Menu

Interbus Praha, spol. s r.o.,
člen ASTA (American Society of Travel Agents) a ETOA (European Tour Operators Association) šestnáctým rokem upevňuje postavení jedné z nejprestižnějších dopravních společností poskytujících mezinárodní osobní přepravu v komfortních autokarech, minibusech a osobních vozech. Své služby poskytuje v zemích Evropské unie i mimo ni. Pravidelné technické prohlídky a protokol TEMPO 100 mu umožňují přepravovat cestující maximální povolenou rychlostí. Jeho vozový park, přepravované osoby, zavazadla a provoz firmy jsou pojištěny proti škodám na majetku i na zdraví. Všechny vozy operující v barvách Interbusu Praha jsou 24 hodin denně ve spojení s nonstop dispečinkem. Interbus Praha zajišťuje řízení a koordinaci dopravy u kongresových, incentivních, kulturních nebo sportovních akcí. Ve všech vozech lze poskytovat občerstvení.

Cestovní agentura
V případě požadavku partnerů je Interbus Praha schopen zajistit vedle dopravy i kompletní aranžmá služeb cestovního ruchu. Pro individuální klientelu realizuje na území Čech, Moravy a Slezska okružní jízdy (mohou být i vícedenní). Pro skupinovou klientelu denní i noční okruhy po Praze (včetně Hradu a historického centra) a jejím okolí, plavby po Vltavě, folklorní večery s občerstvením v duchu tradiční české kuchyně, výlety na Konopiště, Karlštejn, Hlubokou nad Vltavou, do Kutné Hory, Telče, Karlových Varů, Mariánských Lázní, Českého Krumlova, Českých Budějovic aj. Dokáže zařídit ubytování ve dvou- až pětihvězdičkových hotelích a penzionech, a to jak pro individuální, tak i skupinovou a studentskou turistiku. Pro byznys hosty pak ubytování rezidenčního typu. Zajišťuje kvalitní průvodcovské a asistenční služby i s tematickým zaměřením v ruštině, čínštině, angličtině, němčině, italštině, francouzštině, španělštině a dalších jazycích a servis na klíč, jako např.: pobytové a programové balíčky služeb na přání, asistenční služby, sportovní akce včetně golfu, cesty za vzděláním apod.

3 + 1 Interbusu Praha

17. 04. 2009

Rok 2009 je dobou opravdu zvláštní. Se spolumajitelem a ředitelem společnosti Interbus Praha panem Josefem Zvoníčkem se potkáváme 31. března 2009.
Pane Zvoníčku, 1. dubna jedete podpořit německou ekonomiku a převzít nové luxusní autobusy. To už Němci vyplácejí šrotovné i nám Čechům?

To nelze vyloučit, protože ve Spolkové republice Německo určitě žije spousta Čechů s německým občanstvím. Pokud ale narážíte na naši firmu, tak Interbus Praha už po léta aplikuje něco daleko lepšího, než je šrotovné, a to operativní leasing. Autobusy bereme na operativní leasing u společnosti SG Equipment Finance na tři roky se zárukou zpětného odkupu. Takhle to děláme sedmým rokem. Výhodou je, že hezky vypadají a technicky jsou na výborné úrovni. A i díky tomu nemáme nouzi o zakázky. Nejedná se pouze o autobusy, ale i o mikrobusy, minibusy a osobní vozy. O nějak zvlášť velkou pomoc německé ekonomice se určitě nebude jednat, ale jsou to tři krásné nové Setry. Už se na ně moc těšíme. Zítra ráno vyrážíme.

Interbus Praha drží nejen německou ekonomiku, ale i japonskou…
Zřejmě narážíte na to, že jsme si před čtrnácti dny udělali radost a pořídili malý třicetimístný autobus Isuzu od firmy Turancar.

Další téma si dovolím otevřít citací anekdotické prognózy z dob tzv. budování rozvinuté socialistické společnosti: „Letošní rok bude průměrný. Sice horší než loňský, avšak lepší než příští.“ Jaký však byl pro Interbus Praha rok 2008, když už si na začátku následujícího stačil pořídit čtyři nové autobusy?
Krátký. Utekl strašně rychle. V letošním předsednickém roce Česka Evropské unii, coby partneři firmy Guarant International, dopravně zajišťujeme řadu akcí. Posledních šest let pro Guarant v rámci jím organizovaných kongresů zajišťujeme i některé další služby. Velmi nás těší, že obdobnou smlouvu s námi uzavřel i další na českém trhu dominující MICE organizátor, Agentura Carolina Praha. I pro ni, kromě dopravy, zajišťujeme doprovodné služby kongresů a konferencí. Máme malé oddělení, které se specializuje právě na outsourcing doprovodných služeb pro české incomingové a MICE agentury. Jezdíme i pro firmy, které potřebují vozit zaměstnance a zákazníky ať už po Česku nebo do zahraničí. Pro hudební tělesa, sportovní týmy atd. Umíme pro ně zajišťovat firemní akce, večírky, party, timebuildingové akce. Společně s dopravou, komplet všechno. Chystáme nové webové stránky, které budou umožňovat on-line objednávání našich služeb a jejich potvrzení. Bude to zcela nový moderní dispečerský systém spojený s informačním systémem. Prostřednictvím elektronického formuláře na našich stránkách si tak zákazník bude moci vybrat, kam chce jet, my mu nabídneme volné autobusy a zkalkulujeme cenu. Zákazník si autobus bude moci vybrat podle obrázků i podle jeho vybavení, a po jeho potvrzení už pro něj bude zarezervován. Do objednávek bude možné vstupovat i dodatečně, upřesňovat je apod.

Jak vítají autobusy Interbusu Praha konšelé našich unijních evropských turistických metropolí?
To je obehraná písnička. „Čím dál tím lépe a radostněji…“ Vjezdy do center evropských měst se neustále zhoršují zejména proto, že musíme platit víc a víc za povolení k vjezdům. V Německu toto limitují plaketami, a tak tam nemáme problém, protože provozujeme pouze nové autokary, které mají zelené. Jedná se ale o vjezdy do měst, jako jsou Benátky, Řím, Florencie apod., kde jsou částky za vjezdová povolení až neskutečně vysoké, a ne každý zákazník je ochoten je hradit. Oproti tomu je v tomto směru poměrně příznivá situace u nás v Česku. Magistráty a radnice nám (resp. našim pasažérům – nezřídka zahraničním návštěvníkům – hostům ubytovaných v těchto městech) vycházejí vstříc a získáváme pro ně povolení tam, kde je potřeba, a nezneužíváme toho.

Pane Zvoníčku, ve vaší kanceláři zaujímá čestné místo vedle spousty autíček bag s golfovými holemi.
Přiznávám, že golf hrajeme opravdu rádi. Interbus Praha spolupořádá vlastní golfové túry, na které zveme naše zákazníky, a jsme rádi, pokud naši zákazníci na své golfové turnaje zvou nás.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo