Menu

Smartwings a Eurowings zahájily code-share spolupráci

21. 03. 2022

smartwings_max_8_vw03_lr_1216-1

Česká letecká společnost Smartwings a německá letecká společnost Eurowings ze skupiny Lufthansa zahájily první fázi spolupráce v oblasti codesharingu (sdílení kódů). Smartwings nově od dnešního dne 21. března 2022 umisťuje svůj kód na linky Eurowings provozované z Prahy a zpět do 16 destinací: Kolína nad Rýnem, Hamburgu, Düsseldorfu, Bristolu, Birminghamu, Kodaně, Barcelony, Atén, Larnaky, Heraklionu, Málagy, Alicante, Stockholmu, Fara, Říma a na Mallorku. Díky této spolupráci mohou zákazníci Smartwings těžit z dalších nových přímých spojení do širokého portfolia destinací po celé Evropě.

 O uzavření dohody o codesharingu informovaly obě společnosti začátkem listopadu 2021. Smartwings nabízí vybraná přímá spojení Eurowings z Prahy pod svými čísly letů. Letenky je možné zakoupit na webových stránkách smartwings.com i prostřednictvím dalších prodejních kanálů. Jako další plánovaný krok v rámci partnerství začne naopak Eurowings svými kódy označovat i lety provozované společností Smartwings.

„S radostí oznamujeme zahájení partnerské spolupráce se společností Smartwings, která posílí naši pozici na pražské základně. Umožní nám nabízet našim zákazníkům snazší cestování do většího počtu destinací. Zahájení spolupráce je výborně načasováno. Po dvou letech, kdy jsme byli zavřeni doma, je touha cestovat silnější než kdy dříve. V současné době zaznamenáváme strmý nárůst rezervací nejen v České republice, ale na všech našich linkách,“ říká Jens Bischof, generální ředitel společnosti Eurowings.

„Těší nás, že díky spolupráci s Eurowings můžeme pro naše zákazníky rozšířit nabídku letů o lety operované společností Eurowings a umožnit jím pohodlné spojení do ještě širšího  portfolia destinací,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

Letní letový řád Smartwings nabízí z Prahy pravidelné linky do 51 destinací. K úplným novinkám patří linka na Santorini. Pravidelné linky a charterové lety bude Smartwings během letního letového řádu provozovat také z regionálních letišť v Brně, Ostravě, Pardubic a Karlových Varů. Skupina Smartwings Group provozuje lety nejen z Česka, ale také ze svých zahraničních základen v šesti zemích. 

Smartwings
je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety kategorie business jet. Kromě pravidelných linek a charterových letů dlouhodobě zajišťuje také velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace. Smartwings je opakovaně držitelem certifikátu IOSA (IATA Operational Safety Audit). Flotila Smartwings Group čítá 43 letadel. Smartwings Group, jejímiž členy jsou letecké společnosti Smartwings, a.s., Smartwings Poland, Sp. z.o.o., Smartwings Slovakia, s.r.o., Smartwings Hungary, Kft, provozuje lety z České republiky, Polska, Francie, Izraele, Maďarska, Slovenska a Kanárských ostrovů.

Eurowings
jsou nízkonákladové aerolinie přední světové letecké skupiny Lufthansa Group. Jsou nejvýznamnějším přepravcem na letištích v Düsseldorfu, Hamburku, Stuttgartu a Kolíně nad Rýnem/Bonnu. V současné době provozují flotilu více než 100 letadel. Nabízí cenově dostupné přímé lety a přístup zaměřený na hodnotu a služby pro zákazníka. Letní letový řád obsahuje spojení do více než 140 evropských destinací. Společnost Eurowings – největší německé aerolinie využívané k cestování na dovolenou – disponuje rozsáhlou sítí linek vypravovaných z 11 mezinárodních letišť včetně nejoblíbenějšího evropského dovolenkového ostrova Palma de Mallorca. V současné době společnost zaměstnává vice než 3 500 zaměstnanců po celé Evropě.
Připravila Vlaďka Dufková.

www.smartwings.com
www.eurowings.com/czArchiv
Česká chuťovka