Menu

Atraktivní Dominikánská republika

08. 07. 2015

Na safari do „opičí země“
Výlety do „opičí země“ pořádá společnost Runners Adventures. Turisté navštíví horskou oblast v okolí řeky Anamuya. Prohlédnou si tamní typická obydlí, seznámí se s pěstováním plodin, ochutnají čerstvé ovoce. Pochutnají si i na vynikající kávě a ručně vyrobené čokoládě. Hlavní atrakcí je návštěva „opičí země“ s hravými opicemi druhu Ardilla. Runners Adventures organizuje i škálu dalších výletů. Provozuje nejvýše vedenou lanovku v Dominikánské republice, 800 metrů nad zemí, z níž se nabízejí výhledy na členité pobřeží a tropický prales.

Filmový průmysl
Filmová asociace Dominikánské republiky DGCINE se potřetí za sebou zúčastnila festivalu v Cannes. Dominikánská republika je pro filmaře mimořádně atraktivní nejen příznivými cenami a kvalitními službami. Během jediného dne je možné přesunout se z pouštní krajiny do tropického pralesa nebo do pásma třítisícových hor. V přímořském letovisku Juan Dolio nedaleko Santo Dominga jsou k dispozici moderně vybavená studia Vicini Group a Pinewood Film British Studios vhodná pro natáčení vodních scén. Dominikánská republika je vstřícná k filmovým pobídkám. Každoročně se v ní natočí šest až deset filmů. Z posledních to byly Havana (Sydney Pollack), The Lost City (Andy García), The Good Shepherd (Robert de Niro) nebo Miami Vice (Michael Mann). Letos byl v Cannes představen dominikánsko-mexický koprodukční snímek Dolary z písku (Laura Amelia Guzman, Israel Cárdenas) s britskou herečkou Geraldine Chaplin v hlavní roli.

Top all inclusive Karibiku 2015
Prestižní Caribbean Journal publikoval hodnocení nejlepších all inclusive resortů Karibiku roku 2015. Na seznamu se umístily čtyři dominikánské.
Dreams Palm Beach Punta Cana, pětisetpokojový resort na proslulé pláži Cabeza de Toro, leží jen 15 minut jízdy z letiště Punta Cana.
Zoëtry Agua Punta Cana, třiapadesátipo­kojový hotel na pláži Uvero Alto cílí na klientelu vyhledávající spa & wellness služby.
Hard Rock Hotel & Casino Punta Cana, kterému se přezdívá karibské Las Vegas, má k dispozici 13 bazénů, každý s vlastními animacemi a osobitým stylem.
The Reserve at Paradisus Palma Real na pláži Bávaro v Punta Cana se specifickým servisem pro děti je především zaměřen na rodinné pobyty. K dispozici je osmdesát velkých suit.

Big Five Fishing Tournament
se každoročně koná v červenci v Cap Cana Marina na východním pobřeží. Turnaj organizuje IGFA pod patronací Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky a dominikánských i mezinárodních společností jako WT Planner Box, Galerias Publicitarias, Pinturas Tropical, Nautimar, M Costa Yachts, La Regata News Puerto Rico, Nautica Puerto Rico Magazine, Cap Cana Real State, Cap Cana Marina, Universo Marino Magazine Miami, Paul & Shark a dalších. Výtěžek z turnaje jde na podporu dětí z chudých rodin. Loni během rybářské sezony od května do září bylo v tamních vodách chyceno 2 093 mečounů.

Del Este
Národní park Del Este leží na jihovýchodním výběžku země. Je výjimečný druhovou rozmanitostí a i z archeologického hlediska. Jeho pobřežní partie lemují nádherné korálové útesy, ráj pro potápěče.
Saona je hlavním lákadlem parku a nejnavštěvovanějším ostrovem země. Výletní lodě tam vyplouvají každé ráno z vesničky Bayahibe. Ostrov o rozloze 110 km2 je od pevniny vzdálen půlhodiny plavby motorovým člunem a půldruhé katamaránem či pirátskou lodí. Cestou se staví v průzračné laguně. Ostrov je domovem mnoha endemitů. Roste zde 572 rostlinných druhů a hnízdí na šedesát ptačích. Na otevřeném moři je možné spatřit delfíny. Při příjezdu se otevírá nezapomenutelný pohled na dlouhou pláž s jemným bílým pískem, nad níž se sklánějí kokosové palmy. Na ostrově je možné relaxovat, opalovat se, tančit v rytmech bachaty a merengue a přitom si užívat přírodu v její panenské nádheře. Ochutnat čerstvé grilované ryby, mořské plody, lahodné koktejly i nealkoholické nápoje. Platí zde zákaz výstavby hotelů. Jediným obydleným místem je vesnička Mano Juan, kde žije na pět set obyvatel, z nichž se většina živí rybolovem a prodejem suvenýrů.
Catalina, malý tropický ostrůvek (9 km2), pravá perla Karibiku, leží nedaleko Saony. Jsou tu ideální podmínky k šnorchlování a potápění. Je tu Centrum na ochranu a reprodukci želv, langust a dalších mořských živočichů. Někteří turisté sem přijíždějí na pronajatých lodích, jiní využívají služeb cestovních agentur v La Romaně nebo v rybářské vesnici Cumayasa.
Cayo Arena je písečný ostrov známý také jako Rajský (Cayo Paraíso). Leží na severním pobřeží západně od Puerto Plata. Lze si zde zapůjčit masku a ploutve a vyrazit za pestrobarevnými rybkami, které se prohánějí v korálových útesech.
Cayo Levantado je malý ostrov v Samanské zátoce na severovýchodě země. Na tomto příjemném a poklidném místě lze odpočívat, opalovat se, rybařit nebo se u něj potápět.
Los Haitises na poloostrově Samaná se skládá z několika ostrovů pokrytých pralesem. Jeskyně s nástěnnými malbami původních indiánských obyvatel Taínos jsou ukryté v hustých mangrovových porostech. K některým jeskyním se lze dostat pouze na člunu.
Výlet do parku je nezapomenutelným zážitkem.
Připravila Mgr. Simona Juránková

Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Mgr. Leila Boasier Budecker
Štěpánská 611/14, 110 00 Praha 1
tel: +420 222 231 078
e-mail: prague@godominicanrepublic.com
Facebook: www.facebook.com/…nrepublic.cz
Twitter: @dominikanska
Skype: dominikanskare­publicaArchiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka
ahr - volba