Menu

Dopravní agentura P&P transport and travel agency, s.r.o.
zajišťuje poznávací a rekreační výlety, city tours, letištní transfery, okružní jízdy Evropou, a to od jednotlivců až po velké skupiny. Společnost, založená již v devadesátých letech, disponuje vlastním vozovým parkem, který se dokáže přizpůsobit klientům tak, aby jim vyšel vstříc i v náročnějších požadavcích. Tento početný vozový park tvoří autobusy značek Mercedes Benz, MAN a SETRA, dále pak minibusy Mercedes Benz a osobní vozy Mercedes Benz a Škoda. Dominantou se stal nový zlatohnědý dvoupatrový autobus SETRA, pro VIP klientelu je k dispozici osobní vůz S-Class. I přesto, že je většina z těchto vozidel moderní a mladší tří let, pro zkvalitnění služeb dochází k jejich neustálé obnově.
Autobusy se nejčastěji pohybují v oblíbených destinacích, jakými jsou Vídeň, Paříž, Řím, Benátky, Budapešť, Krakov, Mnichov, Drážďany a Berlín. Na přání zákazníka je agentura samozřejmě schopna zajistit přepravu i do jiných částí Evropy. Transfery z letiště do hotelů a zpět zajišťuje nejenom po Praze, ale i do dalších měst včetně zahraničí. Celodenní výlety v rámci České republiky jsou zaměřeny na zajímavé turistické cíle. Jsou jimi známá místa jako Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Kutná Hora, Konopiště, Karlštejn a další. Již několik let také vozí klienty na zimní pobyty do Francie, Rakouska, Itálie a Andorry. Kromě stálých klientů v podobě velkých zahraničních cestovních kanceláří zabezpečuje agentura P&P dopravu i pro soukromou firemní klientelu a státní sektor jako jsou ambasády, úřady, školy a školky. Pevnou základnu tvoří stálí řidiči a fungující dispečink.
V případě zájmu o nezávislou cenovou kalkulaci dopravy je k dispozici e-mail info@transport.cz a nonstop telefonní linka +420603474510.

25. let dopravní agentury P&P

29. 11. 2015

S jednatelem dopravní agentury P&P transport and travel agency, s.r.o., Petrem Šimůnkem se známe přes dvacet let. Pan Šimůnek začal v dopravě podnikat hned po „sametové revoluci“, takže jeho firma letos slaví 25. výročí.
Jako fyzická osoba jsem začal podnikat v roce 1990. Poté, 1. ledna 2007, jsem firmu převedl na společnost s ručením omezeným. Začínali jsme s mikrobusy, později jsem přikoupil větší vozy s kapacitou 19 míst, 49 míst a 59 míst. Nakonec jsem koupil i 83místné autobusy. Do roku 2010 u nás dominovaly značky Mercedes a SETRA, dnes jsou to jednoznačně autobusy značky MAN. Naši přízeň si tato značka zasloužila především svými lidmi, kteří poskytují skvělý servis. Dávají tím najevo, že jsme pro ně váženým zákazníkem.

Důvěru vašich klientů a obchodních partnerů výrazně umocňuje personální obsazení dopravní agentury P&P.
Ano, vazby mezi klienty a našimi pracovníky jsou dlouholeté, i proto je základem této firmy stabilní personál. Víte, nešlo by to bez spolehlivého dispečinku, zkušeného obchodního oddělení a dalších funkčních složek, jako je účetní a technické oddělení. Dle mého názoru tvoří vhodné zázemí a příjemné prostředí dobrý základ pro efektivní práci. Omezení nudných, stereotypních návyků dává prostor změnám, které jdou s dobou. Snažím se také nechávat všem kreativní a volný prostor pro seberealizaci. Může se to celé zdát jako slovně uhlazené společenské fráze, ale rád zkrátka vidím, když vše funguje a lidé jsou ve firmě spokojení. To je pro mne velmi pozitivní a je to především ocenění mé práce.
Dalším pilířem firmy je kolektiv řidičů. Máme takové, kteří pro nás jezdí i přes patnáct let. Nejde jen o to, aby svůj vůz přistavili včas a byli vstřícní k cestujícím. Funguje tam zvláštní magie charismatu, vlastní osobnosti, logického myšlení, jazykové vybavenosti a samozřejmě i orientace v terénu. Mým cílem je, aby řidič fungoval samostatně a dokázal se správně rozhodovat při řešení případných složitějších situací. Prioritou samozřejmě zůstává spokojený klient. Jedině ten setrvá a podpoří naše podnikání.

Servis v cestovním ruchu, který poskytujete, je poměrně rozsáhlý. Dá se specifikovat, na co se momentálně zaměřujete?
Popravdě od prvopočátku jsme dbali na to, abychom byli flexibilní. Dodnes se snažíme vycházet vstříc klientům, kteří si u nás chtějí objednat přepravu i jen několik hodin dopředu. Poslední roky výrazně stoupla poptávka české klientely po zabezpečení celosezonních poznávacích zájezdů například do Španělska, Anglie, Itálie a dalších zemí.
Dlouhodobě sledujeme trendy cestovního ruchu a dobře víme, že se nestačí pouze přizpůsobit. Navýšil se také počet akcí pro klienty z asijských zemí, jako jsou Čína a Indie, rusky mluvící klientela jezdí během posledních dvou let méně, ale jako výraznou změnu to nepociťuji. Je nutné neustále přinášet nové věci, reagovat na trh a budovat spolupráci s partnerskými dopravci, hotely, cestovními agenturami i jednotlivými klienty. Své služby jezdíme prezentovat na domácí i na zahraniční veletrhy. Naposledy jsme byli letos ve Frankfurtu, kde jsme díky perfektnímu zázemí vytvořenému agenturou CzechTourism získali spoustu nových kontaktů.

Vaše firma slaví 25. výročí, uděláte si nějakou radost?
V návaznosti na úspěšnou sezonu jsem se již poněkolikáté rozhodl rozšířit vozový park, a nabídnout tak stávajícím i potenciálním zákazníkům další komfortní a moderní přepravu. Je to investice do budoucna, kterou beru jako výzvu. Poslední patrový autobus, který jsme přednedávnem pořídili, je taková naše odměna. Je to výroční autobus, na nějž jsme velmi pyšní! Realizace snových plánů může být někdy náročnější, ale daří se a věřím, že to celé zvládneme i nadále. Ostatně to bych si přál ze všeho nejvíce.Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

AKTUÁLNÍ ČÍSLO
VŠUDYBYL 02/2020
02/2020 číst aktuální číslo
Czt