Menu

Držitel certifikátu ČSKS apartmány Bed & Bike Prachatice

31. 12. 2018

Doporučení vyjet do Prachatic navštívit apartmány Bed & Bike Prachatice, které provozuje společnost Czag, s. r. o., jsem dostal od vedoucí oddělení udržitelnosti projektů a Českého systému kvality služeb České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Ing. Adély Pilařové. Setkal jsem se tam s jednatelkou společnosti Mgr. Hanou Slavíčkovou.
Paní Slavíčková, proč se vaše firma rozhodla usilovat o certifikaci Českým systémem kvality služeb?
O získání certifikátu ČSKS jsme měli zájem hned od začátku podnikání v Prachaticích. Certifikát pro nás znamená prestiž a příslib kvality služeb. Zabezpečujeme čtyřhvězdičkový standard ubytování v renesančních domech na náměstí. Ze všech apartmánů je výhled na překrásnou renesanční radnici. K vysokému ubytovacímu komfortu přispívají plně vybavené moderní kuchyně včetně technologicky vyspělé pračky se sušičkou, což oceňují zejména milovníci sportu. Našim hostům totiž kromě ubytování nabízíme i volnočasové aktivity s akcentem na cykloturistiku. Elektrokola si sice dneska můžete půjčit kdekoli, ale tak kvalitní jako v Prachaticích v Česku dosud nepůjčuje nikdo. Naše elektrokola jsou značek Trek a Cannondale (v ceně nad sto tisíc korun), a jak jste o této sortě na svém webu psal, jsou to „ferrari mezi elektrokoly“.

Bed & Bike Prachatice je členem zapsaného spolku PRO Šumavsko.
Spolupracujeme i s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism a jejími zahraničními kancelářemi ve Vídni a Madridu a s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Nejen jako spoluvystavovatelé na zahraničních a tuzemských veletrzích, ale i jako zázemí účastníků jimi organizovaných presstripů, famtripů. Přišli jsme totiž se službami, které jsou v jižních Čechách, co se týče kvality a špičkové technologické úrovně, raritou. Na tom, že se nám podařilo projít certifikací ČSKS, má podíl i spolupráce s prachatickou radnicí. Město nás velmi hezky přijalo. Na zahraničních a domácích veletrzích propagujeme nejen své služby, ale především město Prachatice. Z odboru kultury nás ochotně vybavují reklamními materiály. V letošním roce jsme ve spolupráci s radnicí postoupili o krůček dál. Na první adventní neděli, kdy město Prachatice zahajuje program v šest hodin večer rozsvícením první svíce na adventním věnci, se Bed & Bike Prachatice zapojí již ve čtrnáct hodin vyjížďkou na elektrokolech, které bezplatně zapůjčí zájemcům z prachatické veřejnosti. Znají náš cykloobchod, vídají klienty, jak na náměstí nasedají na elektrokola, a proto bychom jim rádi umožnili, aby si je taky vyzkoušeli. Na projížďku dostali oficiální pozvánku i starosta a všichni zastupitelé města. V odpoledních hodinách umístíme před Bed & Bike stánek s horkým čajem, svařeným vínem, punčem a grogem, aby se Prachatičtí mohli zahřát. Od tří hodin bude před apartmány hrát jazzové trio s oblíbenou zpěvačkou – zdejší prachatickou rodačkou – Martinou Pivoňkovou.

Proč elektrokola?
Cykloturistiku jsme vybrali proto, že se stává trendem moderního turisty. Prachatice jsou v dolíku, takže na jakoukoli námi doporučovanou trasu se hosté musí vydat do kopce. Natrasovali jsme vlastní cyklostezky vedoucí mimo rušné silniční komunikace. Po příjezdu hosté obdrží rozpis tras dle délky a náročnosti. Stejné naleznou v navigačním systému Garmin, který si mohou upevnit na elektrokolo. V okolí Prachatic je čekají nádherné scenérie s výhledy na Boubín a Bobík, mohou navštívit rodinné farmy na výrobu sýrů z kozího mléka, pekárnu, kovárnu, rodinnou tkalcovnu aj. Děti se rádi jezdí dívat na oslíky, ovečky, koně nebo lamy. Naším posledním hitem jsou cyklotrasy z Prachatic na zámek Hluboká a do Českého Krumlova, kde jsme vybudovali vlastní cyklošatny. Klienti v nich uloží elektrokola, dají dobíjet baterie, mohou se osprchovat a jít po památkách. Pokud se jim zpátky už nechce na elektrokole, přivezeme je naším minibusem.Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2019
02/2019 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new
travelcon