Menu

Česko vybírá nejlepší DestinaCZi 2014

13. 07. 2014

Po loňském úspěchu soutěže o nejlepší turistické atraktivity Česka se agentura CzechTourism rozhodla navázat jejím druhým ročníkem. Hlasovat a rozhodovat o tom, která z turisticky lákavých míst jsou ta nejlepší, bude široká veřejnost moci až do konce letních prázdnin.

Nejkrásnější místa v Česku
letos opět zabojují o vítězství v soutěži DestinaCZe 2014 pořádané agenturou CzechTourism. „V letošním ročníku jsme se rozhodli směřovat dobu hlasování o nejlepší turistické atraktivity Česka do období letní turistické sezony. Věříme, že tak veřejnost přimějeme hlasovat nejen podle prezentací na internetu, ale i na základě osobní návštěvy vytipovaných míst,“ říká ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

V oblíbené soutěži
může hlasovat kdokoliv, a to na webové stránce www.destinacze2014.cz. Stačí se jen zaregistrovat a rozdělit deset hlasů. Je přitom na každém hlasujícím, zda podpoří deset různých finalistů, nebo zda všechny hlasy přidělí jen jedinému z nich. Hlasovat lze v pěti kategoriích, v nichž je vždy pět finalistů, které vybrala odborná porota na základě nominací zaslaných regionálními zástupci.

Kategorie Fénix
představuje objekty, které byly „vzkříšeny z popela“ a nyní patří mezi vyhledávané turistické atraktivity. Pro letošní rok jimi jsou: Chrám chmele a piva v Žatci, Multifunkční aula GONG a U6 – Malý svět techniky v Dolních Vítkovicích, Centrum sklářského umění – Huť František v Sázavě, Baťův kanál s jedinečnými technickými památkami a Windischgrätzova jízdárna ve Světcích u Tachova.

Kategorie Genius loci
zahrnuje magická místa: Modlivý důl ve Svojkově, klášter Kladruby, nedostavěný gotický chrám Panny Marie v Panenském Týnci, Bezděz a pražskou Staronovou synagogu spolu se Starým židovským hřbitovem.

Kategorie Trendy destinace
bude zajímat vyznavače nevšedních zážitků. O co největší počet hlasů v ní zabojuje Olomouc, Plzeňsko, Polabí, Pálava a geopark GeoLoci.

Kategorie Zážitek na 1000 %
pro celou rodinu, na tu se jistě zaměří rodiče s dětmi. Zábavu i poučení naleznou v unikátní Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště, v zážitkovém parku Zeměráj u obce Kovářov nedaleko přehrady Orlík, Archeoskanzenu Modrá, přibližujícím dobu dávné Velké Moravy, Aqualandu Moravia na severním okraji vodní nádrže Nové Mlýny, anebo v pohádkové říši Fábula v Kamenici nad Lipou.

Kategorie Cítit se jako doma,
do té by měl nahlédnout ten, kdo si potrpí na kvalitu zákaznického servisu. Hlasovat může pro ekopenzion Centrum Veronica Hostětín v oblasti Bílých Karpat, hotel Jítrava ve stejnojmenné obci v Lužických horách, penzion Jáňův dvůr na jižní Moravě, mlýn U vodníka Slámy v Háji ve Slezsku a Hamerskou krčmu Jonáš ve Svobodných Hamrech.

DestinaCZe 2014
neodměňuje jen výše uvedené finalisty. Každý den je pro hlasujícího, který se na webové stránce soutěže zaregistruje nejdříve, připravena reprezentativní publikace Česko – země příběhů nebo balíček propagačních předmětů od pořadatele soutěže. Hlavní cenou je voucher na nezapomenutelný pobyt v ubytovacím zařízení, které letos zvítězí v kategorii Cítit se jako doma. Soutěž je součástí kampaně na podporu domácího cestovního ruchu Česko – země příběhů, která láká k víkendovému i prázdninovému poznávání naší země. Příběhy z nejrůznějších koutů České republiky spolu s tipy na výlet naleznete na stránce www.ceskozemepribehu.cz.

Za CzechTourism připravila Michaela Klofcová.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt