Menu

Kongresový OREA Hotel Voroněž už pětatřicet let neodmyslitelně patří ke koloritu Brna. Jeho hlavní budova byla slavnostně otevřena 8. září 1979, v předvečer 21. Mezinárodního strojírenského veletrhu. Ambiciózní projekt byl realizován ve švédské licenci podle návrhů maďarských projektantů. Od prvopočátku splňoval kritéria vysoké kvality ubytování, kongresových služeb a hotelové gastronomie. V roce 1980 byla jeho kapacita díky zprovoznění dalšího objektu Voroněž II v tříhvězdičkovém standardu navýšena na takřka pět set pokojů. Od roku 2000 je součástí českého hotelového řetězce OREA Hotels.

35 let OREA Hotelu Voroněž

27. 10. 2014

S ředitelem brněnského OREA Hotelu Voroněž Ing. Josefem Kulíškem se potkáváme 29. září 2014, v den zahájení 56. Mezinárodního strojírenského veletrhu.
Pane řediteli, veletrhy byly před necelými čtyřmi desítkami let impulsem k výstavbě vašeho hotelu, který si letos připomíná 35. výročí svého otevření.
Ano, Interhotel Voroněž byl otevřen v době konání 21. Mezinárodního strojírenského veletrhu a do definitivního provozu předán začátkem října 1979. Rozhodnutí postavit v Brně nový čtyřhvězdičkový hotel vyplynulo z tehdejší situace, kdy tu ve vyšším standardu figurovaly pouze hotely International, Continental a Grandhotel a v době veletrhů a větších akcí byl velký nedostatek ubytovacích kapacit. Do přípravného týmu hotelu Voroněž jsem byl přijat jako třetí zaměstnanec. Moje osobní číslo bylo 003. Jako první sem nastoupil pan ředitel Mojmír Putna a s číslem 002 jeho asistentka. Společně s dalšími kolegyněmi a kolegy jsme vytvořili tým, který Interhotel Voroněž připravil na zprovoznění.

OREA Hotel Voroněž má mezinárodní punc. Ostatně, navštíví-li Brno turisté z východní Asie, takřka výhradně se ubytovávají právě u vás. Mezinárodní jste ovšem nejen kvůli zahraničním hostům, ale také proto, že váš hotel je švédským projektem realizovaným maďarskou společností.
Ano, Voroněž stavěla maďarská firma z Gyeru, která na základě licence švédského projektu předtím postavila exteriérově obdobný hotel Bratislava v Bratislavě. Brno tak získalo na svou dobu moderní hotel i s nadčasovou kongresovou halou a integrovaným tlumočnickým střediskem. Do projektu vnitřního uspořádání Voroněže výrazně zasáhl náš tým vedený ředitelem Mojmírem Putnou. Šlo nám o to, nakonfigurovat hotelová střediska tak, aby mohla fungovat skutečně profesionálně. Aby zázemí, sklady, koridory, hotelová kuchyně, restaurace, recepce, konferenční prostory i ubytovací část tvořily organický celek a umožňovaly hladký provoz.

Jste součástí jednoho z největších českých hotelových řetězců OREA Hotels.
Dovolím si podotknout, že OREA Hotel Voroněž patří v rámci našeho řetězce k nejvýznamnějším, a co se kapacity týče, je hotelem největším. Voroněž I spolu s Voroněží II mají téměř pět set pokojů. Náš hotel disponuje a vždycky disponoval skvělým personálem. I díky tomu jsme hojně vyhledávaným místem pro konání mezinárodních kongresů a konferencí, společenských a firemních akcí. Máme tu kongresovou halu, kde lze realizovat sjezd až pro sedm set účastníků a společenské akce až pro tisíc lidí. Těžíme z výhody, že naše ubytovací kapacita umožňuje pokrýt požadavky organizátorů na MICE akce velkého rozsahu. Kongresová hala, konferenční sál i salonky jsou samozřejmě zmodernizované, takže odpovídají současnému vysokému standardu včetně špičkové IT a kongresové techniky.

Titulní stranu předchozího sedmého vydání letošního Všudybylu zdobí fotografie nočního Brna ozářeného ohňostrojem. S cateringem OREA Hotelu Voroněž jsem se ale setkal nejen na mezinárodní ohňostrojné soutěžní přehlídce Ignis Brunensis a festivalu Brno – město uprostřed Evropy, ale i při dalších akcích pro veřejnost.
Brno je krásné město, kde se neustále něco děje. Nakolik jsme světovým městem, se rok co rok přesvědčují i statisíce návštěvníků Velké ceny ČR – mistrovství světa motocyklů, účastníci veletrhů včetně nejvyšších představitelů řady zemí. O vysoké kvalitě služeb OREA Hotelu Voroněž svědčí i to, že jsme obsluhovali například britského korunního prince Charlese a jeho manželku lady Dianu, nocoval u nás belgický princ, prezidenti čtyř zemí při setkání prezidentů v Brně, skupina Smokie a řada dalších světových i tuzemských celebrit. Jsme hrdi na to, že OREA Hotel Voroněž má tu čest podílet se na zabezpečování řady akcí pro veřejnost včetně brněnských ohňostrojů a významných výročí na hradě Špilberku.


Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt