Menu

První dálková linka pro Brno

12. 06. 2023

neos_1

Poprvé v historii se letos představí na brněnském letišti dálkové spojení a zimní sezónu rozvíří první exotická destinace z moravské metropole. Cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Neos odstartuje přímé lety z Brna do Thajska na ostrov Phuket. Cestující poletí do jihovýchodní Asie již letos od poloviny prosince, doba letu potrvá přibližně 11 hodin. Premiéru v Tuřanech bude mít i Boeing 787 Dreamliner, který bude v tyrkysových barvách italského dopravce létat na místní letiště během zimního letového řádu každý týden. Zájezdy do hotelů v oblasti Phuketu, na okolních ostrovech nebo Khao Laku, ale i poznávací okruhy, budou v prodeji již tento týden za first minute ceny začínající od 30.990 Kč za osobu. Čedok nově expanduje s charterovými lety do exotiky nejen v Praze, odkud bude létat už do šesti různých destinací, ale s dalším dopravcem také v Brně.


„Přicházíme do Brna na zimní sezónu s velkou novinkou, která tu nikdy předtím nebyla. Přímo z Tuřan budeme ve spolupráci s Neosem létat od 19. prosince jednou týdně na thajský ostrov Phuket. Přímé lety do exotiky se staly naší vlajkovou lodí, lákají k Čedoku další klienty, kteří objevují nové destinace, a šetří cestovatelům čas na cestách. Chceme ukázat, že regionální letiště se mohou rozvíjet a chceme na trhu neustále zavádět něco nového a představovat trendy. Je tedy na čase, aby pohodlí Dreamlineru poznali zájemci z celé spádové oblasti brněnského letiště, ať už z Moravy, tak i sousedního Slovenska,“ prozradil novinku Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku v Brně na tiskové konferenci.

„Půjde o historicky první dálkové lety z Brna s cestujícími, které bude z tohoto regionálního letiště zajišťovat širokotrupé letadlo. K této možnosti také přispívá komplexní letecká dohoda EU-ASEAN, podepsaná v minulém roce, která liberalizuje přepravní trh mezi členskými státy EU a Sdružením národů jihovýchodní Asie (ASEAN), jehož je Thajsko smluvní stranou,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Italská letecká společnost Neos bude na charterové lety z Brna do Thajska nasazovat dálkové letadlo typu Boeing 787 Dreamliner s celkovou kapacitou až pro 359 cestujících v ekonomické a business light třídě. Business light nabízí pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, rozšířený catering i servis nápojů. Klienti Čedoku, kteří poletí v této vyšší třídě, mohou také na brněnském letišti využít zdarma salonek před odletem a cestovat s odbaveným zavazadlem do 30 kilogramů. Příplatek za prémiovou třídu bude začínat od 19.990 Kč za osobu na obě cesty. V ekonomické třídě se mohou cestující na palubě těšit na občerstvení a odbavit si kufr s hmotností do 23 kilogramů. Všechna místa v kabině jsou vybavena dotykovými obrazovkami s palubním zábavním systémem i USB pro dobíjení zařízení. Pro děti do dvou let, tzv. infanty, mohou rodiče předem objednat na palubu dětskou postýlku.

„Jsme nadšení, že se vracíme zpátky do Česka a díky spolupráci s Čedokem přidáváme do naší sítě další trh a nové spojení do thajského Phuketu. Uděláme maximum, abychom cestujícím z Brna představili na palubě Dreamlineru všechny výhody tohoto letadla a služby na vysoké úrovni, které si tento trh zaslouží,“ dodal Carlo Stradiotti, CEO letecké společnosti Neos.

Čedok představil rozšířenou nabídku v Brně už letos v létě, celkem mohou turisté letět přímo do 20 destinací. Na dovolenou mohou vyrazit na několik řeckých ostrovů, do Turecka, na španělskou Mallorcu nebo do Bulharska. Nově si mohou naplánovat pobyt a letět přímo z Jihomoravského kraje na Fuerteventuru, Madeiru nebo do Černé Hory. K Rudému moři míří přímé spojení do Taby s výlety do sousedního Izraele i Jordánska, ale i do oblíbené Hurghady a Marsy Alam. Všechny pobytové i poznávací zájezdy si mohou klienti rezervovat na webových stránkách www.cedok.cz, na infolince a prodejních místech Čedoku. Novou pobočku v Brně najdou v Jánské ulici, z tradiční adresy u brněnského hlavního nádraží se cestovní kancelář přesunula do nových moderních prostor. Další dvě pobočky fungují v brněných obchodních centrech Olympia a Globus.

Přehled exotických destinací na charterech Čedoku:

Destinace:

Země:

Odletové letiště:

Dopravce:

Phuket

Thajsko

Brno

Neos

Colombo

Srí Lanka

Praha

LOT Polish Airlines

Krabi

Thajsko

Praha

LOT Polish Airlines

Mombasa

Keňa

Praha

LOT Polish Airlines

Muscat

Omán 

Praha

Smartwings

Nosy Be

Madagaskar

Praha

LOT Polish Airlines

Punta Cana

Dominikánská republika

Praha

LOT Polish Airlines

Zanzibar

Tanzanie

Praha

LOT Polish Airlines

Colombo

Srí Lanka

Bratislava

Smartwings

Zanzibar

Tanzanie

Bratislava

Smartwings

Připravila Kateřina Pavlíková.

www.cedok.cz
https://twitter.com/CKCEDOKArchiv
Česká chuťovka
ahr - volba