Menu

Stáž v Estonsku

07. 04. 2019

img_20190329_102112

Naši třítýdenní stáž v estonském Tartu jsme si všichni užili. Vyjet do zahraničí mohou studenti ze znojemské Přímky díky vzdělávacímu programu Evropské unie. Program Erasmus+ byl vytvořen pro období 2014 – 2020. Název projektu je „Evropa bez hranic“(
číslo projektu je 218-1-CZ01-KA102-047619).  Jeho cílem je podporovat spolupráci a mobilitu v
e všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže.

První den jsme si prošli areál školy, která je opravdu velká a moderní. Součástí školy je i hotel, kde studenti hotelové školy absolvují praxi. Líbí se nám, že si tady mohou vyzkoušet práci na recepci, housekeeping, obsluhu hostů i samostatné vaření, takže nastupují na praxi do hotelů připraveni. Adam absolvoval kulinářský kurz, s jeho prací v kuchyni byli místní nadmíru spokojeni. Katka s Peťou připravovaly kávu, vyzkoušely si flambování a také housekeeping. Truhláři Petr se Štěpánem neměli praxi přímo ve škole jako my ostatní, ale v nedaleké firmě, která se specializuje na výrobu dveří.
Náš volný čas jsme trávili nejdříve s paní učitelkou Veronikou Nedvědovou a v dalších dnech s Kristýnou Šulovou, kterým se tu s námi moc líbilo. O víkendech jsme společně objevovali město Tartu. Oblíbili jsme si tu restauraci Gunpowder Cellar, která se pyšní nejvyšším stropem na světě. Navštívili jsme i obrácený dům Tagurpidi Maja. Malá rada pro čtenáře - nechoďte tam s plným žaludkem.  Podívali jsme se také do Tallinnu, hlavního města Estonska, kde jsme nachodili 10 kilometrů. Prošli jsme se od chrámu svatého Alexandra Něvského až k tallinnskému přístavu. Díky této stáži jsme se zdokonalili v angličtině a naučili jsme se být víc samostatní. Byla to pro nás skvělá zkušenost, za kterou naší škole moc děkujeme.

Připravili Petra Melichová, Kateřina Jandásková, Štěpán Vystrčil, Petr Vlach, Adam Frühauf – studenti SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o.

www.sousoszn.cz

 Nepřehlédněte


Z domova

Na kola do ráje českého

Branžež (z Prahy 70 km po dálnici D10), kde se nedaleko Komárovského rybníka nachází penzion Černá louže s restaurací, je branou do Českého Ráje.

11. 09. 2017

číst dál


Hotelnictví

Praha spouští web ke sdílenému ubytování

Na fenomén sdíleného ubytování hlavní město Praha zareagovalo spuštěním webových stránek. Jsou určeny pro ubytovatele i ubytované, proto web funguje vedle české...

10. 11. 2017

číst dál


Czech specials new