Menu

Česko světovou lázeňskou velmocí

06. 03. 2010

Česká republika disponuje více než třiceti lázeňskými místy, stovkami léčivých pramenů a dalšími cennými, zdraví prospěšnými přírodními zdroji. Pojďme se podívat, co je v českých lázních nového a na co se můžete v budoucnu těšit.

Vodní radovánky v Jáchymově
V lázních Jáchymov v podhůří Krušných hor začali v roce 1906 jako první na světě využívat léčivých účinků radonové vody a pomáhají tu pacientům s nemocemi pohybového aparátu. Od konce loňského listopadu tu můžete navštívit také moderní Aquacentrum Agricola, které se nachází v nejstarší, téměř sto let staré lázeňské budově. Všechny možné vodní radovánky si tu tak vychutnáte v interiéru, který je moderní, zároveň v něm ale byly ponechány i některé původní historické prvky.
www.laznejachymov.cz

Unikátní bazén v Karlově Studánce
Novinku mají i v lázních Karlova Studánka, které leží v srdci Jeseníků v nadmořské výšce 800 metrů. V loňském roce tu kompletně dokončili unikátní bazén s teplou mořskou vodou. Kromě koupání tu nadchnou i rozmanité masážní trysky. Bazén je osvětlen bílým i modrým světlem, což dodává koupání na exotičnosti. V tomto prostředí se i příjemně medituje.
www.k.studanka.cz

Jedinečná metoda v Bohdanči
Slatina se v lázeňství používá běžně. V Bohdanči však loni zavedli jako první v Česku převratnou novinku. Podávají tu slatinu v zábalových vanách.V nich to funguje takto: Pacient si lehne na speciální vodní lůžko, na kterém nepřijde do přímého styku s vodou. Personál na klienta posléze nanese slatinu a provede zábal. Teplá voda ve vodním lůžku udržuje teplotu zábalu, zároveň ale klienta nezahřívá tak jako klasická slatinná koupel. Díky tomu si léčbu může dopřát širší okruh lidí, např. i kardiaci. Této inovaci předcházela téměř tříletá studie, která potvrdila její blahodárný efekt. Procedura pomáhá při revmatu, bolestech zad a kloubů a navíc se při ní šetří přírodní léčivý zdroj (slatina).
www.llb.cz

Cena roku pro Františkovy Lázně
Lázeňská společnost Františkovy Lázně získala titul Lázeňská společnost České republiky roku 2009. Toto významné ocenění se uděluje za vysokou kvalitu medicínského lázeňství každý rok v rámci Lázeňského festivalu.
www.franzensbad.cz

Spa Suite v Karlových Varech
Nabídka lázní se neomezuje jen na klasické lázeňské pobyty. Stále populárnější jsou i wellness programy. V karlovarském hotelu Carlsbad Plaza mají nový wellness koncept nazvaný Spa Suite, kdy si mohou dva lidé pronajmout celkem tři lázeňské místnosti (na 2,5 hod.) a užít si tu procedury v naprostém soukromí.
http://carlsbad-plaza.com

Hubnutí v Lázních Bělohrad
V Anenských slatinných lázních v Lázních Bělohrad vloni otevřeli nový Spa resort Tree of Life, který se specializuje na obtíže pohybového ústrojí. Za těmito problémy často stojí nadváha, a proto tu také pomáhají lidem zhubnout. Nově tu mají moderní přístroj Exilis, který slouží na neinvazivní liposukci, a pořídili tu i další přístroje na redukci nadváhy.
www.belohrad.cz

Nechte nadbytečná kila v Lednici
I v Jihomoravských Lázních Lednice léčí pohybový systém a poskytují služby lidem, kteří se chtějí zbavit nadbytečných kil. Pyšní se tím, že se přidali k místům, kde mají moderní přístroj Cellu M6. Používá se nejen při snižování nadváhy, ale i při léčbě bolavých zad či následků popálenin.
www.lednicelazne.cz

Procedury pod širým nebem v Jeseníku
Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku, které jsou prvními hydroterapeutickými lázněmi světa, projdou velkou proměnou. V letošním roce tu bude postupně vznikat park, v němž si lidé budou moci dopřát Priessnitzovy vodoléčebné procedury pod širým nebem. V parku budou rozmanité bazénky, potůčky, sprchy a další hydroterapeutické „atrakce“ určené k prokrvení různých částí těla. Každá procedura bude doplněna informační tabulí, kde bude popsáno, jak přesně by měli lidé postupovat, aby byl léčebný efekt co nejlepší. Stávající lázeňská budova projde rekonstrukcí a na jaře se promění v moderní Centrum odpočinku a relaxace v odkazu Vincenze Priessnitze.
www.priessnitz.cz

Více o českých lázních
se můžete dozvědět na nově vzniklém webu www.ceskelazenstvi.cz, který provozuje agentura CzechTourism. Na jejích stránkách www.czechtourism.com si můžete zdarma stáhnout lázeňský katalog v češtině, angličtině, němčině a ruštině. Informace o lázních také najdete na http://spa.czechtourism.com, www.spas.cz a www.lecebne-lazne.cz.
www.ceskelazenstvi.cz

Eva Tajanovská, CzechTourism
tajanovska@czechtourism.cz


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 01/2020
01/2020 číst aktuální číslo
Czech specials new