Menu

Travelcon a Travelfest

12. 02. 2019

Letošní Travelcon nabídne účastníkům opět velice atraktivní program. Více než tři stovky manažerů, marketérů, podnikatelů v cestovním ruchu a dalších expertů na turismus z celé České republiky očekává Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) mezi účastníky letošního třetího ročníku dvoudenní odborné konference Travelcon 2019. Akce, která se svou úrovní již napevno zařadila mezi nejvýznamnější události svého druhu v Česku, se uskuteční ve čtvrtek 25. a v pátek 26. dubna v pavilonu Z výstaviště v Českých Budějovicích.
„Dva dny plné přednášek přinesou účastníkům konference inspiraci, přehled, kontakty, dobré i špatné případové studie a mnoho dalšího. Cílem Travelconu 2019 je připravit komerční i nekomerční subjekty na nadcházející sezonu, seznámit je s aktuálními trendy turismu a inspirovat je k dalším krokům v jejich podnikání. Konference tak chce přispět k celkovému zlepšení kvality služeb. Všichni účastníci navíc získají v časech mimo přednáškové bloky prostor k networkingu, navázání nových kontaktů a spolupráce,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek. Připomněl, že svou úrovní, zdařilými a velmi pozitivně hodnocenými předchozími dvěma ročníky se Travelcon zařadil napevno do kalendáře význačných tuzemských odborných konferencí věnovaných turismu. „Vysoce ceněná je také spolupráce organizací působící v cestovním ruchu v kraji, což mimo jiné řadí jižní Čechy mezi TOP destinace České republiky,“ doplnil Jaromír Polášek. 

2 dny, 4 hlavní témata, 20 přednášek, 40 speakerů
Ve dvou dnech plných přednášek, workshopů a diskuzí otevře Travelcon 2019 otázky současných trendů turismu, na které odborníci na cestovní ruch i profesionálové z branže přinesou nové a mnohdy neočekávané odpovědi.
„Mezi čtveřici hlavních témat patří 2020 Green Region, Média a marketing, Udržitelný cestovní ruch a Kvalita ve službách,“ sdělila koordinátorka Travelconu Petra Machovcová s tím, že tématy přednášek budou: GDPR po roce, Co unese Český Krumlov?, Udržitelný turismus, Nejsou lidi, Jak být eco friendly v praxi, Systémová dynamika, Přežijí influenceři?, Presstrip v praxi, Trendy 2020, Být vidět online, Správné cílení reklamy, Šetrná turistika, Domestikace turistů, Doprava, Filmová turistika - DYCKY MOST!, INSTAmeet, Amazing places & Amazing people, Guest experience vs. personal, Kvalita ve službách a Žijí památky? Mezi vystupujícími se objeví v odborných kruzích velice zvučná jména. Jen pro ilustraci. Chybět nebude například Xavier Font, uznávaný profesor z Univerzity v Surrey, Jan Jelínek, kreativní ředitel ve společnosti B&T, Roman Stolejda z Impression Media či Petra Dolejšová z AK eLegal. Se svým příspěvkem vystoupí samozřejmě také ředitel JCCR Jaromír Polášek.

Travelcon jako udržitelná konference 
Podle Petry Machovcové vstupuje Travelcon do roku 2019 se zcela novou vizí: „Stát se první plně udržitelnou konferencí v České republice, která je klimaticky neutrální, bezodpadová a netvoří negativní environmentální či společenské dopady na své okolí.“ Cestovní ruch hraje významnou roli v rozvoji území, přitom vlivem jeho obrovského vzestupu dochází k poškozování životního prostředí, nadměrnému využívání přírodních zdrojů a vzniku konfliktních situací mezi domácím obyvatelstvem a návštěvníky. Travelcon podporuje udržitelný cestovní ruch, který pomáhá rozvoji území a šetrně využívá přírodní i kulturní hodnoty, čímž míří k dlouhodobé prosperitě dané oblasti. „Chceme zajistit dlouhodobý růst oblasti odpovědného turismu a vytvářet přidanou hodnotu účastníkům konference Travelcon. Proto se v letošním roce vydáváme na cestu udržitelného rozvoje s cílem stát se plně udržitelnou konferencí. Vedle propagace udržitelného cestovního ruchu se budeme zabývat také snížením negativních dopadů na životní prostředí, které konference vytváří, a tvorbou benefitů pro místní komunitu. Věříme, že šíření osvědčených postupů je právě ten první krok, jak začít,“ zdůraznila Petra Machovcová.

Na Travelcon plynule naváže Travelfest 
K registrovaným účastníkům konference, kteří mají na programu program plný přednášek a diskusí, se již v pátek 26. dubna připojí na českobudějovickém výstavišti také široká veřejnost. V prostorách pavilonů T1, T2 a Z totiž odstartuje třídenní veletrh cestovního ruchu Travelfest 2019 tradičně spojený s přehlídkou dobrého jídla a pití Gastrofest. Pořadatelem Travelfestu, který je spolufinancován z přeshraničního projektu Památky žijí, je rovněž Jihočeská centrála cestovního ruchu.


Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR)
je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního Systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení a komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.

Připravil Ondřej Flemr. 

www.travelcon.cz
www.travelfest.czSouvisející články


Mice Z domova

Mezinárodní sraz historických vozů Peugeot na nádvoří Plzeňského Prazdroje

Milovníkům automobilů se v neděli 10. června na nádvoří Plzeňského Prazdroje naskytne jedinečná příležitost vidět na jednom místě...

29. 05. 2018

číst dál


Z domova

Hluboká počítá s propadem rozpočtových příjmů

Město Hluboká nad Vltavou očekává v souvislosti s pandemií onemocnění COVID-19 pokles příjmů letošního rozpočtu o 25 %, tedy zhruba o...

07. 04. 2020

číst dál


Nepřehlédněte


Mice Rozhovory

Prezentace Spojených arabských emirátů v Karlových Varech

Cílem nebylo představit Spojené arabské emiráty jenom turistům, ale také hlavně obyvatelům Karlových Varů, říká primátorka primátorka Karlových Varů Andrea...

28. 08. 2019

číst dál


Doprava

Letiště Praha láká cestující do zajímavých destinací po Evropě

Nová marketingová kampaň Letiště Praha podpoří během celého letošního roku výjezdový cestovní ruch a celou řadu zajímavých destinací v Evropě.

29. 01. 2019

číst dál


PF 2021 CzechSpecials