Menu

007 - Rio de Janeiro, Buenos Aires a Dakar s Air Europou

27. 01. 2007

Těžiště byznysu dnešních cestovních kanceláří je nemyslitelé bez letecké dopravy. Letošní „zima“ přeje cestám na jižní polokouli zemského glóbu. I to byl důvod, proč jsem o rozhovor poprosil GSM španělské letecké společnosti Air Europa pro Česko a Slovensko paní Andreu Stránskou. Andreo, s čím Air Europa vstupuje do roku 007?
007? „007“ ve mně evokuje asociace na divácky vděčné filmy, a to nejen s agentem 007 Jamesem Bondem, ale i s Jean Paul Belmondem, jako byly „Muž z Acapulca“ nebo „Muž z Ria“. Rok 007 jsme totiž zahájili novými destinacemi. Mezi letenkáři a řadou pasažérů je známo, že Air Europa spojuje Prahu s Madridem. Leč… Leč od letoška přes Madrid i s dalšími novými destinacemi Air Europy. Ke stávající jihoamerické – Salvador de Bahia, kam Air Europa létá již dlouhá léta, přidáváme pravidelnou linku do Rio de Janeira a Buenos Aires. Tím ale expanze Air Europy na jižní polokouli nekončí. Další od letošního roku námi nalétávanou destinací jižně od rovníku je africký Dakar. Všechno to jsou velmi žádané frekvence. Je pravdou, že letošní, na severní polokouli pohříchu pouze astronomická zima dálkovým destinacím přeje. Zaznamenali jsme zvýšenou poptávku do Havany, Cancunu, Santo Dominga, Caracasu aj. Nejen do naší nové destinace v Brazílii Rio de Janeira, která je od počátku vysoce poptávaná. Spoje létají vytížené tak, že Air Europa zvažuje přidat z Madridu ještě jednu frekvenci do Ria. Cestující mohou letět do Ria a vracet se ze Salvador de Bahia nebo naopak. Tyto kombinace lákají spousty pasažérů atraktivitou cílových či tranzitních zemí i vysoce konkurenční cenou.

Paní Andreo, nejen že na českém a slovenském trhu zastupujete leteckou společnost Air Europa, i další z vašich společností, Air Consulting, je úspěšnou letenkovou agenturou.
Letenky zajišťujeme do celého světa. U mnoha destinací jsme zvýhodněni, protože s řadou leteckých společností díky Air Europě a službám, které řadě aerolinek po celé Evropě poskytuje, máme vyjednány exkluzivní obchodní podmínky. To klientům naším prostřednictvím umožňuje získávat výhodné přepravní tarify. Velmi rádi proto agentury Air Consulting využívají nejen v rámci leisure travel, ale i služebních cest.

O letecké společnosti Air Europa jsem ve Všudybylu poprvé psal v souvislosti se 14. prosincem 2004, kdy v Ruzyni přistál váš Boeing 737–800, zahajující pravidelné lety mezi Madridem a Prahou. Air Europa byla založena v roce 1986. Loni měla kulaté výročí a letos sympatických jedenadvacet let.
Air Europa oslavila jubileum i tím, že IATA i non-IATA agenturám poskytuje speciální tarify a další motivační výhody.

Co si dělají papaláši, obyčejní lidé těžko ovlivní. To je zřejmé i v nám nejbližší zemi. Nejen na Kubě, která je zřejmě největším „trhákem“ této zimní letové sezony.
To bezesporu. Čeští klienti o ni projevují nebývalý zájem. Tato perla Karibiku si jej zaslouží. Navíc cizinecký cestovní ruch je v podstatě pro obyčejné lidi jediným možným zdrojem trochu si přilepšit.

Díky aktivitám další z vašich společností „Maeximum Travel Agency“ se o turistických atraktivitách České republiky dozvídají v zemích, pro jejichž obyvatele je „Pražské Jezulátko“ (na rozdíl od většiny našich českých spoluobčanů) pojmem.
Maeximum Travel Agency pro jihoamerický a středoamerický trh připravila nabídku České republiky. Jako jeden z prvních si ji od nás vyžádal čelný mexický touroperátor. Na těchto trzích Česko prezentujeme nejen turisticky nejnavštěvova­nějšími místy, ale i z hlediska velmi poptávaných outdoorových aktivit. Proto na svém „latinskoamerickém“ webu nabízíme české hory (treking, kurzy lyžování a snowboardingu, horolezecký výcvik atd.), ačkoliv to Jihoameričané mají do bezesporu atraktivních Kordiller podstatně blíž. Protože však je střední Evropa u nich in, jsou mezi nimi pobyty v Česku nesmírně populární.

www.air-europa.com
www.aircon.cz
www.maeximum.com

Archiv vydání

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Česká chuťovka