Menu

Clarion Congress Hotel Olomouc hostil 12. Kongres HOREKA 112

29. 11. 2015

Kongres HOREKA 112, cílený program ukázek, případových studií, aktuálních trendů, výměny zkušeností odborníků a diskusí, se konal 4. listopadu 2015 v Clarion Congress Hotelu Olomouc.
Viliama Siveka jr. jsem oslovil konstatováním, že přednáška o zdravém hotelovém spaní, kterou měl spolu s Františkem Hlaváčem, jehož firma pro Česko a Slovensko zastupuje italského výrobce postelových matrací Magniflex, měla jak v sále, tak u obrazovek v předsálí velkou odezvu.
Jsme rádi, že jsme tu měli tolik pozorných posluchačů. Sem do Olomouce mě pan inženýr Hlaváč pozval, protože hotelový řetězec Sivek Hotels byl v Česku jedním z prvních, který matrace Magniflex ve vysokém standardu implementoval do hotelového provozu. Zejména pověstné jsou matrace Chianti v hotelu Selský Dvůr, dnes familiárně přezdívané „jágrovky“. Jsou na ně úžasné ohlasy a výrazně pomohly s oblíbeností našeho hotelového řetězce. Sivek Hotels byl oficiálním partnerem Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 a v hotelu Selský Dvůr po tři týdny bydlel a na těchto matracích z kolekce Relaxan spal náš národní hokejový tým. Jednou z podmínek trenéra Vladimíra Růžičky a generálního manažera Martina Loukoty totiž byla garance podmínek pro kvalitní odpočinek hráčů. Matrace Magniflex se zdravotní certifikací nám výrazně dopomohly k jejich splnění. Téměř šok v auditoriu tu způsobila data dokumentující, že investice do matrací Magniflex se nám vrátila už za deset měsíců. Ostatně situaci ilustruje i mé setkání na strojírenském veletrhu v Brně s člověkem, který tvrdil, že se při služebních cestách do Prahy vždy snaží ubytovat v Selském Dvoře v pokoji Jaromíra Jágra. Posteskl si, že se mu to zatím nepodařilo, protože nejen tento, ale i další pokoje Selského Dvora byly obsazeny. Je až úsměvné, že hosté chtějí vyloženě pokoj Jaromíra Jágra. Ptají se: „Je tam ta matrace, na které Jaromír Jágr spal?“ Odpovídáme: „Ano, je.“ A oni si pak tytéž matrace objednávají pro sebe domů. To a řada dalších věcí jsou důvodem, proč Sivek Hotels s panem inženýrem Hlaváčem tak rád spolupracuje, jak to ostatně dokládá i má účast na prezentaci zdravého hotelového spaní tady v olomouckém hotelu Clarion.

Mezi jeho mluvčími kongresu jsem objevil i Lenku Žlebkovou, někdejší ředitelku Prague Convention Bureau. **
**Lenko, co teď děláte?

Věnuji se autorské a konzultační činnosti pro Perfect Hotel Concept. Tvořím byznys plány pro hotely a pro hotelové restaurační provozy. Zároveň víc než rok obchodně a marketingově podporuji Hotel & Garden u Holubů na Čeladné. Tady jsem, protože mne oslovili organizátoři kongresu, abych se podělila o své zkušenosti z oblasti vedení lidí a motivace zaměstnanců. Jsem mile překvapena počtem účastníků. Je to známka, že zájem o obor a jeho profesionaliza­ci roste.

Nestýská se vám po Praze?
V Beskydech se mi žije moc dobře. A s Prahou a s Prague Convention Bureau stále spolupracuji. Momentálně na přípravě ICAA kongresu 2017 a na chystané strategii v rámci nového představenstva Prague Convention Bureau.



Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001