Menu

Český Krumlov hostil kongres IMTA

26. 03. 2006


V pátek 24. února starosta města Český Krumlov František Mikeš zahájil kontraktační výstavu předních světových vydavatelů map, glóbů a turistických průvodců. Ta se konala při příležitosti 25. výroční konference mezinárodní asociace IMTA pro Evropu, Afriku a Blízký Východ, nad níž převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník. Českou republiku si IMTA za místo svého pravidelného jednání vybrala poprvé. Oficiálním partnerem akce byl Hotel U města Vídně. Jeho plně vybavený konferenční sál nabídl zázemí pro všechny odborné semináře, jejichž tématem byl globální poziční systém (GPS). Spolupořadatelem konference byla českokrumlovská společnost Unios Tourist Service.
„Právě teď máte možnost dostat Český Krumlov na správné místo v mapách světa,“ řekl kartografům a vydavatelům při otevření výstavy starosta města Český Krumlov František Mikeš.
„V Českém Krumlově se nám dostalo vřelého přijetí. Setkali jsme se tu s vynikající odezvou, spoluprací a perfektním zázemím, jaké jsme dosud při našich konferencích nepoznali,“ ocenil vstřícnost pořadatelů prezident IMTA pro Evropu, Afriku a Blízký Východ Andreas Pachler z německé společnosti Stellanova.
„Českým Krumlovem a skvělým servisem jsem nadšen. Své akce většinou organizujeme ve velkých světových metropolích. Tohle byla naše první a musím říci skvělá zkušenost s konferencí v tak malém městě,“ prohlásil výkonný ředitel asociace IMTA John Whitby.
„Konference, jako je tato, je pro nás velmi významná, a jsme rádi, že hosté u nás byli spokojeni. V tak malém městě a regionu, jako je ten náš, musíme přibírat k hotelnictví i organizaci kongresové turistiky, protože v Českém Krumlově ani v jižních Čechách není agentura, která by se této oblasti systematicky věnovala na profesionální úrovni,“ řekl představitel hlavního českého pořadatele, ředitel Hotelu U města Vídně Jaroslav Kepka.
„Tak, jako si v době internetu lidé stále kupují tištěné noviny a knížky, tak řada lidí stále dává přednost klasické tištěné papírové mapě před satelitní navigací,“ konstatoval Martin Hák ze společnosti Unios Tourist Service. Jeho slova potvrdily stovky lidí, kteří v sobotu 25.2. navštívili jízdárnu českokrumlovského zámku, kde Rough Guides, Lonely Planet, SHOCart, GeoClub, ESRI a další vydavatelé v pětatřiceti stáncích prezentovali knižní průvodce, atlasy a repliky starých map.

www.imta.co.uk
www.ckrumlov.cz
www.hmv.cz 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001