Menu

9 tipů na výlet – pro rodiny i cyklistické nadšence

25. 07. 2019

Máte dost dlouhých front u pokladen, čekání na termín prohlídky a cest přeplněných turisty? Inspirujte se tipy na výlety, které vás provedou po méně známých místech Česka, jež uspěla v soutěži DestinaCZe 2019. Tu letos uspořádala agentura CzechTourism již posedmé. Přes 15 tisíc turistů rozdávalo hlasy svým favorizovaným místům ve třech kategoriích: Trendy a novinky, Kudy z nudy a Česko jede.

Trendy a novinky představují nezajímavější nově otevřená místa
V kategorii Trendy a novinky se v soutěži utkaly tři zajímavé projekty. Muzeum umění a designu Benešov, Hvězdárna a planetárium Brno a Safari pivovar, který v kategorii zvítězil a probojoval se do finále. Jedinečnost míst je především v tom, že jsou nově otevřená. Jedná se o neokoukaná místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

1. Podpořte nosorožce pivem ze Safari pivovaru
Spojení piva a safari je projekt, který je nejen příjemný pro návštěvníky, ale také velmi přínosný pro nosorožce, protože se podílí na jejich záchraně. Po nosorožcích jsou piva pojmenována a z každého zakoupeného kousku putuje 1 koruna do programu na ochranu tohoto ohroženého druhu. Místní jedinečné pivo můžete ochutnat během návštěvy Safari parku každý den od 9:00 do 18:00 a základní vstupné pořídíte za 230 Kč.

2. Prozkoumejte vesmír ve Hvězdárně a planetáriu Brno
Každý se chce dotknout hvězd, ale málokomu se to povede. Ve Hvězdárně a planetáriu Brno se ke hvězdám dostanete tak blízko, jak jen to je možné. Je to totiž největší 3D stereoskopické planetárium ve střední Evropě a návštěvníkům přináší ty nejlepší pořady světové i vlastní produkce. Navštívit je můžete podle programu za základní vstupné 180 Kč.

3. Poznejte současné umění v Muzeu umění a designu Benešov
Expozice Muzea umění a designu Benešov se zaměřuje především na umění 20. a 21. století a nachází se v krásné secesní budově, která je uměleckým dílem sama o sobě. Muzeum vystavuje zejména výtvarná díla a sochy můžete obdivovat, pokud navštívíte místní čítárnu. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 18:00, základní vstupné je 60 Kč.

Kudy z nudy, už ví každá rodina
Aktivity pro rodiny s dětmi jsou čím dál populárnější a také v této kategorii soutěže o titul nejlepší DestinaCZe 2019 soupeřily tři velmi zajímavé atraktivity. Zvítězil statek Bernard, ale zdatně mu konkuroval EKOPark Liberec i zámek Žďár nad Sázavou.

4. Statek Bernard zaujme děti i rodiče
U rodinných výletů je nejdůležitější zaujmout děti. Statek Bernard zaujme děti raz dva a zároveň pohltí i rodiče. Statek se stal centrem tradičních řemesel – vyzkoušet si tady můžete truhlářství, výrobu svíček i keramiky a domů si odnesete vlastnoručně vyrobený suvenýr. Až vás unaví řemesla, můžete si prohlédnout svět z pohledu včely nebo navštívit fotomuzeum. Aktivity jsou na statku dostupné od úterý do neděle od 10:00 do 18:00. Restaurace je otevřená každý den.

5. V EKOParku Liberec si dopřejete odpočinek i vzdělání
EKOPark Liberec je volnočasové centrum, které vám nabídne únik z města, odpočinek a také vzdělávání v oblasti ekologie. Nejdůležitější je v EKOParku příroda, její respektování a trávení času v souladu s ní. Je to místo, kde si uvědomíte, že žít offline je vlastně paráda! Otevírací doba je od 10:00 do 18:00, v létě dokonce od 9:00 do 19:00, park můžete navštívit za jednotnou cenu 80 Kč.

6. Dotkněte se minulosti v zámku Žďár nad Sázavou
Návštěva zámku Žďár nad Sázavou není jen nudnou procházkou po zámeckých komnatách, naopak, prožít ji můžete zábavně! Díky moderní expozici s multimediálními prvky si užije prohlídku každý člen rodiny. Odpočinout si pak můžete na zámecké terase nebo v kavárně. Areál zámku je přístupný od 9:00 do 18:00, vstupné se liší podle druhu zvolené aktivity.

Česko jede, tak jeďte taky
Kategorie Česko jede je zasvěcena aktivnímu trávení volného času. Právě po něm je velká poptávka, a tak i tato kategorie obdržela spoustu hlasů. Nejvíc jich získal Resort Olešná u Frýdku-Místku. Své fanoušky má i singletrail Moravský kras a trail park Klínovec.

7. Resort Olešná u Frýdku-Místku nabízí nekonečně mnoho aktivit
I kdybyste zde byli na dovolené měsíc, nestihli byste využít všechny aktivity, které nabízí. Poloha u vody vám umožní věnovat se vodním sportům, na souši můžete zkusit kolo, brusle nebo fitness hřiště. Až se unavíte, můžete se povozit na šlapacích autech kolem přehrady, a když budete úplně zničení, můžete si užít wellness a přímo v resortu se ubytovat.

8. Odvažte se na singletrailu Moravský kras
Aktivněji než na singletrailu dovolenou strávit nemůžete. Singletrail je speciálně upravená stezka pro horská kola, která dokonale spojuje aktivní zábavu s odpočinkem v přírodě. Singletrail Moravský kras nabízí dva druhy stezek a každá z nich má několik okruhů. Otevírací doba je aktuálně od úterý do pátku od 12:00 do 20:00 a také o víkendech od 10:00 do 18:00. Poplatek za užití stezek je dobrovolný!

9. Užijte si jízdu v trail parku Klínovec
Čtyřsedačková lanovka, která v zimě vozí lyžaře, se v létě ujímá bikerů a poskytuje jim nevšední zážitek. 24 kilometrů dlouhé stezky v Krušných horách jsou netradiční formou cykloturistiky. Stezky mají tři úrovně náročnosti a na své si tady přijde skutečně každý. Otevírací doba je 9:30 až 18:00 a základní jednosměrná jízdenka na lanovku stojí 170 Kč.

Ambasadoři otestovali destinace, vítěz bude znám v červenci
Ambasadory soutěže DestinaCZe 2019 se stali influenceři KubajSZ a Freecoolina, kteří poctivě všechny přihlášené destinace otestovali a formou videí zvou návštěvníky k jejich prozkoumání. KubajSZe sleduje na Instagramu přes 29 tisíc uživatelů a Freecoolinu více než 14 tisíc a také díky jejich příspěvkům se do soutěže zapojilo více než 15 tisíc turistů! Svými hlasy, které dohromady přesáhly 46 tisíc, podpořili jednotlivé projekty a díky nim bude v červenci odhalen absolutní vítěz letošního ročníku DestinaCZe 2019.
Videopozvánky si prohlédněte na www.visitczechrepublic.com/destinacze.


Archiv vydání

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 05/2019
05/2019 číst aktuální číslo
Restaurace Novoměstský pivovar
Czech specials new