Menu

Rodiny s dětmi provedou Českou Kanadou Čenda s Katkou

15. 07. 2020

Česká Kanada, jedna z turisticky nejatraktivnějších oblastí jižních Čech v těsném sousedství Vysočiny, je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Na své si zde přijdou všechny věkové generace, více či méně aktivní sportovci i úplní lenoši. A samozřejmě děti. A právě jim a jejich rodičům je určeno překvapení z dílny zdejší destinační společnosti. Na malé návštěvníky České Kanady budou již brzy čekat noví dětští průvodci, Čenda a Katka.

„Přírodní park Česká Kanada, to je území mezi Kunžakem, Dačicemi, Slavonicemi, Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem. Svůj název získala tato krajina díky nápadné podobnosti s oblastmi na severu Ameriky. Na první pohled drsná příroda se spoustou skalních útvarů a rybníků, připomínajících severská jezera uprostřed rozlehlých lesů. Turistická oblast Česká Kanada se rozprostírá od hranic s krajem Vysočina až po Pluhův Žďár nedaleko Jindřichova Hradce a do turistické oblasti spadá i zámek Červená Lhota. Česká Kanada je tedy jednou z oblastí, díky nimž jsou jižní Čechy tolik oblíbenou destinací pro domácí i zahraniční turisty, včetně celých rodin s dětmi,“ uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a poznamenala, že podpora rodinné dovolené napříč regionem je jednou z priorit podpory a propagace turismu v jižních Čechách.

Podle ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromíra Poláška je prorodinně orientována také nabídka dotovaného ubytování či slev vstupného na různé atraktivity v Jihočeském kraji. „Aktivita destinačního managementu turistické oblasti České Kanady tak plně zapadá do komplexu opatření, jimiž se snažíme zmírnit dopady koronavirové krize na domácí cestovní ruch,“ konstatoval Polášek.

Putování s dětmi po České Kanadě“ v doprovodu Čendy a Katky je nový rodinný průvodce a hra „v jednom balení“. Jeho příprava jde do finále. Na vybraných atraktivitách děti získají razítka a za různý počet razítek různé odměny v informačních centrech oblasti. „Součástí tras je například Zoopark Na Hrádečku, Obludiště, největší keřový labyrint ve střední Evropě v Dolní Pěně u Jindřichova Hradce, Houbový park a ráj skřítků v Roseči, rozhledna U Jakuba, Kukuřičné bludiště v Roseči, úzkokolejka, cesta pohádkovým lesem u Slavonic, koupaliště v Jindřichově Hradci a Dačicích nebo jindřichohradecký výstavní dům Stará radnice,“ přiblížila obsah průvodce produktová manažerka turistické oblasti Česká Kanada Kateřina Trávníčková.

V České Kanadě je možné navštívit města s bohatou historií, nahlédnout za brány hradu Landštejn nebo zámku Červená Lhota či vystoupat na některou z městských věží. Česká Kanada, to je také nádherná příroda, která přímo vybízí k objevování. Fascinující krajinné scenérie si lze vychutnat z vlaku jezdícího na úzkokolejce, pěšky nebo z cyklistického sedla. Celá oblast je protkána hustou sítí turistických stezek a cyklotras.

V České Kanadě je také zhruba třicítka originálních muzeí a galerií s různým tematickým zaměřením. Mezi světově významné expozice se řadí Krýzovy jesličky v Muzeu Jindřichohradecka a expozice Městského muzea v Dačicích věnovaná první kostce cukru na světě. V Nové Bystřici má své sídlo největší muzeum amerických automobilových veteránů v Čechách. 
Připravila Jana Píchová. 

www.jiznicechy.cz/ceskakanada,  
www.ckanada.cz
www.facebook.com/ckanada.cz .
www.jiznicechy.cz
www.jccr.cz
       

 

 
 


Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba