Menu

Centrem průmyslu cestovního ruchu opět Brno

27. 12. 2005

Od 12. do 15. ledna bude brněnské výstaviště patřit nabídce dovolené, informacím o možnostech cestování a zajímavých oblastech. Na mezinárodní veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR bylo v době uzávěrky Všudybylu (9.12.2005) přihlášeno více než 1100 vystavujících firem s tím, že podíl zahraničních přesáhl 14 %. V jednotlivých expozicích bude prezentována nabídka více než 80 turistických destinací. Hrubá výstavní plocha se zvětšila na 20 000 m2. 

Novinky na GO
Na veletrhu GO se představí cestovní kanceláře a agentury z celé České republiky včetně hlavních hráčů tohoto oboru, jako je Exim Tours, Čedok a Fischer. Poprvé se zde bude prezentovat například cestovní kancelář Happyland Bohemia, Exotica Tours, I'm travelling, CK Tip Tour nebo také finanční společnosti Union Pojisťovna a ČSOB, poskytující mj. služby spojené s cestováním. K návštěvě slovenských sjezdovek bude lákat Lyžiarské stredisko Vrátna a Ski Park Ružomberok. Na rekordní ploše se budou prezentovat členové Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Návštěvníci se mohou těšit na opět početnější zastoupení vystavovatelů z Rakouska a Slovenska. Dále se představí země jako Egypt, Itálie, Řecko, Tunisko a samozřejmě Chorvatsko. Zájemci o exotiku zde dostanou informace o Indii nebo Srí Lance. S Beneluxem seznámí Holandská a Flanderská turistická informační kancelář.

REGIONTOUR s historickým úspěchem
Veletrh REGIONTOUR má historicky největší obsazenou výstavní plochu. Přehlídka turistických možností v regionech je připravena pro návštěvníky nově v největším pavilonu brněnského výstaviště – pavilonu „V“ včetně přilehlé volné plochy. Pavilon „V“ disponuje plochou přes 12 tisíc metrů čtverečních a v tuto chvíli je již plně obsazen. Nové prostory umožnily přiblížit jednací prostory workshopu MEETING POINT blíž k odborníkům z řad zahraničních touroperátorů a zástupců našich regionů, cestovních kanceláří, ubytovacích zařízení a dalších subjektů v cestovním ruchu. Zastoupeny jsou všechny české a moravské kraje, regiony a turisticky zajímavé oblasti, jejichž expozice svým umístěním opět kopírují mapu České republiky. Poprvé se ve společné expozici bude prezentovat Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a agentura CzechTourism prostřednictvím poradenského centra. Zastoupeny zde budou oblasti regionální politiky včetně regionální podpory podnikání, politiky bydlení, rozvoje domovního a bytového fondu pro věci nájmu bytů a nebytových prostor, územního plánování, stavebního řádu, investiční politiky a samozřejmě cestovního ruchu.

Do Brna míří zahraniční touroperátoři
Již počtvrté se v rámci dvoudenního workshopu MEETING POINT na brněnském výstavišti sejdou zahraniční touroperátoři se zástupci našich regionů, cestovních kanceláří, ubytovacích zařízení a dalších subjektů v cestovním ruchu. Čeští partneři jsou ve dnech 12. a 13. ledna zváni do pavilonu „V“, konkrétní termíny schůzek si mohou rezervovat na webové stránce projektu http://meetingpoint.bvv.cz.

Konference o rozvoji domácího cestovního ruchu
Nejdůležitější akcí doprovodného programu veletrhů bude bezesporu konference na téma „Podpora domácího cestovního ruchu České republiky“, jejímž organizátorem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Konference se bude zabývat několika tematickými okruhy: v první části budou účastníci seznámeni s možnostmi podpory, rozvoje a vzdělávání v domácím cestovním ruchu, v druhé části seznámí účastníky zástupci agentury CzechTourism s novinkami v zahraniční propagaci České republiky a zahraniční odborníci budou prezentovat své zkušenosti s již fungujícími modely propagace domácího cestovního ruchu. Dále budou v rámci doprovodného programu mimo jiné prezentovány první výsledky projektu na podporu domácího cestovního ruchu MMR ČR, vyhlášeny soutěže na podporu domácího cestovního ruchu a proběhne prezentace konference ASTA 2005, ASTA 2006 Praha a JATA 2005.

GO KAMERA
Každoročně se v rámci doprovodného programu veletrhů – festivalu cestovatelských filmů, fotografií a publikací GO KAMERA setkávají také individuální cestovatelé, milovníci adrenalinových sportů a další dobrodruzi. Stěžejním tématem devátého ročníku jsou „Protinožci“ – tedy vše, co souvisí s kulturou a přírodními krásami australského kontinentu. V nabitém čtyřdenním programu se mohou účastníci festivalu setkat s osobnostmi, jako je režisér filmů nejen o potápění Steve Lichtag, novinář Hynek Adámek, režisér Petr Horký nebo horolezec a pražský primátor Pavel Bém. Pozvání přijala také PhDr. Magdalena Preiningerová z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, jedna z největších znalkyní osudů legendární cestovatelské dvojice Zikmund – Hanzelka. V sobotu vpodvečer bude mít svou českou premiéru i zcela nový film PURURAMBO slovenského režiséra Pala Barabáše. Celý nedělní program bude věnován australskému kontinentu. Ve svém poutavém vyprávění nám jej přiblíží moderátoři Radiožurnálu Vladimír Kroc a Barbora Kroužková, cestovatel Vladimír Svoboda a o své fotografické zážitky se podělí i Jiří Kolbaba.
Tak nezapomeňte: GO KAMERA 2006 startuje ve čtvrtek 12. ledna v 16 hodin v Kongresovém centru na brněnském výstavišti!

Praktické informace pro návštěvníky
12. – 13. 1. dny pro odborníky
14. – 15. 1. dny pro veřejnost

Otevírací doba:
10.00 – 18.00 hod.
v neděli jen do 16.00 hod.

Vstupné ve dnech pro veřejnost:
Celodenní 60,– Kč
Zlevněné 30,– Kč
Rodinné 120,– Kč
V neděli mají senioři nad 60 let vstup za 1,– Kč.

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo