Menu

Austrian Chauffeur Limousines

06. 04. 2001

V.I.P. limousines service je o poskytování přepravní služby a služeb s ní spojených na nejvyšší možné úrovni. Kdo pak by si při vyslovení termínu „limousines service“ nevzpomněl americké filmy z prostředí nejvyšších vrstev. Na předlouhé luxusní osobní vozy nejvyšší třídy, v nichž se na různé večírky, divadelní představení či vyhlašování cen Filmové akademie nechávají přivážet hvězdy businessu, stříbrného plátna i sportovních kolbišť. V.I.P. limousines service ale není pouze americkou záležitostí či vysoce postavených lidí bohatého západního či dálnovýchodního světa a středního Východu. V.I.P. limousines service je zrovna takovou samozřejmostí, jako je samozřejmostí létat první třídou či business class pro lidi, kteří se vypracovali do určitých postavení. Domnívám se, že není komu co závidět. Skutečnost je diametrálně odlišná, což mj. indikuje i to, že všeobecně sílí střední sociální vrstvy a že ruku v ruce s tím posilují sociální jistoty vrstev tzv. sociálně nejslabších. To, co říkám, pochopitelně platí pro stabilní demokracie, kam již zase Česká republika patří.

Austrian Chauffeur Limousines, s.r.o. je v České republice řazena mezi nejpřednější firmy v oblasti V.I.P. limousines service. Asi se mnou budete souhlasit, že určování absolutních pořadí je v lepším případě věcí nemístné odvahy a optimismu, dle „Murpphyho zákonu“, který říká, že přílišný optimismus je jen nedostatek informací. V České republice ale skutečně není mnoho firem, které si mohou dovolit neustále obnovovat a na špičkové úrovni udržovat vozový park. Austrian Chauffeur Limousines je jednou z nich. Vzhledem k hlavnímu tématu pátého vydání Všudybylu 2001, kterým je doprava, jsem rozhovor požádal jednatelku Marii Ranišovou – Denešovou a ředitele této společnosti, pana Jiřího Včelku. Druhé vydání Všudybylu (str. 14 až 15) i rozhovor v předchozím vydání s panem ministrem Grossem byly jakýmisi ohlédnutími za Výročním zasedáním mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové banky. Nyní se Praha chystá na kongres NATO. Co pro vaši firmu takovéto prvořadé události znamenají?
Takovéto akce jsou pro nás především záležitostí prestiže a důkazem toho, že jsme schopni i tak náročnou akci v plném rozsahu zvládnout ke spokojenosti klienta. V rámci Výročního zasedání jsme byli jednoznačně v největšími přepravci v oblasti osobní automobilové přepravy. Disponovali jsme více jak 500 vozidly. Akce pro nás byla rozdělena na 3 části. My, jako vítězové výběrového řízení Ministerstva financí, jsme poskytovali 200 až 240 řidičů, na zajištění přepravy členů zasedání sponzorskými vozidly Audi. Mimo to jsme prováděli dopravní služby  vozidly Škoda Octavia přímo u Kongresového centra. Třetí část, která pro nás byla neméně důležitá, pak byli privátní klienti z řad předních světových bank.

Každého pořádného Čecha jistě těší úspěchy české značky Škoda. Nicméně mladoboleslavská automobilka sice připravuje vůz vyšší třídy, ale rozhodně se nedá říci, že by se chystala orientovat na výrobu luxusních limuzín.
Co se týká vozidel společnosti Austrian Chauffeur Limousines s.r.o., jedná o vozy nejvyšší kategorie, a to výhradně značky Mercedes Benz. V nejvyšší třídě pak je to Mercedes S a luxusně vybavené Mercedes minibusy.Vozidla jsou řízena jazykově vybavenými řidiči dle požadavků klientů. Naše společnost uzavřela smlouvu s autorizovaným servisem pro značku Mercedes Benz, který pro nás exklusivně provádí servis a opravy našeho vozového parku. Sama společnost Austrian Chauffeur Limousines s.r.o. v současné době zaměstnává více jak 130 zaměstnanců .

Konstatoval jsem, že vás řadí mezi nejpřednější. V něčem však držíte objektivně dokumentované prvenství, a to v podnikání v oboru V.I.P. limousines service zde v Česku.
Začínali jsme „na zelené louce“ se dvěma vozy a jedním zaměstnancem a spolupracovali s jediným hotelem. V současné době má Austrian Chauffeur Limousines, díky píli a přičinění svých zaměstnanců, vozový park přesahující počet 50 vozidel značky Mercedes Benz. Máme smlouvy s 15 nejluxus­nějšími hotely v Praze. Kromě toho řadu kontraktů s privátními společnostmi. Máme dojem , že se naše společnost rozvíjí tím správným směrem. To nám všem přináší dobrý pocit a chuť do další práce.

Jste čistě českou firmou. Proč tedy jméno Austrian Chauffeur Limousines?
Zprvopočátku jsme měli hodně společného s Rakouskem. U zrodu firmy byli dva společníci. Jedním z nich je současná jednatelka společnosti paní Marie Ranišová – Denešová, druhým byl pan Heinrich Posch, který v tomto oboru podnikal v Rakousku. Pan Posch svůj podíl ve společnosti prodal a ta se tak stala ryze českou společností.

V úvodu jsem zmiňoval velké americké limuzíny, ale tento trend je definitivně pryč.
Tak jest. Byl záležitostí 80. a 90. let minulého století. Dnešní byznysmeni požadují velké pohodlné vozy. Nikoliv však proto, aby byli na silnici středem pozornosti. Převážná část naší klientely jsou obchodníci, manažeři a lidé jim podobného postavení. Jejich oblíbeným vozem je Mercedes Benz třídy S. V našem případě nabízíme vozidla typu Mercedes S v provedení long, která mají zvětšený vnitřní prostor. Jsou to nejluxusnější vozy, které Mercedes Benz v současné době dodává.

Jak získáváte klienty?
Z několika zdrojů. Jedním jsou hotely. Už jsem zmiňoval, že Austrian Chauffeur Limousines má v současné době smlouvu s více jak desítkou nejluxusnějších hotelu v Praze. Velké pokrytí přichází právě z této strany. Dalším zdrojem jsou privátní společnosti, firmy, banky. Tam kontrakty vznikají na bázi osobního přístupu.

Pane Včelko, co vzkážeme všem, kteří se zrovna tak, jako vy, vzhlédli ve vozech Mercedes Benz, zejména pak ve třídě S?
Naše výsledky za minulá léta hovoří jasně. Pakliže hledají servis na takové úrovni, společnost Austrian Chauffeur Limousines je připravena jim ho poskytnout.

Austrian Chauffeur Limousines, s.r.o.
Renaissance Prague Hotel
V celnici 7, 110 00 Praha 1
tel.: 02/333 72 530, fax: 02/333 78 787
e-mail: mailto:acl@acl.cz


 

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo