Menu

Ras Al Khaimah pozvedne cestovní ruch díky elektrické letecké mobilitě v celém emirátu

09. 05. 2024

skyports_infrastructure

Podepsáním memoranda o spolupráci se společností Skyports Infrastructure (Skyports), která stojí v čele vývoje vertiportní infrastruktury pro elektrické letecké taxislužby, učinily úřady Ras Al Khaimah Transport Authority (RAKTA) a Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA) významný krok k transformaci cestovního ruchu a dopravy v emirátu. Toto klíčové memorandum je začátkem fascinujícího partnerství. Stane se průkopníkem udržitelného cestovního ruchu prostřednictvím elektrické letecké mobility a umožní společnosti Skyports vytvořit síť vertiportů, které propojí klíčové atrakce v celém Ras Al Khaimah. Tímto rovněž podpoří emirát coby destinaci budoucnosti a bude tak v souladu se strategickým plánem RAKTA 2030. Na základě této dohody budou společnosti RAKTA, RAKTDA a Skyports společně navrhovat, vyvíjet a provozovat první ekosystém elektrického vertikálního vzletu a přistání (eVTOL) v Ras Al Khaimah, přičemž komerční provoz by měl být zahájen do roku 2027. Tento inovativní projekt umožní bezproblémovou integraci infrastruktury vertiportu Skyports se stávající dopravní sítí společnosti RAKTA a zajistí rychlou a pohodlnou dopravu s nulovými emisemi do nejoblíbenějších oblastí a atrakcí v Ras Al Khaimah, včetně ostrova Al Marjan, Al Hamra a Jebel Jais, nejvyššího vrcholu Spojených arabských emirátů. Turisté a obyvatelé navštěvující tato ikonická místa díky této službě výrazně ušetří čas. Například cesta z ostrova Al Marjan na ostrov Jebel Jais trvá autem přibližně 70 minut. Spuštění služeb leteckého taxi zkrátí dobu cesty na méně než 20 minut.

Síť vertiportů změní dopravu v Ras Al Khaimah a podpoří tak cíl uvítat do roku 2030 3,5 milionu návštěvníků ročně. Poskytnutím možností dopravy s nulovými uhlíkovými emisemi emirát posiluje i svůj závazek k ochraně životního prostředí a udržitelnému rozvoji. Tyto ambice jsou v souladu s koncepčním přístupem Skyports, který upřednostňuje integraci se stávajícími sítěmi veřejné dopravy s cílem podpořit udržitelnější dopravu. Kromě toho tato iniciativa přímo reaguje na naléhavou potřebu inovativních řešení pro snížení emisí v pozemní dopravě, což je odvětví, které se podílí 40 % na emisích skleníkových plynů v cestovním ruchu, jak zdůraznila Světová rada pro cestování a cestovní ruch (WTTC). Kromě toho otevře do budoucna možnosti integrace se sítěmi letecké taxislužby ve Spojených arabských emirátech.

J.E. ing. Esmaeel Hasan Al Blooshi, generální ředitel společnosti RAKTA, dodal: „Toto partnerství představuje klíčový moment v našem úsilí o revoluci v dopravě v Ras Al Khaimah. Zavedením elektrické letecké mobility nejenže spojujeme turisty s našimi atrakcemi, ale razíme pro náš emirát udržitelnou cestu vpřed. Tento inovativní projekt je v dokonalém souladu s naším závazkem zlepšit dostupnost a zároveň minimalizovat dopad na životní prostředí v návaznosti na náš strategický plán do roku 2030. Společně utváříme lepší a zelenější budoucnost pro Ras Al Khaimah."

J. E. Raki Phillips, generální ředitel úřadu Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, vyjádřil své nadšení z partnerství: „Podpora, které se nám dostalo od vlády SAE a úřadů Ras Al Khaimah, byla fenomenální a umožnila nám inovovat v nebývalém rozsahu a tempu. V příštích dvou letech chceme vybudovat infrastrukturu a zázemí pro elektricky poháněný dopravní systém, který nově definuje způsob, jakým turisté poznávají Ras Al Khaimah. Tato spolupráce je také v dokonalém souladu s naším závazkem k udržitelnému cestovnímu ruchu. Zavedením elektrické letecké dopravy nejen zlepšíme dostupnost atraktivit Ras Al Khaimah, ale také výrazně snížíme naši uhlíkovou stopu. Tato iniciativa nás posouvá blíže k našemu cíli, kterým je do roku 2025 vytvořit z Ras Al Khaimah regionálního lídra v oblasti udržitelného cestovního ruchu."

Duncan Walker, generální ředitel a zakladatel společnosti Skyports, uvedl: „Jsme rádi, že můžeme spojit své síly s předními organizacemi v oblasti dopravy a cestovního ruchu v emirátu Ras Al Khaimah a spustit zde služby elektrického leteckého taxi. Tato spolupráce dále podtrhuje náš závazek poskytovat nezbytnou infrastrukturu pro leteckou dopravu s nulovými emisemi v celých Spojených arabských emirátech. Těšíme se, že budeme moci přispět svými odbornými znalostmi k realizaci ambiciózních cílů Ras Al Khaimah v oblasti dopravy a cestovního ruchu."

Oznámení dále posiluje pozici Spojených arabských emirátů jako předního trhu pro rozvíjející se odvětví pokročilé letecké mobility. I v jiných oblastech vede společnost Skyports výzkum, vývoj a výstavbu vertiportů a spolupracuje s předními světovými společnostmi v oblasti eVTOL, aby zajistila kritickou infrastrukturu pro zahájení komerčních letů pro přepravu osob a nákladu. V dubnu letošního roku získala společnost Skyports 110 milionů USD a na podporu svého komerčního startu získala nového investora ACS Group.
Připravili Luděk Hladiš a Kateřina Lamačová. 

https://corporate.visitrasalkhaimah.com
https://visitrasalkhaimah.com/
www.facebook.com/VisitRasAlKhaimah/
www.instagram.com/visitrasalkhaimah/
www.youtube.com/user/VisitRasAlKhaimah 
www.linkedin.com/company/ras-al-khaimah-tourism/Související články


Hotelnictví Ze světa

Čeští podnikatelé a architekti postaví v gruzínské Kobuleti multifunkční zelené město

Na hranici jedinečného biotopu mokřadů na březích Černého moře vyroste jedinečný komplex multifunkčních staveb společnosti Green...

23. 07. 2019

číst dál


Mice Ze světa

Cestovatelský festival KOLEM SVETA

Festival Kolem Světa je nově součástí veletrhů For Caravan, For Boat a For Travel 10.-11. března 2018 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech

14. 02. 2018

číst dál


Archiv
Česká chuťovka