Menu

American Express Business Travel

18. 05. 2006

American Express Company
byla založena před více než 150 lety. Je globální společností zabývající se finančními a cestovními službami a je světovým lídrem v oblasti platebních karet, cestovních šeků, cestovních služeb a mezinárodního bankovnictví.

American Express
založil své pobočky v zemích střední a východní Evropy již počátkem devadesátých let minulého století. Má své plně vlastněné kanceláře v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rusku. Ve všech těchto zemích společnost patří vedle svých velmi úspěšných aktivit v oblasti platebních karet především k předním dodavatelům služeb v oblasti business travel.

American Express Business Travel
je jednou z divizí společnosti American Express Company. Je největším dodavatelem služeb v oblasti Corporate travel na světě. Obsluhuje své klienty přímo v pětatřiceti zemích světa, z toho v jednatřiceti prostřednictvím svých plně vlastněných společností. V pěti dalších zemích prostřednictvím joint ventures. Navíc v dalších sto pěti zemích klienty American Express Business Travel mohou obsloužit jeho frančízoví partneři. Mezi klienty American Express Business Travel je více než sedmdesát procent společností uvedených v seznamu „Fortune 500“, dále pak desítky tisíc středně velkých společností. American Express Business Travel patří mezi společnosti, které svou nabídku neomezují na pouhé zprocesování transakcí, např. jenom na vytváření rezervací a vystavování letenek, případně rezervací hotelového ubytování. Těžiště jejího úspěchu spočívá v kombinaci poskytování tradičně kvalitních rezervačních služeb s minimalizací celkových skutečných nákladů na cestování, a to jak nákladů přímých, tak nepřímých. Společnost je schopna poskytnout naprosto stejný servis svým zákazníkům kdekoli na světě. American Express Business Travel svým firemním zákazníkům vždy hledá individuální řešení pro jejich specifické požadavky. Tato řešení obsahují mimo jiné:

V České republice,
stejně jako v ostatních zemích bývalého východního bloku, je American Express Business Travel plně zaintegrován do struktury American Express Europe a podílí se na obsluze zákazníků sjednaných na globální a evropské úrovni. Navíc k tomu již déle než deset let velmi úspěšně rozšiřuje portfolio svých zákazníků sjednaných na lokální úrovni. V poslední době navíc roste poptávka po tzv. regionálních řešeních, kdy je zákazník obsluhován v rámci celého regionu střední a východní Evropy z jednoho servisního místa.

Vedení American Express střední a východní Evropa (CEE):
Winfried Barczaitis – Vice President a General Manager (Německo, Rakousko, Švýcarsko, CEE, Rusko) sídlem ve Frankfurtu.
Jana Martincová – provozní ředitelka pro střední a východní Evropu
Jan Čáp – obchodní ředitel pro střední a východní Evropu.

American Express spol. s r.o.
Na Příkopě 19
117 19 Praha 1
tel.: 222 800 111
fax: 224 224 353
e-mail: jan.b.cap@aexp.com

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001