali jsme se cestou firemních akcí, kongresové a incentivní turistiky a dobudovali kompletní zázemí. Jak venku, tak uvnitř v budovách. Klimatizovaný přednáškový sál má kapacitu sto míst. A asi nemusím říkat, že kdyby nebylo sálu a salonků, naše obsazenost by byla menší. V současné době probíhá intenzivní dokončování aquacentra. Bude v něm bazén, masážní vany a solárium. Na podzim bude hotova jeho druhá část, čímž nabídku rozšíříme o parní kabinu a masérnu sloužící nejen pro klasické masáže, ale i fyzioterapii. Bude sem rovněž přesunuta sauna. Koncem tohoto roku a začátkem příštího bychom chtěli do provozu uvést další hotelovou budovu – depandanci s kapacitou jedenatřiceti pokojů a jednoho apartmá, vše s romantickým výhledem na okrasné jezírko.

Povídáme si v zajímavé restauraci, které dominuje „lokomotiva“ krbový gril, v němž se právě opéká celý divočák (zmiňuji to, aby si čtenářové uvědomili, že nejde o mašinku).
Gril nám dobře slouží a klienty je velmi oblíben. Je zde příjemné posezení u otevřeného ohně či u opékajícího se selátka. Interiér restaurace nebyl koncipován jako rustikál, ale jako kompromis mezi venkovským prostředím, v němž je areál dislokován, a současným moderním životem.

Proč máte rád tento kraj?
Když jsem sem přijel poprvé, příroda a prostředí vůbec mne oslovily. Jsou zde příjemní lidé a veliká perspektiva podnikatelských aktivit cestovního ruchu. Velké přednosti Equitany jsou, že dokáže poskytnout kvalitní kongresové a hotelové služby i v osobním přístupu k hostům. K našim přednostem patří i rozsáhlé pozemky. Jsou na nich i rybníky, kde máme vlastní rybářský revír a bažantnice, kde pořádáme hony na divoké kachny a bažanty. Majitelům patří velká rozloha lesů, v nichž dáváme prostor outdoorovým programům. Jsou zde velice zajímavé reliéfy. Dokážeme nabídnout vodní plochy nejen pro rybaření, ale i pro vodní sporty. Je zde minigolf, tenisové kurty, volejbalové a nohejbalové hřiště, areál pro buginy, půjčovna horských kol, zjišťujeme průvodcovské služby. Jsou tu zajímavé pěší turistické i cyklistické trasy a téměř se zde dotýkají hipotrasy Plzeňského a Jihočeského kraje.

Ne koně, ale zřejmě čtyřkolky se staly momentálně nejvyhledávanější atrakcí vašeho resortu.
Něco na tom bude. Na prstech jedné ruky bych mohl spočítat ty, kteří zásadně odmítli se na nich svézt.

Přesto, že firemní i incentivní akce jsou pro dospělé, váš resort disponuje velkým zázemím pro aktivity dětí.
Dětské hřiště, které je součástí resortu, je postaveno podle směrnic Evropské unie a není jedinou službou pro nejmenší. Pro děti zajišťujeme programy včetně služby jejich hlídání v nepřítomnosti rodičů.

Když má někdo velké starosti, tak se mu může dostat „rady:“ Nech to radši koňovi, ten má větší hlavu…" Jaké možnosti, co se týče hipoaktivit, skýtá resort klientům?
V zásadě bych je rozdělil do dvou poloh. Pro odbornou jezdeckou veřejnost a pro laickou. Odborná si k nám může přivézt vlastní koně a ustájit je a sama nebo pod vedením našeho trenéra se věnovat jejich výcviku. Jezdit ale může i na našich koních. O koně je postaráno v plném rozsahu. Pro tu část klientů, kteří vidí koně zblízka někdy i poprvé, tu máme koně ne až tak sportovní, nicméně vhodné pro klidné vyjížďky či pro základní výcvik práce s koněm. Tzn., jak se k němu chovat, jak k němu přistupovat, jak ho nastrojit apod. Pro děti zde máme dvě velikosti poníků.

Co když by někdo chtěl vašich služeb využít pro dlouhodobé ustájení vlastních koní?
Takových tu máme několik. Jejich majitelé se s naším šéftrenérem dohodli, zda je chtějí trénovat aktivně či pouze pohybovat s tím, že si je budou sedlat sami. Náš trenér pan Jaroslav Jindra, jenž společně se svojí manželkou šéfuje stájím, trénuje na špičkové úrovni nejen koně, ale i jejich jezdce.www.equitana.czwww.breznice.cz

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba