Menu

V celostátním finále soutěže Navrhni projekt osm týmů

29. 03. 2019

skuup
Sedmý ročník populární středoškolské soutěže Navrhni projekt se blíží do finále. V průběhu března probíhala po celé České republice regionální kola, ze kterých do celostátního finále postoupilo osm týmů z celkového počtu 67 přihlášených. Celá soutěž vyvrcholí v dubnu v prostorách Ministerstva pro místní rozvoj v Praze.

„Díky účasti v soutěži Navrhni projekt získají žáci znalost fungování evropských fondů, naučí se připravovat projektovou žádost a v neposlední řadě si také osvojí principy týmové spolupráce. Žáci při přípravě projektové žádosti musí rovněž projevit hlubokou znalost svého okolí a musí aktivně přemýšlet o možnostech jeho zlepšení, což rozhodně považuji za přidanou hodnotu celé soutěže,“ podotkl Radek Kobza, ředitel Odboru publicity EU Ministerstva pro místní rozvoj.
Soutěž Navrhni projekt je otevřena všem žákům středních škol po celé České republice. Až čtyřčlenné týmy ve spolupráci s učitelem mají za úkol vytvořit fiktivní projektovou žádost financovatelnou z prostředků Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF). Úspěch soutěže a kvalitu zpracovaných projektů dokazuje i fakt, že se nejeden z nich podařilo realizovat, jako se tomu stalo v případě relaxačního parku pro seniory nebo přeshraničního projektu Dětská univerzita Trojzemí.
Regionální kola probíhala od 18. do 28. března v Praze, Hradci Králové, Olomouci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a Brně. Porota byla složená jak ze zástupců Ministerstva pro místní rozvoj, tak z odborníků z Úřadu vlády, Centra pro regionální rozvoj a agentury CzechInvest. Z regionálních kol postoupilo celkem 8 týmů, které se následně utkají o vítězství ve finále, které se uskuteční v dubnu na Ministerstvu pro místní rozvoj.

Projekty, které postoupily do celostátního finále

Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou

Severovýchod

Jezírko na Vrší

Gymnázium Jateční, Ústí nad Labem

Severozápad

VILÍK – domov pro klienty s autismem   a problémovým chováním

 

Církevní gymnázium Plzeň

Jihozápad

Společně pro dobrou věc

- Gemeinsam fürs Gute

Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice

Jihovýchod

Víceúčelové hřiště

Odborná střední škola podnikatelská Kolín

Praha a Střední Čechy

Bezbariérová škola

Střední Morava

Zábavné hodiny na středních školách

Střední odborná škola podnikaní a obchodu Prostějov

Střední Morava

Folklórní kavárna - Beseda

Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště

Moravskoslezsko

Studentský park

EDUCA - Střední odborná škola

Připravil Vilém Frček.

www.navrhniprojekt.czArchiv