Menu

Cesta kolem světa soukromým letadlem v unikátním projektu ESO travel

08. 07. 2015

Prémiový produkt na českém trhu cestovního ruchu oslaví příští rok první jubileum v podobě pátého ročníku Cesty kolem světa. Cesta roku 2016 bude v mnohém nová. Zaručí nejvyšší standard, který cestovní kancelář nastolila, a je klientelou očekáván. O detailech cesty jsem hovořil s ředitelem ESO travel Tomášem Cikánem.

V příštím roce odlétáte již na pátou Cestu kolem světa. Co nového přinese?
Ještě větší pohodlí a dokonalejší servis. Tím, že pořádáme již pátý ročník, jsme se zařadili mezi cestovní kanceláře, které s takovýmto produktem mají více zkušeností a mohou je využít pro své klienty. Koncept Cesty kolem světa se osvědčil a prémiový produkt si našel své místo na trhu. Těší nás, že se na palubě letadla objevují i stálí klienti. Letos jsme připravili opět jinou trasu, jež akcentuje tři pilíře našich cest: skvostnou přírodu, unikátní svědectví časů a fascinující tep současných světových megapolí.

Na co se mohou cestovatelé těšit?
Začínáme v Karibiku na ostrově Antigua, v exkluzivním plážovém ráji s nejkrásnějším pobřežím celého Karibského moře. Ochutnáme grilované mangusty, šťavnaté exotické ovoce a excelentní karibský rum. Z tohoto ráje zamíříme do Guatemaly, kde nás čekají svědkové dávných mayských tajemství v mystickém Tikalu, které bylo kdysi hlavním městem mayské civilizace klasického období. Další zastávkou bude luxusní Los Cabos. V Mexiku si užijeme úžasnou atmosféru i pozorování keporkaků. Z překrásné Kalifornie se přesuneme na divoce svůdnou a ohnivou polynéskou Havaj. Na Havaji mimo jiné absolvujeme výstup na Mauna Kea s výškou 4 205 metrů nad hladinou moře. Její celková výška od mořského dna, 10 205 metrů, ji činí nejvyšší horou na planetě Zemi. V Polynésii ještě zůstaneme a necháme se zlákat tropickou krásou korálových pláží, čarovnou vegetací a smaragdovými propastmi ostrova Samoa. Poklidný ostrovní život vystřídá ruch velkoměsta: vítejte u protinožců v Sydney, fascinující megapoli, přitažlivou svou moderní architekturou i bujarým nočním životem. Navštívíme známou budovu opery, historickou čtvrť Rock’s a oblouky Přístavního mostu či pláže Bondi a Manly. Vyrazíme do majestátních, blahovičníky provoněných Modrých hor v kdysi nepřekonatelném Velkém předělovém pohoří. Z bujarého Sydney odlétáme za lákavou nádherou tropického souostroví Filipín, kde nevynecháme ikonické Čokoládové hory a s trochou štěstí potkáme i místní zvláštnost – nártouny, nejmenší známé primáty na světě. Suši, saké, sumó – ano, tušíte správně, další zastávkou bude Japonsko. Vydáme se za prchavou krásou země vycházejícího slunce a užijeme si císařské Kjóto i jízdu šinkansenem na hrad Himedži. Hektickou Ósaku pak vystřídají úsměvy království milionů slonů, jak se kdysi říkalo Laosu, dosud ne tolik objevenému klenotu jihovýchodní Asie. Na závěr jako dokonalý cestovatelský dezert návštěva Malediv, kde si cestovatelé odpočinou před návratem domů.

Jaká jsou specifika zájezdu z pohledu organizace a servisu?
Zásadou je, že Cesta kolem světa musí uspokojit každého. Přednostní odbavení na letištích je samozřejmostí. Po celou dobu cesty se o klienty budou starat, na servis osobně dohlížet naši nejlepší průvodci.

Co zdravotní rizika?
Jedním z členů našeho týmu je lékař, který je k dispozici během celého zájezdu. Kromě základních zdravotnických služeb a konzultací poradí, jak předcházet zdravotním problémům spojeným s cestováním.

Během rozhovoru jste několikrát zmínil „naše letadlo“.
Boeing 737–800 je speciálně upravený z 189místné verze na 64místnou komfortní konfiguraci se službami v duchu „private jet“. Standardní sedadla jsou nahrazena koženými křesly s možností polohování do 120°. Mezi křesly je rozestup na 110 a více centimetrů. Během zájezdu nemusí cestovatelé nikdy a nikde přestupovat. Průměrná délka výlučně denního letu z jedné destinace do druhé je přibližně 6 hodin. Přestože obletíme celou planetu Zemi, neznamená to, že klienti budou pořád v letadle.

Kde a kdy lze Cestu kolem světa 2016 objednat?
Informace o ní jsou už nyní na webu. Prodej byl spuštěn a doporučuji neváhat. Tato Cesta bude v roce 2016 opět jediná.
Připravil Tomáš Růžička.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba