Menu

Podnik železniční dopravy JLV byl založen v roce 1959. Privatizací v roce 1992 z něho vznikla akciová společnost Jídelní a lůžkové vozy, a.s. Hlavním předmětem jejího podnikání je zajištění kompletního servisu v jídelních, lůžkových a lehátkových vozech pro železniční společnosti a obchodní služby na nádražích. Je členem International Rail Catering Group. Zaměstnává na pět set zaměstnanců. Její roční obrat s dceřinými společnostmi činí více než 500 mil. Kč. Jako jediná tuzemská cateringová společnost operující na českých železničních dopravních cestách je držitelem certifikátů ISO 9001:2001, HACCP a The Most Innovative Caterer IRCG. Dalšími jejími podnikatelskými aktivitami jsou catering a služby společného stravování mimo železnice, výroba balených baget DUNDEE a pronájem nebytových prostor. Prostřednictvím dceřiné společnosti JPServis, a.s. provozuje síť obchodních středisek PONT a prostřednictvím BK Team, a.s. síť rychlého občerstvení BURGER KING. Realizuje koncepty FORNETTI CAFÉ – káva na cestu, bageterií PAPATA take-away, vzdělávací program OPPA „Profesionální zaměstnanec JLV“ a od roku 2005 vydávala časopis MERIDIAN. Jejími dalšími projekty jsou DEPO Café & Bar a MOMENTO Fast Restaurant Concept.

50 let Jídelních a lůžkových vozů

29. 12. 2009

Při příležitosti významného jubilea jsem o interview požádal generálního ředitele společnosti Jídelní a lůžkové vozy, a.s. pana Bohumíra Bártu.
Pane řediteli, vaše firma je nejstarší českou nepřetržitě působící cateringovou společností v železničním prostředí.
Ano, JLV si připomněly 50 let od svého založení. Patříme v našem segmentu mezi nejstarší ve střední Evropě. Naše padesátiletá historie nám umožnila nasbírat hodně zkušeností. To, co se obecně nazývá know-how. Zavazuje nás k tomu, aby zákazníci, kteří nás během ní poznali, rádi využívali naše služby i po dalších padesát let. JLV Catering nabízí širokou škálu služeb. Naší, asi nejzajímavější, je spolupráce se soukromou společností Imperátor Express. Na jejích historických vozech zajišťujeme catering pro mezinárodní a českou klientelu, která se rozhodne objednat si historický vlak a strávit v něm např. silvestra. Děláme i pro řadu dalších renomovaných agentur, které nezřídka pro své klienty zajišťují nevšední zážitky v různých dopravních prostředích. Proto se zajímají také o historické vlaky. Požadavky zákazníků jsou především takové, aby jejich „eventy“ byly jiné, netradiční. Akce, kterou právě připravujeme pro velkou renomovanou společnost, se bude odehrávat v protiatomovém bunkru na utajeném místě v jedné ze světových metropolí. Čím pestřejší nabídka netradičních míst, tím větší je šance na úspěch. Dá se říci, že vařit umí kde kdo, kvalita současného českého cateringu je obecně dobrá, a to, co u klienta rozhoduje, jsou nápady, netradiční přístup, to, čím překvapí partnery a hosty.

Používáte firemní slogan: „S námi cesta chutná,“ nicméně už dávno nepodnikáte pouze na železničních kolejích.
Na kolejích dnes pracujeme i pro největšího evropského železničního dopravce Deutsche Bahn. Kromě poskytování cateringových služeb jsme se od roku 1995 začali orientovat také na retailové obchodní služby na nádražích. Síť našich prodejen typu Conveniet Pont ročně navštíví na sedm a půl milionu zákazníků. Naší novou akvizicí je vstup na pražské Ústřední autobusové nádraží Florenc. Jeho nová hala je plně v režii JLV, a.s. a našich dalších produktů, jako jsou Burger King, Papata, což je koncept čerstvých baget. Takže s námi cesta chutná nejenom ve vlaku, ale i v autobusech, při cestě do zaměstnání nebo na výlety. Všude tam, kde se potkává potřeba zákazníků s našimi produkty.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo