Menu

Veselý Kopec ožije oblíbenou Hrnčířskou sobotou

05. 05. 2022

h_2

V sobotu 14. května ožije po dvouleté covidové přestávce areál Veselého Kopce oblíbenou Hrnčířskou sobotou. Návštěvníci se tak mohou těšit na setkání s hrnčíři a keramiky z celé republiky.

„Návštěvníci budou mít možnost během celého dne dozvědět se podrobnosti o hrnčířství a výrobě keramiky. Na pět desítek pozvaných hrnčířů a keramiků bude své výrobky nejen prodávat, ale dle možností i předvádět část výroby. Uvidí tak točení výrobků na hrnčířském kruhu, modelování, zdobení a malování. Zájemci a odvážlivci si budou moci řadu věcí sami i vyzkoušet. Pro malé návštěvníky budou připraveny i výtvarné dílničky. Mezi výrobky budou zastoupeny různé druhy keramiky – například bělnina,
hrnčina či kamenina. Zároveň budou ke zhlédnutí i různé způsoby práce s hrnčířskou hlínou – keramika točená na kruhu, tvarovaná pomocí forem nebo modelováním. Chybět nebude ani doprovodný kulturní program – k dobré náladě svým vystoupením přispěje folklorní soubor Lipka z Pardubic. Zaměstnanci Muzea v přírodě Vysočina, které slaví v letošním roce 50 let od svého založení, zároveň chystají i jedno překvapení – ve stodole usedlosti u Pilných se budou promítat dokumenty z archivu muzea natočené v uplynulých čtyřiceti letech,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina.

Areál muzea je otevřen denní, od 9.00 do 17.00.
Připravila Petra Valíčková.

www.nmvp.cz/vysocinaArchiv