Menu

Do téhle školy chodím opravdu ráda

01. 03. 2020

Koncem ledna jsem v souvislosti s hlavním tématem Všudybylu navštívil Hotelovou školu a Obchodní akademii Havířov a Vyšší odbornou školu Havířov, abych se studentů oboru hotelnictví a paní ředitelky ptal, co jim jejich škola dala.

Určitě mnoho možností profesního uplatnění. Nesmírně mne to tu baví a obohacuje. Jsem ráda, že mne vysílá i na semináře „Kulinářské umění“ do Prahy. Každý je o ničem jiném. Získávám tak další dovednosti, jak připravovat pokrmy, které uplatňuji i v rámci školní výuky. Některé věci si zkouším i doma.
Bára Boháčová, 3. ročník

Co se týče praxe, je to tu skvělé. Byli jsme na různých místech, díky čemuž jsem získala hodně zkušeností. Jelikož chci ve studiu pokračovat na Vysoké škole ekonomické, odborné předměty včetně účetnictví, které se tu v Havířově vyučují, se mi velmi hodí. V rámci praktické maturity jsme se spolužačkou vypracovaly itinerář adventního zájezdu do Vídně. Následně jsme ho realizovaly včetně propagace a prodeje klientům a výkladu o tamních památkách. Já konkrétně o Hofburgu a cukrárně Demel. Zadařilo se i obchodně. Devětačtyřice­timístný autobus, který jsme si na zájezd najaly, jsme během dvou dnů zcela vyprodaly.
Michaela Havelková, 4. ročník

Já byla jako gymnazistka nešťastná, a tak jsem přešla na tuhle školu. Co se týče čtyř let zdejšího studia, nic nebylo zadarmo. Když si ale za něčím jdete, máte motivaci a cíle, tak to jde. Procestovala jsem hodně zemí. Absolvovala i praxi v prestižním hotelu ve Skotsku. Má praktická maturita bylo průvodcování. Vylosovala jsem si historii Krakova s tím, že tam celý den budu dělat průvodkyni. Opravdu jsem si to užila. Přejít na tuhle školu se ukázalo jako to nejlepší, co jsem mohla udělat.
Kristýna Poranská, 4. ročník

Škola mi dává hodně, co se týče teorie i praxe. Otevřela mi dveře do světa. Budu se moci uplatnit v řadě profesí. Ať už jako číšník, barman, someliér, kuchař, nebo vedoucí hotelu. Popřípadě pracovat v managementu. Škola mi umožnila projít mnoha kurzy včetně someliérského a barmanského pod vedením Miloše Trettera, jehož kurzy jsou ve světě hodně uznávané.
Adrian Cholevík, 2. ročník

Ředitelkou a spolumajitelkou této školy jsem se stala v době, která byla v mém osobním životě hodně těžká. Ukázalo se, že to byla správná „léčba“. Maximálně jsem se věnovala tomu, aby škola rostla. Abychom nenaplňovali „jenom“ učební plány, ale věnovali se žákům s plným nasazením a srdcem. Dělali jsme a děláme spoustu aktivit nad rámec základních osnov. Každý student naší školy si může vybrat ze spousty nepovinných aktivit, které (jak žáci říkají) jej posouvají dál a otevírají dveře k uplatnění. To je to, čím mne škola naplňuje a čím mi dělá radost.
PaedDr. Jaroslava Čelechovská, ředitelka Hotelové školy a Obchodní akademie Havířov

Já jsem ráda, že jsem si vybrala tuto hotelovou školu. Za ty tři roky studia jsem poznala a naučila se tu mnohem víc věcí než za devět let na „základce“. Absolvovala jsem hodně kurzů. Rovněž someliérský a barmanský – a vybojovala jsem stříbrnou medaili na celosvětové barmanské soutěži v Krakově. Je to super, že se nám paní ředitelka takhle věnuje i po praktické stránce.
Adéla Králíková, 3. ročník

Na tuhle školu jsem se hlásila až po neúspěšných přijímacích zkouškách na jiné školy. Paní ředitelka mi poradila, že bych se hodila na hotelovou školu. A hotelovka mi opravdu hodně dala. Jak z praktické stránky, tak z teoretické. Dnes vím, že to byla super volba. I mí rodiče říkají, že jsem se v tom našla. Takže bych po ukončení školy chtěla zůstat v oboru. Hotelnictví mě úžasně baví.
Michaela Porubčanová 3. ročník

V deváté třídě jsem vůbec nevěděla, kam chci na střední školu. Rodiče mi řekli, že mám zkusit hotelovku, že je nejblíž. Řekla jsem si: „Zkusím to.“ A to jsem doma vůbec nevařila. Od první hodiny mě vaření začalo chytat. Pak mě pan učitel poslal na první soutěž a to mě chytlo ještě víc. Prostě jsem našla něco, co mě upřímně baví, takže do téhle školy chodím opravdu ráda.
Natálie Svobodová, 2. ročník

-jk-


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka