Menu

Clarion Congress Hotel Olomouc hostil 12. Kongres HOREKA 112

29. 11. 2015

Kongres HOREKA 112, cílený program ukázek, případových studií, aktuálních trendů, výměny zkušeností odborníků a diskusí, se konal 4. listopadu 2015 v Clarion Congress Hotelu Olomouc.
Viliama Siveka jr. jsem oslovil konstatováním, že přednáška o zdravém hotelovém spaní, kterou měl spolu s Františkem Hlaváčem, jehož firma pro Česko a Slovensko zastupuje italského výrobce postelových matrací Magniflex, měla jak v sále, tak u obrazovek v předsálí velkou odezvu.
Jsme rádi, že jsme tu měli tolik pozorných posluchačů. Sem do Olomouce mě pan inženýr Hlaváč pozval, protože hotelový řetězec Sivek Hotels byl v Česku jedním z prvních, který matrace Magniflex ve vysokém standardu implementoval do hotelového provozu. Zejména pověstné jsou matrace Chianti v hotelu Selský Dvůr, dnes familiárně přezdívané „jágrovky“. Jsou na ně úžasné ohlasy a výrazně pomohly s oblíbeností našeho hotelového řetězce. Sivek Hotels byl oficiálním partnerem Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 a v hotelu Selský Dvůr po tři týdny bydlel a na těchto matracích z kolekce Relaxan spal náš národní hokejový tým. Jednou z podmínek trenéra Vladimíra Růžičky a generálního manažera Martina Loukoty totiž byla garance podmínek pro kvalitní odpočinek hráčů. Matrace Magniflex se zdravotní certifikací nám výrazně dopomohly k jejich splnění. Téměř šok v auditoriu tu způsobila data dokumentující, že investice do matrací Magniflex se nám vrátila už za deset měsíců. Ostatně situaci ilustruje i mé setkání na strojírenském veletrhu v Brně s člověkem, který tvrdil, že se při služebních cestách do Prahy vždy snaží ubytovat v Selském Dvoře v pokoji Jaromíra Jágra. Posteskl si, že se mu to zatím nepodařilo, protože nejen tento, ale i další pokoje Selského Dvora byly obsazeny. Je až úsměvné, že hosté chtějí vyloženě pokoj Jaromíra Jágra. Ptají se: „Je tam ta matrace, na které Jaromír Jágr spal?“ Odpovídáme: „Ano, je.“ A oni si pak tytéž matrace objednávají pro sebe domů. To a řada dalších věcí jsou důvodem, proč Sivek Hotels s panem inženýrem Hlaváčem tak rád spolupracuje, jak to ostatně dokládá i má účast na prezentaci zdravého hotelového spaní tady v olomouckém hotelu Clarion.

Mezi jeho mluvčími kongresu jsem objevil i Lenku Žlebkovou, někdejší ředitelku Prague Convention Bureau. **
**Lenko, co teď děláte?

Věnuji se autorské a konzultační činnosti pro Perfect Hotel Concept. Tvořím byznys plány pro hotely a pro hotelové restaurační provozy. Zároveň víc než rok obchodně a marketingově podporuji Hotel & Garden u Holubů na Čeladné. Tady jsem, protože mne oslovili organizátoři kongresu, abych se podělila o své zkušenosti z oblasti vedení lidí a motivace zaměstnanců. Jsem mile překvapena počtem účastníků. Je to známka, že zájem o obor a jeho profesionaliza­ci roste.

Nestýská se vám po Praze?
V Beskydech se mi žije moc dobře. A s Prahou a s Prague Convention Bureau stále spolupracuji. Momentálně na přípravě ICAA kongresu 2017 a na chystané strategii v rámci nového představenstva Prague Convention Bureau.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt