Menu

Dánové tleskali Caramelle

18. 05. 2006

Koncem roku 1978 jsem začal pracovat jako metodik pro hudební obory do Obvodního kulturního domu Prahy 10. Díky této štaci jsem se seznámil s Jiřím Hoškem a jeho country skupinou Newyjou, pražskými Poutníky (pozdější Blanket), Pražskou Disharmonií atd. Ti mne poseznamovali s dalšími osobnostmi české country. Pomohli mi rozjet Folk & Country scénu Zahradního Města a inspirovali k zorganizování vůbec prvního country bálu v KD Barikádníků, který moderoval Miloslav Jakub Langer a na němž country tance učil Jasan Bonuš. Na „Barče“ hrávaly i Schovanky, a už tehdy jim dělal zvukaře Jirka Petrák, s nímž jsem se po více než dvaceti letech potkal. Může za to Lucie Bublíková, která je členkou Caramelly. Nejen, že zvládá studium a psát pro Všudybyl, ale báječně tancuje a ďábelsky stepuje. Díky ní jsem se 1. dubna ocitl v sále Staropramenu v Praze na country zábavě Scandinavian Country Clubu. A protože organizátorem českého programu pro cca dvě stě Dánů je pan Jiří Vašák, šéf taneční skupiny „Caramella“, požádal jsem jej o komentář.
V roce 1997 byla Caramella pozvána na největší dánský country festival Scandinavian Country Clubem do města Silkeborg. Tři tisíce diváků nám již od první ukázky aplaudovaly ve stoje a tanečníci Caramelly měli autogramiádu jako renomované americké kapely či hosté z Anglie, Norska, Holandska, Irska a Německa. Caramella byla do Silkeborgu pozvána i v roce 1999 spolu s doprovodnou kapelou Nota Bene. V dalších letech naše kroky mířily převážně do Francie, Itálie, Švýcarska a Rakouska. V lednu letošního roku mne Scandinavian Country Club požádal, abych připravil víkendový program jejich jarní návštěvy Prahy. Na pátek si přáli nejznámější českou country kapelu v zahraničí, držitelku Ceny Evropy za nejlepší jevištní projev za rok 2003, jabloneckou Country Sisters. Na sobotu kapely Schovanky a Nota Bene a taneční skupinu Caramella. Nota Bene hraje výbornou akustickou country, která pohladí na duši. Spolu s Caramellou má nacvičenu řadu vystoupení. Je výborně disponovaná k výuce jednoduchých country tanců, která je oblíbenou součástí programů firemních večírků. Osvědčuje se totiž při nastolování přátelské neformální atmosféry a seznamování klientů.

Potvrzuji, a to nejen jako pamětník-organizátor country bálů, ale i coby účastník dnešní výuky společně s Dány. Navíc, vystoupení kapel báječně umocňovala sólová i skupinová vystoupení členů Caramelly. Pane Vašáku, mezi hlavní témata vydání Všudybylu, v němž vyjde toto interview, patří incentivní turistika. Co Caramella a její uplatnění?
Caramella vystupovala na desítkách firemních a propagačních akcí v Česku i zahraničí. Pro firmy, jako např. Siemens, Hewlett Packard, Tchibo, Castrol, Olympus, Ringier, ČSA, HIS jeans, Lewis, Wrangler; na akcích jako ples Květů na Žofíně, Hlas Ameriky z Lucerny, v rámci zábavných pořadů TV Nova aj. Repertoár Caramelly tvoří country a westernová taneční čísla; efektní country step – clogging – americký styl; styl Chicago 30. léta; francouzský kankán; irský step; cheerleaders; čtyři lehce eroticky laděná muzikálová taneční čísla včetně stepu a vámi absolvovaná výuka country tanců. Počet tanečníků přizpůsobujeme velikosti akce, přáním klientů a finančním možnostem. Minimální počet jsou dva páry či čtyři dívky. Máme i dětskou taneční skupinu Caramellka.www.caramella.cz

Jiří Vašák, agentura Dancing
e-mail: caramella.country@worldonline.cz
mobil: 603 842 155

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

easyfm