Menu

Doteky GO a Regiontouru 2020

01. 03. 2020

Thajsko je hlavním partnerem veletrhů GO a Regiontour. Koncept těchto veletrhů je hodně orientován na poznávací zájezdy. Thajsko je zážitkovou destinací. Jeho pro Čechy exotické regiony nabízejí přes tři a půl tisíce turisticky atraktivních cílů a bezprostřední kontakt s lidmi a místní kulturou. Návštěvníkům veletrhů tu prezentujeme thajské taneční a výtvarné umění, thajský box, thajské masáže a školu proslulé thajské kuchyně. Těší nás zájem návštěvníků veletrhů a vůbec českých turistů, kterých loni do Thajska přicestovalo na pětapadesát tisíc. Sedmdesát procent z nich se nejdřív vypravilo na sever, aby absolvovali pět šest dnů poznávacího programu. Závěr pobytu pak tráví na plážích. Dovolená u moře, ať na pevnině, nebo na malebných ostrovech, tedy není tím prvním, co Češi od Thajska očekávají. Jsou to provoněné zážitky, památky, zejména buddhistické chrámy, přírodní parky, včetně míst popisovaných v románu Most přes řeku Kwai, návštěva sloních farem, taneční festivaly a proslulá thajská kuchyně.
Ali Marzouki, Tourism Authority of Thailand

Vždy se sem těším, protože se chceme vidět s kolegy z ostatních krajů. Vyměnit si poznatky a také se pochlubit, jaký byl předchozí rok a v čem jsme byli úspěšní. A zároveň co nás čeká v roce 2020.
náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška

Na nezájem návštěvníků si nemůžeme stěžovat. Vědí, co od Švýcarska chtějí. Co se kantonů a konkrétních míst a atraktivit týče, největší zájem mají čeští turisté o jejich poznávání prostřednictvím švýcarských železnic.
vedoucí českého zastoupení Switzerland Tourism Alena Koukalová

Na veletrzích GO a Regiontour se prezentujeme jako tradiční vystavovatelé. Valtické podzemí je šampionem soutěže Top vinařský cíl České republiky a vstupuje do třinácté sezony. Pro jeho návštěvníky jsme připravili na sedmdesát akcí včetně pořadů pro děti, jako třeba dýňobraní. Naše Vinařské centrum ANNOVINO v Lednici, které jsme slavnostně otevřeli v dubnu loňského roku, představuje unikátní možnost vinařských zážitků v samém srdci Lednicko-valtického areálu. Je největší budovou postavenou z mušličkového vápence tvořeného prehistorickými zkamenělinami.
Petr Krejčík, Vinařství Lednice Annovino

V Brně prezentujeme plavby za pozorováním velryb a obecně přírody v nízké a vysoké norské Arktidě, případně v jižním Norsku.
námořní kapitán Miloš Jahoda, Aurayacht

Jako každý rok jsem se na veletrh do Brna velice těšil. Každým rokem totiž stoupá počet návštěvníků z Moravy, Čech a Slezska, kteří navštíví Pieninský národní park, pltě a samozřejmě Chatu Pieniny. Brněnský veletrh je o tom, potkávat se tu se starými známými. Na Regiontour jezdím pravidelně od devadesátých let a za tu dobu jsem tu získal mnoho přátel.
hoteliér Ján Gondek, Chata Pieniny

Nedovedu si představit Regiontour bez expozice hostitelského kraje. Je přehlídkou toho nejlepšího v domácím cestovním ruchu a příležitostí pro potkávání skvělých lidí.
vedoucí odboru regionálního rozvoje Jihomoravského kraje Ivo Minařík

V Brně vystavujeme již několikátým rokem, vždy tu je příjemná atmosféra. Potěšilo nás, že se veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour odehrávají ve společném pavilonu. Věříme, že tomu bude tak i v následujících ročnících. Kromě stánku jsme na veletrzích realizovali dvě hojně navštívené prezentace, kde vedle poutavé přednášky o atraktivitách Dominikánské republiky představili dominikánští tanečníci divácky atraktivní latino mix – bachatu a merengue. A nesmím zapomenout na degustaci dominikánských rumů, která měla rovněž velký úspěch.
Lucie Faltová, Národní turistický úřad Dominikánské republiky

GO a Regiontour mají velkou tradici a vždy jsou pro nás přínosem. Ani ne tak v tom, že bychom zde získávali klienta jako koncového zákazníka, ale zejména ve tvorbě a utužování vazeb s partnery, a to jak novými, tak stávajícími. S cestovními kancelářemi, incomingovými a incentivními agenturami a s klientelou, která si náš čtyřhvězdičkový wellness hotel Pohoda nad Luhačovickou přehradou, proslulý svým rozsáhlým zázemím pro rodinné pobyty a „vyřádění se“ dětí, oblíbila.
ředitel wellness hotelu Pohoda Josef Michálek

Jsme rádi, že se nám podařilo naplnit koncept veletrhu, aby návštěvníci nejen viděli, ale také mohli zažít a vyzkoušet si, co je čeká v destinacích. To vše doplňují workshopy a další doprovodné akce. Partnerskou zemí je letos Thajské království, jehož reprezentace svou účast pojala opravdu velkolepě. Nejen jako ochutnávku skvělé thajské kuchyně, ale i programově.
ředitel projektů GO a Regiontour společnosti Veletrhy Brno Petr Maliňák


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo