Menu

Česká podnikatelská je mi sympatická

15. 05. 2001

• mezi 10 nejvýznamnějšími pojišťovnami České republiky • s VZP ČR v cestovním pojištění loni více než milion klientů • pojištění po internetu • speciální program cestovním kancelářím • krátkodobé havarijní pojištění do zahraničí • pojištění předčasného návratu • kompletní pojištění podnikatelů se sociálním programem pro zaměstnance • s VZP ČR nonstop asistence na území České republiky a s AXA ASSISTANCE po celém světě •

Novým ředitelem úseku, do kterého spadá cestovní pojištění, je Ing. Ctibor Lusk. Pane řediteli, proč jste se rozhodl pracovat v České podnikatelské pojišťovně?
Je mi sympatická tím, že má ryze český kapitál. Patří mezi 10 nejvýznamnějších subjektů na českém pojišťovacím trhu. Vysoká dynamika naší společnosti v loňském i v letošním roce, výsledky v oblasti cestovního pojištění, povinného ručení, pojištění majetku i velmi dobrý vývoj v oblasti životního pojištění svědčí o tom, že se jedná teprve o začátek nastoupené cesty.

Česká podnikatelská pojišťovna je na trhu šestým rokem. Vedoucího odboru cestovního pojištění Ing. Luboše Kohoutka jsem se proto zeptal, co je nového v produktové tvorbě v oblasti cestovního pojištění?
Pro letošní sezónu jsme připravili pojištění předčasného návratu. Klienti, kteří si u nás sjednají kompletní cestovní pojištění, jej obdrží jako součást balíčku bez navýšení ceny.

Mezi 10 nejvýznamnějšími pojišťovnami v České republice
Česká podnikatelská pojišťovna je univerzální pojišťovnou. Objemem vybraného pojistného se řadí mezi 10 nejvýznamnějších v České republice. Podporuje řadu veřejně prospěšných akcí a je partnerem Vodní záchranné služby a Horské záchranné služby. V oblasti cestovního pojištění a pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla spolupracuje se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR. V roce 2000 se v počtu uzavřených smluv na pojištění odpovědnosti za škody způsobené  provozem motorového vozidla zařadila na 5. místo v ČR.

Meziroční nárůst pojistného 270 %
Nárůst pojistného České podnikatelské pojišťovny v roce 2000 činil 270 %. Tím se řadí mezi nejdynamičtěji se vyvíjející pojišťovny v ČR.
Díky vlastní prodejní síti a díky spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR poskytuje pojištění České podnikatelské pojišťovny přes 300 prodejních míst po celém území České republiky. S jejich společným cestovním pojištěním vycestovalo loni téměř jeden a čtvrt milionu spokojených klientů.

Pojištění po internetu
Cestovní pojištění po internetu (www.cestovni-pojisteni.cz) je u České podnikatelské pojišťovny již běžně poskytovanou službou. Je jednou z mála pojišťoven, která umí tuto službu poskytnout stejně dobře, jako sjednat po internetu povinné ručení za provoz motorového vozidla (http://ruceni.cpp.cz).

Pro cestovní kanceláře
Česká podnikatelská pojišťovna jako první nabídla cestovním kancelářím pojištění záruky v důsledku úpadku. Se vznikem pojišťovacího poolu, jehož je členem, zprostředkovala letos toto pojištění pro cca 200 cestovních kanceláří. Speciální program nabízený cestovním kancelářím umožňuje zprostředkovávat několik typů cestovního pojištění dle výše pojistného plnění. Rozšířením nabídky České podnikatelské pojišťovny je možnost pojištění majetku, odpovědnosti z provozu motorových vozidel s množstevním bonusem za kompletní pojištění cestovních kanceláří a hotelů.

Pojištění předčasného návratu
Pojištění předčasného návratu je při uzavření kompletního cestovního pojištění klientům poskytnuto zdarma v případě, že jejich majetek v České republice je poškozen živelnou událostí či krádeží, nebo onemocní-li vážně jejich blízký příbuzný.

Krátkodobé havarijní pojištění
V rámci cestovního pojištění nabízí Česká podnikatelská pojišťovna krátkodobé havarijní pojištění vybraných motorových vozidel pro cesty do zahraničí, které je platné během pobytu mimo území České republiky.

Kompletní pojištění podnikatelů
Česká podnikatelská pojišťovna nabízí kompletní pojištění podnikatelských subjektů se sociálním programem pro zaměstnance. Skupinové životní pojištění zaměstnanců i zvýhodněné pojištění občanského majetku zaměstnanců významně přispívá ke stabilizaci pracovních sil. V případě dlouhodobější spolupráce poskytuje Česká podnikatelská pojišťovna firmám a firemnímu managementu další výhody, jako např. výrazně zvýhodněné karty na roční cestovní pojištění apod.

Nonstop asistence a AXA ASSISTANCE
Spolupráce s asistenční službou VZP ČR se vztahuje na pojistné události vzniklé na území České republiky. Na pracovišti této asistenční služby lze sjednat 24 hodin denně i cestovní pojištění, havarijní pojištění a pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. V rámci cestovního pojištění a pojištění odpovědnosti Česká podnikatelská pojišťovna spolupracuje s asistenční službou AXA ASSISTANCE, která je jednou z největších a nejdéle působících asistenčních služeb na světě. Má zastoupení téměř ve všech zemích světa. Poskytuje služby 24 hodin denně v českém jazyce. Zajišťuje veškerý servis od úhrady za lékařské ošetření, opravu či odtah vozidla, až po zajištění náhradního ubytování.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo