Menu

Doteky GO a Regiontouru 2020

01. 03. 2020

Thajsko je hlavním partnerem veletrhů GO a Regiontour. Koncept těchto veletrhů je hodně orientován na poznávací zájezdy. Thajsko je zážitkovou destinací. Jeho pro Čechy exotické regiony nabízejí přes tři a půl tisíce turisticky atraktivních cílů a bezprostřední kontakt s lidmi a místní kulturou. Návštěvníkům veletrhů tu prezentujeme thajské taneční a výtvarné umění, thajský box, thajské masáže a školu proslulé thajské kuchyně. Těší nás zájem návštěvníků veletrhů a vůbec českých turistů, kterých loni do Thajska přicestovalo na pětapadesát tisíc. Sedmdesát procent z nich se nejdřív vypravilo na sever, aby absolvovali pět šest dnů poznávacího programu. Závěr pobytu pak tráví na plážích. Dovolená u moře, ať na pevnině, nebo na malebných ostrovech, tedy není tím prvním, co Češi od Thajska očekávají. Jsou to provoněné zážitky, památky, zejména buddhistické chrámy, přírodní parky, včetně míst popisovaných v románu Most přes řeku Kwai, návštěva sloních farem, taneční festivaly a proslulá thajská kuchyně.
Ali Marzouki, Tourism Authority of Thailand

Vždy se sem těším, protože se chceme vidět s kolegy z ostatních krajů. Vyměnit si poznatky a také se pochlubit, jaký byl předchozí rok a v čem jsme byli úspěšní. A zároveň co nás čeká v roce 2020.
náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška

Na nezájem návštěvníků si nemůžeme stěžovat. Vědí, co od Švýcarska chtějí. Co se kantonů a konkrétních míst a atraktivit týče, největší zájem mají čeští turisté o jejich poznávání prostřednictvím švýcarských železnic.
vedoucí českého zastoupení Switzerland Tourism Alena Koukalová

Na veletrzích GO a Regiontour se prezentujeme jako tradiční vystavovatelé. Valtické podzemí je šampionem soutěže Top vinařský cíl České republiky a vstupuje do třinácté sezony. Pro jeho návštěvníky jsme připravili na sedmdesát akcí včetně pořadů pro děti, jako třeba dýňobraní. Naše Vinařské centrum ANNOVINO v Lednici, které jsme slavnostně otevřeli v dubnu loňského roku, představuje unikátní možnost vinařských zážitků v samém srdci Lednicko-valtického areálu. Je největší budovou postavenou z mušličkového vápence tvořeného prehistorickými zkamenělinami.
Petr Krejčík, Vinařství Lednice Annovino

V Brně prezentujeme plavby za pozorováním velryb a obecně přírody v nízké a vysoké norské Arktidě, případně v jižním Norsku.
námořní kapitán Miloš Jahoda, Aurayacht

Jako každý rok jsem se na veletrh do Brna velice těšil. Každým rokem totiž stoupá počet návštěvníků z Moravy, Čech a Slezska, kteří navštíví Pieninský národní park, pltě a samozřejmě Chatu Pieniny. Brněnský veletrh je o tom, potkávat se tu se starými známými. Na Regiontour jezdím pravidelně od devadesátých let a za tu dobu jsem tu získal mnoho přátel.
hoteliér Ján Gondek, Chata Pieniny

Nedovedu si představit Regiontour bez expozice hostitelského kraje. Je přehlídkou toho nejlepšího v domácím cestovním ruchu a příležitostí pro potkávání skvělých lidí.
vedoucí odboru regionálního rozvoje Jihomoravského kraje Ivo Minařík

V Brně vystavujeme již několikátým rokem, vždy tu je příjemná atmosféra. Potěšilo nás, že se veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour odehrávají ve společném pavilonu. Věříme, že tomu bude tak i v následujících ročnících. Kromě stánku jsme na veletrzích realizovali dvě hojně navštívené prezentace, kde vedle poutavé přednášky o atraktivitách Dominikánské republiky představili dominikánští tanečníci divácky atraktivní latino mix – bachatu a merengue. A nesmím zapomenout na degustaci dominikánských rumů, která měla rovněž velký úspěch.
Lucie Faltová, Národní turistický úřad Dominikánské republiky

GO a Regiontour mají velkou tradici a vždy jsou pro nás přínosem. Ani ne tak v tom, že bychom zde získávali klienta jako koncového zákazníka, ale zejména ve tvorbě a utužování vazeb s partnery, a to jak novými, tak stávajícími. S cestovními kancelářemi, incomingovými a incentivními agenturami a s klientelou, která si náš čtyřhvězdičkový wellness hotel Pohoda nad Luhačovickou přehradou, proslulý svým rozsáhlým zázemím pro rodinné pobyty a „vyřádění se“ dětí, oblíbila.
ředitel wellness hotelu Pohoda Josef Michálek

Jsme rádi, že se nám podařilo naplnit koncept veletrhu, aby návštěvníci nejen viděli, ale také mohli zažít a vyzkoušet si, co je čeká v destinacích. To vše doplňují workshopy a další doprovodné akce. Partnerskou zemí je letos Thajské království, jehož reprezentace svou účast pojala opravdu velkolepě. Nejen jako ochutnávku skvělé thajské kuchyně, ale i programově.
ředitel projektů GO a Regiontour společnosti Veletrhy Brno Petr Maliňák


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka