Menu

Svět vín

AD VIVUM zastupuje exkluzivní rodinná vinařství

24. 11. 2006


je stejně jako současná doba naplněn termíny globalizace, technologie a kvantitativní růst. Stranou těchto tendencí je skupina vinařů pocházejících ze starých vinařských rodů, kteří vidí své poslání jiným pohledem. Používají slova a kategorie, které nejsou měřitelné. Vždyť kdo může kvantifikovat pojmy, jako jsou terroir, biodynamické vinařství nebo pravdivá vína.

Tito „malí vinaři“ prezentují jen nepatrný zlomek vín, u kterých mnohdy poptávka převyšuje nabídku. Vinař a majitel v jedné osobě plně ovládá, kontroluje a prožívá vzkříšení a pouť vína z vinice až na váš stůl. Spolupracovat s těmito zasvěcenci je nesmírným potěšením a radostí. Pro nás a věřím, že i pro vás – milovníky vín a gurmety, nejsou pak tato vína jen zdrojem k ukojení žízně, ale jsou i nektarem, filozofickou kategorií, krásou a vášní.

AD VIVUM nabízí vína těchto zahraničních producentů:
Alain Graillot, Alvaro Palacios, Billecart-Salmon, Bodegas Muga, Didier Dagueneau, Château Cazal Viel, Château de Beaulon, Christian Moreau, Pere et Fils, Léon Beyer, LEROY, Maison Sichel, Marcel Richaud, Nicolas Joly, Pascal Jolivet, Raventós Rosell, Saint Benoit a Valdespino Sherry za těchto oblastí: Alsace, Bordeaux, Bourgogne, Cognac Côtes du Rhône, Champagne, Languedoc-Roussillon, Val de Loire, Bierzo, Jerez, Penedés, Priorat a Rioja.

AD VIVUM s.r.o. působí na trhu od roku 2001. S jejím jednatelem panem Vladimírem Buřičem mne seznámil pan Jan Štěpánek, jednatel společnosti FRENCH – REST spol. s r.o., která mj. provozuje Francouzskou restauraci v Obecním domě v Praze.
S Francouzskou restaurací v Obecním domě v Praze spolupracuje od roku 2002. Naše firma se specializuje na zastupování exkluzivních rodinných vinařství z Francie, Španělska a Moravy. Vinařství a všechna vína jsou podrobně uvedena na našem webu www.advivum.cz. Naše spolupráce s Francouzskou restaurací je, vedle pravidelných dodávek vín, založena i na vzájemné spolupráci na degustačních menu a podpoře projektu Kapka Naděje. Z vybraných vín pro FRENCH – REST jsou stěžejní naše champagne Billecart -Salmon brut a rosé, dále španělská vína Muga z oblasti Rioja a vína vinaře Alvara Palacia. Všichni tři vlastníci vinařství pánové Denis R. Billecart, Manuel Muga a Alvaro Palacios Francouzskou restauraci v pražském Obecním domě navštívili. Výběr vín je pravidelně obměňován na základě degustací a hodnocení jednotlivých vín. Prodejnost těchto exkluzivních vín je plně závislá na prezentaci a doporučení sommelierů – pánů Milana Nerada a Jakuba Bratánka. AD VIVUM několikrát využilo prostor Francouzské restaurace v Obecním domě pro degustaci jednotlivých vinařství, a naopak FRENCH – REST zajistil catering na některých akcích naší firmy. AD VIVUM, vedle degustací s vinaři pro profesionály – majitele a provozovatele restaurací a sommeliery, ve svém obchodě ve Slovanském domě v Praze Na Příkopě každý týden ve středu pravidelně pořádá degustace pro veřejnost.

AD VIVUM zastupuje nejen vinařství, ale i producenta vinného skla firmu Riedel.
Ano. Firma Riedel letos slaví letos 25 let od svého vzniku a je lídrem na trhu ve vinném skle.
Byla založena v Čechách. Po druhé světové válce vyrábí vinné sklo v Rakousku a nyní v Německu. Je především známa svým konceptem vinných sklenic pro jednotlivé odrůdy vína. Z nejzajímavějších degustačních cyklů jsou proslulé Leroy, burgundské vinařství, které jako jediné uvádí na trh staré ročníky degustace 1996, 1986, 1976 a 1966 a degustace Blind. Blind Testing – slepá degustace z černých sklenic Riedel.www.advivum.cz
www.riedel.com

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka