Menu

Dny kontaktů v hotelu Labe

06. 04. 2001

Ve dnech 6. až 8. dubna se v Pardubickém hotelu Labe konaly XX. Dny kontaktů Asociace českých cestovních kanceláří a agentur za účasti 125 majitelů. Účastníky kongresové akce uvítalo vystoupení dětského pěveckého souboru Radost. Kromě interních pracovních jednání a jednání v sekcích – tuoroperátorské – dealerské, internetové a incomingové, na účastníky čekal zajímavý doprovodný program. Přivítání dobově oblečenými trubači na osvětleném pardubickém zámku, vystoupení šermířské skupiny, příjemná hudba komorních sólistů v rytířském sále, noční prohlídka pardubického zámku, přátelské posezení ve vinárně hotelu Labe a v sobotu posezení v Restauraci Pod Kunětickou horou s hudební zábavou a opékáním selat ve „Staročeské stodole“. Dny kontaktů byly ukončeny v neděli dopoledne interním workshopem a prohlídkou dostihového závodiště.

Paní Jarmily Mrázkové, ředitelky cestovní kanceláře M&M jsem se při příležitosti kongresu cestovních kanceláří zeptal, proč se rozhodla ujmout role hlavní organizátorky XX. Dnů kontaktů AČCKA zde v Pardubickém kraji?
Proč? Abych zorganizovala něco hezkého pro kolegy, kteří jsou tak zaneprázdněni. A také proto, abych jim představila, alespoň částečně, náš kraj, i když paradoxem je, že naše město je vzdáleno 60 km od Pardubic.
Cestovní kancelář M&M totiž sídlí v Rychnově nad Kněžnou. Na posledních dnech kontaktů v listopadu 2000 jsem byla požádána sekretářkou Asociace paní Smičkovou, abych dny kontaktů uspořádala ve východních Čechách. Tehdy jsem řekla: „Dobře, pošlu nabídku.“ Navrhla jsem Opočno pod Orlickými horami. Prezídium Asociace však konstatovalo, že Opočno je obtížně dostupné. Proto jsme přistoupili k dalšímu kolu jednání. Výběru se již zúčastnilo několik dalších kolegů a já do konce ledna nevěděla, zda budu s nabídkou Pardubic a Hradce Králové uspěšná.

Rychnov nad Kněžnou a okolí je nádhernou částí České republiky. Nachází se v severovýchodní části Čech, právem je nazýváno branou do Orlických hor. Snad každé roční období je tady krásné. Nezapomenutelné jsou horské louky, krásné jsou letní procházky hlubokými a stinnými lesy a údolími zalitými sluncem. S podzimem pak vychutnáme husté koruny listnáčů hýřící pestrou paletou barev. Zima krášlí přírodu bohatou pokrývkou sněhu a malým i velkým lyžařům připraví nespočet radostných okamžiků. Kraj poctivých a pracovitých lidí okouzlil mnoho umělců, kteří se tu narodili nebo zde našli svůj druhý domov. Kdo se kdy měl možnost projít údolím řeky Zdobnice či nacházet staletími vodou ohlazené kousky skla z prastarých sklářských hutí kolem Luisina údolí, zřejmě se k vám bude vždycky rád vracet. Tisíce návštěvníků ročně obdivují zámky v Rychnově nad Kněžnou, v Doudlebách, v Častolovicích, či v Opočně , v Kostelci n.Orlicí nebo zámeček Skalku připomínající dějiště Jiráskova románu Temno, stejně jako romantické zříceniny hradu Potštejna nebo Litic. Vím, o čem hovořím.
Svou cestovní kancelář jsem v prvopočátcích skutečně otevřela pro incomingové skupiny. Ty první byly z Německa. Orlické hory mají sousty atraktivit, které zahraniční návštěvníky zajímají. Cestovní kancelář M&M disponuje rozsáhlým archivem turistických možností. Zabýváme se i domácím cestovním ruchem. Na trhu jsme již 8 let. V posledních pěti letech organizujeme autobusové zájezdy pro české klienty do zahraničí. Především do Chorvatska do Dalmácie na ostrov Brač do letoviska Bol.

Kongresový sál hotelu Labe je stěžejním místem konání jednání jarních dnů kontaktů Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Ředitelem hotelu Labe je pan Josef Šinták ze Sedloňova v Orlických horách. K jeho rodišti mám osobní vztah. Několik let jsem byl členem oddílu výkonnostní turistiky Sokol Sedloňov. S bratry pana ředitele – Milanem a Jirkou – jsem pak zažil řadu hezkých okamžiků. Do dnešních let se v zimě, ve školní tělocvičně v Sedloňvě i na zdejší osvětlené a (je-li třeba uměle zasněžované) sjezdovce schází lidé, s nimiž jezdíváme na Otavu rýžovat zlato. S panem Josefem Šintákem jsem ale pro Všudybyl nehovořil o Orličkách, ale o tom, co je nového v pardubickém hotelu.
Hotel Labe již slouží veřejnosti 17 let. Je evidentní, že jeho koncepce je poplatná tehdejší době. Přesto, ba možná právě proto, se nám daří jeho kapacitu uspokojivě naplňovat kongresovými akcemi, jako jsou např. „Dny kontaktů“. Společnost Rehoso, s.r.o., kterou řídím a která je členem Národní federace hotelů a restaurací ČR, je nájemcem hotelu Labe. Ke své práci proto můžeme využívat praktických rad i výměny zkušeností kolegů z Národní federace. Pardubice i Pardubický kraj jsou z hlediska turistických i obchodních cílů perspektivní. Jistě je proto prospěšné i pro majitele cestovních kanceláří z celé České republiky, osobně se přesvědčit, že gastronomické i ubytovací služby v hotelu Labe umíme poskytovat na standardní mezinárodní úrovni.

Hotel Labe
Masarykovo náměstí 2633, 530 02 Pardubice
tel.: 040/653 53 56, fax: 040/653 53 58
e-mail: mailto:hotel.la­be@worldonline­.cz

M & M cestovní kancelář s.r.o.
Svatohavelská 499, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
tel.: 0445/531 188, fax: 0445/533 920
e-mail: mailto:info@ck-mm.cz
http://www.ck-mm.cz

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Vinohradská 46, 120 00 Praha 2
tel.: 02/2158 0256, fax: 02/2158 0257
e-mail: mailto:sekreta­riat@accka.cz
http://www.accka.cz


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 01/2020
01/2020 číst aktuální číslo
Czech specials new