Menu

Láska prochází ramenem

27. 12. 2018

Jídlo z ulice neboli street food nemusí být jen párek v rohlíku či smažený sýr v žemli na přepáleném tuku. Moderní gastronomie z ulice může být i kulinářským uměním, dobře vypadat i chutnat. Splňuje dokonce i zásady vyvážené a zdravé stravy. Právě tyto zajímavosti si jako maturitní projekt připravili studenti čtvrtého ročníku oboru Hotelnictví a turismus Vladimír Doležal, Martin Špalek a Jakub Schubert. Projekt nazvali Moderní gastronomie – street food.
Zahájili ho prezentací o historii a současnosti rychlého občerstvení u nás i ve světě, důraz však kladli především na asijská jídla. Cílovou skupinou posluchačů byli jejich spolužáci z druhého i třetího ročníku oboru Cestovní ruch. Krásným zpestřením a gurmánským zážitkem byla návštěva bývalého studenta školy Tonnyho a jeho maminky. Pocházejí z Vietnamu a podnikají v gastronomii. Připravovali přímo na místě závitky a povídali o vietnamské kuchyni a zvyklostech. Ochutnávka byla samozřejmostí. Praktickou částí projektu byl stánek rychlého občerstvení v prostorách školy. Maturanti uvařili vydatnou nudlovou japonskou polévku ramen. Nudle jsou zality silným vývarem s masovou chutí a doplněny vepřovým masem, vejcem na tvrdo a často řadou dalších přísad. Vyráběli si dokonce i nudle, samozřejmě dle tradiční receptury. Podávali také závitky a jako nápoj zvolili kořeněný indický čaj masala.
Projekt se mladým mužům povedl. Příjemná atmosféra, plno chutí a vůní. Tradiční české přísloví „Láska prochází žaludkem“, bych si po tomto gastronomickém zážitku dovolila poupravit. Láska prochází ramenem.

Připravila Kateřina Kotoučová.


www.sousoszn.cz

  Archiv