Menu

Charterové lety na Srí Lanku a na Maledivy

27. 10. 2013

S marketingovým ředitelem cestovní kanceláře EXIM tours Ing. Stanislavem Zímou se potkáváme 10. září 2013.
Pane řediteli, představte prosím nový katalog EXOTIKA vaší cestovní kanceláře.
Přichází s novinkami. K těm nejvýraznějším patří charterové lety na Srí Lanku a na Maledivy. Na českém trhu je to zcela mimořádná nabídka co do ceny i komplexnosti. Domníváme se, že Srí Lanka by v budoucnu mohla svou oblíbeností úspěšně konkurovat Thajsku. Nabízí krásné pláže, safari a výborné podmínky pro fakultativní výlety a okruhy do vnitrozemí. Další novinkou je charterový let z Prahy na Maledivy. Díky němu tuto atraktivní a luxusní destinaci zpřístupníme daleko širšímu okruhu klientů obdobně, jako se nám to už podařilo u řady destinací v Karibiku. Další novou charterovou destinací je Senegal – lákadlo pro cestovatele, kteří si zamilovali obraz střední Afriky a zejména safari. Senegal, podobně jako Keňa, kterou naši klienti velmi dobře přijali, skýtá unikátní kombinaci překrásných pláží, velmi příjemného moře, safari a poznávacích okruhů. Věříme, že tato novinka bude mít stejný ohlas jako před čtyřmi lety chartery do Keni. Vedle charterovými lety pokrytých míst obsahuje náš nový katalog i destinace na pravidelných linkách. Vyzdvihl bych především Bali a Mauricius, u nichž jsme se setkali s velmi dobrými ohlasy. Ostrov Mauricius v naší nabídce nefiguruje prvním rokem, avšak doposud jsme tam v rámci incentivních programů vozili hlavně skupiny. Nyní jej nabízíme i individuálním turistům. V nabídce zůstává úspěšná loňská novinka Jamajka, a dále Keňa, Zanzibar, Mexiko, Dominikánská republika, Kuba, Isla Margarita a Ostrovy Zeleného mysu. Novinkou u Kapverd je ovšem další z jejich ostrovů – Boa Vista. I tam létáme přímým charterovým letem z Prahy. Je to historicky první let na tento ostrov z Česka. Boa Vista nabízí velmi stálé teplé počasí, stabilní teplotu moře k celoročnímu koupání. Počasím bych jej přirovnal k brazilské Fortaleze. V naší nabídce samozřejmě dál zůstává oblíbená celoroční destinace Spojené arabské emiráty.

EXIM tours sezonu 2013/2014 opět přichází i s katalogem Lyžování.
Ze zimních lyžařských destinací jsme v katalogu samozřejmě ponechali evergreen českých milovníků lyžování, Itálii, kam směřuje nejvíc turistů. Nabídka zahrnuje i lyžařská střediska v Rakousku, Švýcarsku, Francii a nově i na Slovensku. Pokud jde o koncepci katalogu, nadále je v něm kladen velký důraz na ubytovací zařízení, zejména ve vazbě na dostupnost sjezdovek a lyžařských středisek. Nově jsme však do tohoto katalogu zařadili i zkrácené pobyty v Itálii a ubytovací kapacity pro klienty, kteří preferují výhodnější cenové relace ubytování a není pro ně problém dojet pod sjezdovku autem či skibusy. Nabídka je z hlediska cenové konkurenceschop­nosti postavena poměrně agresivně, a tak věříme, že bude mít dobrou odezvu jak u klientů, tak u obchodních partnerů cestovní kanceláře EXIM tours. Pro lyžaře a lyžařské skupiny jsme připravili spoustu pobídek a výhod. Za včasnou rezervaci nebo pro všechny účastníky, kteří figurují na cestovní smlouvě, například nabízíme ski servis na špičkových profesionálních strojích zcela zdarma. Další novinkou je možnost autobusové dopravy do vybraných rakouských a italských středisek.
Co se týče destinací, i letos očekáváme masový zájem o Itálii. Je to dáno tím, že spousta milovníků lyžování a snowboardingu má tuto destinaci vyzkoušenou. Vědí, že jsou tam výborné sněhové podmínky a velký počet slunečných dnů. Krom toho tam z renomovaných alpských lyžařských středisek mají nejpříznivější místní cenové relace.
Rakousko nám loni velkou radost dělalo především prodejem zkrácených zimních pobytů – prodloužených víkendů a pobytů kratších než týden. V naší nabídce Rakouska se už výrazně promítá vliv našich akcionářů ze skupiny DER Turistik. Využili jsme jejich velice dobré tamní pozice, která nám dovoluje nabídnout ubytování v rakouských zimních letoviscích za cenově atraktivních podmínek, lákavých pro české lyžaře a snowboardisty.
Ve Francii jsme se soustředili na nejpoptávanější horská střediska a ubytovací kapacity. Jsou tam rovněž cenově velice výhodné záležitosti, kvalitní ubytování přímo u sjezdovky lze zajistit i za cenu kolem dvou tisíc korun.
U Švýcarska jsme rovněž využili vlivu a možností skupiny DER Turistik a doplnili některé oblasti, které na českém trhu budou cenově rovněž vysoce konkurenční.
Novinkou je Slovensko. Katalog zimních lyžařských pobytů už tedy nenazýváme „Lyžování v Alpách“, ale pouze „Lyžování“. K zařazení slovenských středisek nás vedlo především to, že tam v posledních letech dokázali výrazně zvýšit kvalitu služeb a podmínky ve ski areálech. Co se týče ubytování a upravenosti sjezdovek v Tatrách – Vysokých i Nízkých, jsou dnes na obdobné úrovni jako v renomovaných alpských střediscích.

Koncem března 2013 jsme spolu hovořili o tom, že spouštíte další fázi udělování franšízy EXIM partner (viz www.e-vsudybyl.cz, článek: „Franšíza EXIM partner“).
Koncept franšízových partnerů úspěšně pokračuje. Franšízové podmínky pro spolupráci poskytujeme partnerům, kteří dosahují dobrých prodejních výsledků a současně disponují odpovídajícími provozovnami v zájmových lokacích naší republiky. Koncept se plně osvědčil, a když jsme jeho dosavadní výsledky nedávno prezentovali našim německým partnerům v Kolíně, dostali jsme od nich pro další rozvoj projektu plnou podporu.
Jestliže jsme loni měli uzavřeno okolo dvaceti franšíz, do konce roku 2013 jich v Česku budeme mít na sedmdesát. A franšíza EXIM tours bude expandovat do dalších zemí.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba