Menu

Záhřeb obhájil titul nejlepší vánoční destinace

14. 12. 2017

Záhřeb byl podle výběru hlasujících portálu European Best Destinations potřetí vyhlášen nejlepší destinací pro vánoční svátky v Evropě. Chorvatská metropole tím obhájila v konkurenci dvaceti měst titul, který ponese i pro rok 2018 rok, a zároveň se stala jediným městem, jež titul nejlepší vánoční destinace nese tři roky za sebou. 
Výběru nejlepší vánoční destinace roku 2018 na portálu European Best Destinations se zúčastnilo 200.596 lidí ze 131 zemí a svůj hlas dalo Záhřebu mezi kandidátskými městy 38.830 hlasujících. Město Colmar, které skončilo na druhém místě, získalo celkem 24.625 hlasů, zatímco Vídeň na místě třetím nasbírala 16.354 hlasů. Tento lichotivý titul Záhřebu jako nejlepší evropské vánoční destinace potvrzují vedle různorodého programu i vysoké míry nárůstu v příjezdech a přenocováních hostů. Tak bylo za prvních 9 dnů Adventu zaznamenáno 37.685 příjezdů hostů, což je ve srovnání se stejným obdobím loňského Adventu o 28 procent více, a uskutečněno bylo 68.480 přenocování, což rovněž představuje nárůst o 23 procent. Z toho domácí hosté uskutečnili 20.158 přenocování (nárůst o 22 procent), zatímco zahraničních přenocování bylo zaregistrováno 48.322 (nárůst o 24 procent).
European Best Destinations (EBD) je evropské sdružení se sídlem v Bruselu, které vzniklo za cílem propagace kultury a cestovního ruchu v Evropě a které ve spolupráci s turistickými informačními centry a sdružením EDEN propaguje na evropské i celosvětové úrovni větší pochopení bohatosti, rozmanitosti a kvality evropských letovisek. Portál má více než 4,2 milionu návštěvníků a tisíce sledujících na různých sociálních sítích.
Připravila Jelena Bilić.

https://croatia.hr/cs-CZ

 Archiv
Česká chuťovka
ahr - volba